ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شهرهای سنی نشین استان صاحب حوزه علمیه می شوند

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام عسگر فعال آذر شامگاه روز دوشنبه در مراسم تجلیل از استادان اهل سنت استان آذربایجان غربی که با حضور علماء و ائمه جمعه و جماعات در دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان برگزار شد، افزود: ماندگاری دین مرهون وجود علماست و اگر علماء نبودند، امروز دین توسط زورمداران و زرمداران تحریف شده و از میان می رفت.
وی ادامه داد: اگر علم علماء کمرنگ شود، بدون تردید به دنبال این اتفاق نقش علماء در هدایت جامعه نیز بی رنگ شده و علماء توان هدایت جامعه را نخواهند داشت.
رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی اظهار کرد: در برخی از نقاط استان که ساختمان حوزه علمیه اهل سنت به اتمام رسیده، برنامه ها و فعالیت ها نیز آغاز خواهد شد.
وی انسجام بخشی به علمای اهل سنت را عاملی اساسی در برابر نفوذ و توطئه فرقه های انحرافی عنوان کرد و افزود: اتحاد و همبستگی علمای اهل سنت اجازه نخواهد داد مزدوران استکبار جهانی در میان اهل سنت نفوذ کرده و افکار خود را پیاده کنند.
رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان از استادان اهل سنت خواست سعی کنند طلاب علوم دینی با انگیزه و علاقه تحصیل کرده و با شوق تمام علوم دینی را فرا بگیرند تا بتوانند عالمانی متعهد در جامعه باشند.
امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه علمای اهل تسنن و تشیع در برابر توطئه های دشمنان متحد شوند، گفت: امروز دشمنان با توطئه های مختلف تلاش می کنند تا شیعه و سنی را مقابل هم قرار دهند.
ملا عبدالقادر بیضاوی افزود: اما جهان کفر غافل از این حقیقت است که علمایی از شیعه و سنی با تمام توان توطئه های آنها را خنثی می کنند.
امام جمعه اهل سنت ارومیه بیان کرد: امنیتی که در جمهوری اسلامی وجود دارد، در دنیا بی نظیر است و باید قدردان چنین نعمتی باشیم.
وی تاکید کرد: جامعه اهل سنت استان به یک حوزه علمیه قوی همانند حوزه علمیه قم نیازمند است و این یکی از آرزوهای دیرینه آنهاست.
امام جمعه پیرانشهر دیگر سخنران این مراسم نیز اظهار کرد: غرب از علم برای نابودی بشریت استفاده می کند.
ماموستا مصطفی محمودی افزود: غرب از علم برای نسل کشی استفاده می کند چنان که امروزه در یمن، سوریه، عراق و لبنان دست به جنایات وحشیانه ای می زند.
وی با بیان اینکه علم دنیای غرب توام با عقل و معنویت نیست، گفت: به همین علت آنها برای قتل عام بشریت دست به تربیت تروریستها زده و آنها را به سرزمین های مختلف اعزام می کنند تا اهداف آنها را پیاده کنند.
ماموستا محمودی بیان کرد: آمریکا تربیت کننده اصلی تروریستهاست و آنها با دستور آمریکا حرکت کرده و بدون اجازه او جرات آب خوردن ندارند.
امام جمعه پیرانشهر ادامه داد: اگر گاهی اوقات اختلافاتی در بین آمریکا و تروریستها به وجود می آید، ساختگی و دروغین بوده و تنها برای انحراف افکار عمومی است.
ماموستا محمودی افزود: علم توام با عقل و معنویت موجب نجات جامعه بشری شده و رفاه و آرامش را به ارمغان می آورد و اگر غیر از این باشد، نتیجه ای جز ویرانی نخواهد داشت.
وی اضافه کرد: علم بزرگترین و تنها نعمتی است که پروردگار متعال به انسان عطا کرده است.
در این مراسم از استادان اهل سنت استان تجلیل و قدردانی شد.
به گزارش ایرنا، استان آذربایجان غربی دارای 470 طلبه و 50 نفر استاد اهل سنت است.
اهل سنت دارای چهار مذهب شافعی، حنفی، حنبلی و مالکی است که مذهب اهل سنت آذربایجان غربی شافعی است.
8135/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده