ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نخستین نشست رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز با رسانه ها در کرج

به گزارش ایرنا، محمدرضا حافظی در نشست با اصحاب رسانه که در مرکز رفاهی - آموزشی قلم آموزش و پرورش ناحیه یک کرج برگزار شد، افزود: خبرنگاران در عرصه خبر چشم و گوش مردم هستند زیرا فعالان این عرصه مهم اطلاع رسانی بهترین خدمت را به مردم به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسوولان بر عهده دارند و ارائه می دهند.
وی با قدردانی از حضور و مشارکت مردم در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور در البرز اظهار کرد: از نقش مهم خبرنگاران در ایجاد شور و نشاط مشارکت مردم در کار نیک مدرسه سازی که حکایت از اقدام و عمل ملت ایران در بخش ایجاد زیرساخت های آموزشی در کشور دارد به سادگی گذشت چرا که آنان موج حضور و مشارکت مردم را در صحنه مقدس اقدامات خیری از جمله کار خداپسندانه مدرسه سازی هموار می کنند.
وی ضمن قدر دانی از حضور پر شور خبرنگاران رسانه های مختلف در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور در البرز خاطر نشان کرد: خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی به مردم در بخش های مختلف دشواری های بسیاری را تحمل می کنند اما در این راه سخت همواره با اعتقاد و مسولیت خطیری که در راه خدمت به مردم بر عهده دارند گام برمی دارند چراکه باوردارند با همدلی و مشارکت ایران اسلامی را توسعه و تعالی را سپری می کند.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور در ادامه به نیازهای آموزشی و تجهیزاتی استان بزرگ البرز پرداخت و یادآور شد: اثر تلاش های ماندگار خبرنگاران از زمان آغاز بکار مجمع خیرین مدرسه ساز کشور با قلم فرسایی در حوزه امور آموزشی - تجهیزاتی در کشور وجود دارد که این مهم الهام گرفته از پیام و اقدام امام خمینی (ره ) بعنوان اولین خیر در جوزه مدرسه ساز ی کشور است.
حافظی به زمان تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز کشور در 19 سال قبل اشاره کرد و یادآور شد: در این سال های پر برکت که زمینه ساز برگزاری یک مسابقه فرهنگی - معنوی در بین علاقمندان در سرمایه گذاری در امر مقدس مدرسه سازی با حمایت رسانه های مختلف در کشور شکل گرفت سبب شد که 600 هزار حیر در داخل کشور و یک هزار نفر در سراسر جهان به عضویت این مجمع خیری که نگاهی خداپسندانه در ساخت و تجهیز مدارس دارد بوجود آید.
وی گفت : خیرین مدرسه ساز با نگاهی الهی در این اقدام فرهنگی - آمورشی گام بر می دارند زیرا این حرکت خداپسندانه را جلوه ای از بهشت می دانند که خداوند توفیق این ایثار و گذشت از مال و دارایی را به آنها عنایت کرده است.
رئیس مجمع خیرین تکریم از خیرین را نشانه ای از شکر نعمت حق شناسی در چهار گوشه ایران ایران دانست و بیان کرد: خیرین مدرسه ساز در شرایط نامناسب اقتصادی حتی یک لحظه اقدام به عقب نشینی از حرکت خداپسندانه مدرسه سازی به رغم تحمل مشکلات و موانع زیاد مالی در دامنه کاری خود نکردند و با نیاز سنجی آموزشی - تجهیزاتی در مدارس کشور خدمات حمایتی خود را ادامه و گسترش دادند.
حافظی از دین اسلام بعنوان یک دین حمایت از فضیلت دانش یاد کرد و اظهار کرد: ما که خود را مسلمان می دانیم باید در پیروی از کلام الهی در راه علم و دانش باید با حضور در امر مدرسه سازی که یک گام فرهنگی و معنوی است با خیرین مدرسه ساز کشور همراه و همدل شویم تا توشه ای برای آخرت داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه رشد علمی کشور از زمان پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و به ویژه در دو دهه اخیر حاصل نگاه توجه به حوزه امور آموزشی در کشور است اظهار کرد: از زمان آغاز حرکت خیری - معنوی مدرسه سازی در نقاط مختلف ایران اسلامی خوشبختانه زمینه رشد ساخت مدارس در مناطق محروم و پر جمعیت شکل گرفت و استارد تقویت و شکوفایی استعداد ها و خلاقیت فعالان عرصه علم و دانش در مدارس زد شد که دستیابی جوانان ایرانی به دانش هسته ای - نانویی و پارک های علم و فن آوری در کشور زد شد و به امروز رسید که دشمن از رشد علمی ایران اسلامی و اثر گذاری موج انقلابی و استقلال ایران در منطقه و جهان هراس دارد.
حافظی از خیرین مدرسه ساز در کشور بعنوان نماد ایثار از دارایی و مال در کنار داشتن فضایل اخلاقی و معنوی یاد کرد و گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز در کشور جای کشت حتی یک دانه گندم است که هر فردی با هر توان مالی می تواند به عضویت آن در آید و در این حرکت خداپسندانه سهم داشته باشد.
وی ادامه داد: تا کنون خیرین مدرسه ساز 33 درصد از مدارس کشور را ساخته اند که اگر همت والای این عزیزان نیک اندیش نبود مدارس کشور نه تنها از چهار شیفته بودن در نمی امدند بلکه 6 شیفته هم می شدند.
مدیر کل آموزش و پرورش البرز هم در این نشست رسانه ای گفت: اقدام نوع دوستانه خیرین مدرسه ساز در کشور به قدری مهم است که اگر همت والای آنان در بخش توسعه فضاهای آموزشی و تجهیزاتی درایران اسلامی نبود هم اکنون ما به راحتی نمی توانستیم وظایفمان را انجام دهیم.
خسرو ساکی اظهار کرد: اقدامات نیکوکاران در بخش حمایت از آموزش و پرورش در سه ساله دولت تدبیر و امید رشد داشته است به گونه ای که هزاران کلاس درس در نقاط مختلف کشور از جمله استان البرز به خصوص در نقاط محروم تکمیل و تحویل آموزش و پرورش داده شده است.
وی بیان کرد: در حال حاضر 30 طرح خیری در قالب 320 کلاس درس در البرز در حال تکمیل شدن است که خوشبختانه با همت و نیت خیر این بزرگواران هر ساله شاهد رشد مشارکت آنان در امر مقدس مدرسه سازی هستیم.
ساکی با اشاره به نقش مهم خیرین مدرسه ساز در تامین فضاهای آموزشی مورد نیاز البرز خاطر نشان کرد: مشارکت صد در صدی خیرین در این حرکت خداپسندانه سبب رشد کمی و کیفی فعالیت ها ی آموزش و پرورش ، تقویت خودباوری و ایثار در جامعه ، رشد علمی و ترویج فرهنگ مدرسه سازی حتی با کم ترین توان مالی در بین اعضای یک خانواده ایرانی شده است.
مدیر کل اداره نوسازی و تجهیز مدارس البرز هم در این نشست ضمن قدردانی از تلاش خبرنگاران در این حوزه فرهنگی - آموزشی گفت: هر ساله جشنواره خیرین مدرسه ساز با هدف تکریم از خیرین نیک اندیش و جلب مشارکت های مردمی همزمان با سراسر کشور در فصل بهار برگزار می شود تا بار دیگر مشکلات و نیازهای استان برای کمک گرفتن از خیرین مطرح شود تا با یک علی گفتن آنان گامی نو در راه رفع کمبود فضاهای آموزشی برداشته شود.
علی بهرامی از کمبود اعتبار دولتی بعنوان مهمترین عامل بوجود آمدن شکل گیری کمبود فضای آموزشی و تجهیزاتی در البرز یاد کرد و خاطر نشان شد: رشد امار دانش آموزی در البرز به دلیل افزایش جمعیت که بیشتر مربوط به مهاجرت است نگران کننده است زیرا با توجه به این رشد جمعیتی کلاس درس جدید ساخته نمی شود.
وی بیان کرد: علی رغم مشارکت 30 درصدی خیرین در ساخت مدارس کشور و کمبود اعتبارات دولتی اما مشکلات کمبود فضای آموزشی و تجهیز مدارس همچنان به عنوان یک معضل یا چالش اساسی در جامعه به خصوص در البرز مطرح است.
بهرامی ادامه داد: البرز نیاز به ساخت 1100 مدرسه جدید که بیش از سه هزار و 300 میلیون اعتبار می خواهد نیاز دارد که تامین این رقم هنگفت از توان دولت خارج است .
وی با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد جمعیت دانش آموزی البرز در مدارس دو شیفته تحصیل می کنند یاد آورشد: برای کاهش تراکم دانش آموزی و شیفت کاری مدارس در این استان حداقل باید 500 مدسه 10 کلاسه احداث شود که این مهم زمانی محقق می شود که مردم البرز با اهداء هر مبلغی که می توانند کمک کنند با خیرین مدرسه ساز البرز هم گام ، همدل و همراه شوند و همچنین میزان اعتبارات دولتی نیز در این بخش افزایش خوبی داشته باشد.
وی ادامه داد: 450 مدرسه این استان نیز به تعمیرات اساسی نیاز دارد .
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز هم در این نشست گفت: کسب رتبه برتری البرز در کشور در بخش جذب مشارکت های مردمی و محقق شدن تعهدات خیرین در این استان حاصل تعامل کاری ، همفکری و همراهی مدیران فعال در حوزه امور آموزشی - فرهنگی است.
محمد رضا اسپرورین افزود: همانا خبرنگاران رسانه های مختلف در رسیدن به این موفقیت بزرگ در کسب رتبه برتری کشوری از نقش مهمی برخوردار بوده اند زیرا با قلم خود زمینه اطلاع رسانی و به صحنه آوردن مردم را در مشارکت در کار نیک مدرسه سازی را فراهم آورده اند .
وی بیان کرد: نوسعه پایدار در کشور با ایجاد و تقویت زیر ساخت های آموزشی در کشور بوجود می آید که البرز برای پاسخ دهی به نیاز فضاهای آموزشی و تجهیزاتی نیاز به مشارکت بیشتر مردم البرزنشین دارد.
اسپرورین در ادامه به عوامل مشکل ساز در بخش کمبود فضای آموزشی در البرز اشاره و خاطرنشان شد: ساخت و سازهای بی رویه، اجرای طرح مسکن مهر، نپرداختن سهم 8 درصدی شهرداری ها در ساخت مدارس و در اختیار نگذاشتن بودجه تخصیصی استانداری در این بخش و یا اختصاص بودجه بصورت ناقص و همچنین مهاجرت اقوام مختلف به این استان بر می گردد.
وی به دست اند کاران فعال در بخش خیرین مدرسه ساز توصیه کرد: با برگزاری نشست های فصلی با اصحاب رسانه باید به مردم البرز گزارش کار داد و مشکلات و مسائل را در خصوص فضای آموزشی و تجهیزات با مردم مهربان این استان درمیان گذاشت تا فرهنگ کمک به مدرسه سازی در ایران کوچک گسترش یابد.
البرز 420 هزار دانش آموز دارد.
2819/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده