ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ابهام در رای انحلال انجمن جراحان عمومینظام پزشکی ورود کند

دکتر داریوش طاهرخانی با اشاره به اظهارات دبیر کمسیون انجمن های علمی گروه پزشکی که علت انحلال انجمن جراحان عمومی را تخلف اداری عنوان کرده است، به خبرنگار مهر، گفت: به نظر من چنین برخوردی با یک انجمن علمی نیاز به دقت نظر دارد.

وی توضیح داد: اگر موضوع مورد استناد کمسیون مزبور که بواسطه آن رای به انحلال یک انجمن داده اند، متاثر از عملکرد ریاست و هیئت مدیره انجمن بوده است، در آن صورت کمسیون باید آن افراد را از فعالیت در انجمن منع می کرد و حق قانونی سایر اعضای انجمن را برای انتخاب هیئت مدیره ای جدید مخدوش نمی کرد.

طاهرخانی ادامه داد: اگر تخلف مورد استناد کمسیون یک سری مداخلات بین رشته ای باشد، باز هم قانونگذار راهکارهای قانونی برای تنظیم این روابط را به تصویب رسانده است و رکن اجرایی سازمان نظام پزشکی موظف است بر اساس تکالیف قانونی خود با تعیین حدود صلاحیت های حرفه ای، روابط شاغلین حرف پزشکی را تنظیم نماید.

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور تاکید کرد: بنابراین بهتر بود اگر بحث مربوط به عبور از صلاحیت های حرفه ای بود، موضوع به مرجع صالح آن یعنی سازمان نظام پزشکی هم ارجاع می شد و در آن صورت شاید در مراحل ابتدایی و قبل از صدور چنین حکمی، مشکل رفع می شد.

طاهرخانی افزود: رئیس کل نظام پزشکی باید قبل از آنکه اوضاع وخیم تر شود، به حکم تکالیف قانونی اش از کیان قانون نظام پزشکی دفاع نماید و علت عدم ارجاع موضوع را در صورتی که ناشی از تداخلات صلاحیت حرفه ای باشد، از وزیر بهداشت سئوال نماید.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده