تمامی مدارس خشتی در سیستان و بلوچستان جمع آوری می شوند

به گزارش ایرنا مرتضی رئیسی دوشنبه شب در نشست شورای آموزش و پرورش منطقه سیستان در سرسرای فرمانداری زابل اظهار داشت: هزار و 700 میلیارد ریال در سالجاری جدا از بودجه های ملی و استانی برای تعادل بخشی به فضاهای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.
وی گفت: سرانه فضای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان زیر میانگین کشوری است و باید بیشتر منابع دولتی، سایر نهادها و خیران به این استان هدایت شوند.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش نگاه این نهاد را در موضوعات عمرانی معطوف به مناطق محروم دانست و گفت: همه پیگیری و جهت گیری ها در مناطق محروم به خصوص در سیستان و بلوچستان است.
رئیسی گفت: سال گذشته 11 هزار و 400 کلاس در قالب 2 هزار طرح با یک میلیون 550 متر مربع به سرانه فضای آموزشی کشور اضافه شده است.
وی ادامه داد: پنج درصد کلاس درس، 10 درصد طرح ها و بیش از سه درصد زیربناها مربوط به سیستان وبلوچستان بوده است.
وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران فضای آموزشی در دورترین نقاط کشور ایجاد کرده است تا تمام استعدادها شکوفا شود.
امام جمعه زابل نیز ایجاد طرح روستا مرکزی، احداث مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران، افزایش مدارس شبانه روزی، اتمام طرح های نیمه تمام، راه اندازی دانشگاه فرهنگیان و تجهیز و نوسازی مدارس را در حوزه سیستان خواستار شد.
حجت الاسلام علی اکبر کیخا اظهار داشت: استعدادها در منطقه با مدیریت صحیح شکوفا می شود.
فرماندار زابل نیز گفت: نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید به این منطقه برای تحقق عدالت اجتماعی سبب شده تمام مسئولان در این راستا تلاش کنند.
هوشنگ ناظری اظهار داشت: بازماندگان از تحصیل، سوء تغذیه، اعتیاد و عدم اشتغال از جمله مشکلات منطقه سیستان است.
سیستان با پنج شهرستان زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز در شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7317/8005 /6081

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تمامی مدارس خشتی در سیستان و بلوچستان جمع آوری می شوند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X