ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تقویت خط مقاومت برنامه مجلس دهم در عرصه سیاسی است

خراسان جنوبی دارای چهار کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی و یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.
نظر افضلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باید مراقب بود که مسیر صحیح مقاومت در سایه رهنمود های مقام معظم رهبری حرکت کند.
وی اظهار کرد: ایدئولوژی نشات گرفته از انقلاب اسلامی در حال پیشروی در همه جهان است، اگر سرکوب شدیدی که در کشورهای عربی است نباشد، چشمه جوشان انقلاب اسلامی، همه مسلمانان جهان را سیراب می کند.
وی یادآور شد: ما هیچگاه با هیچ کشوری سرجنگ نداریم، استکبار جهانی و برخی متحدانش درخاورمیانه که خود عامل شکل گیری تروریسیم و گروهک داعشی هستند، با تبلیغات ناجوانمردانه و دروغ ، جمهوری اسلامی ایران را متهم به حمایت از این گروهک تروریستی می کنند.
وی اضافه کرد: مکتب اسلام ناب محمدی (ص) به ما اجازه انجام وحشیگری و یا بستن جلیقه انتحاری برای نابودی دیگران را نمی دهد، در بعد دیپلماسی سیاسی چهره واقعی و درست جمهوری اسلامی را تبیین کنیم ، باید نقشه استکبار در مخدوش نشان دادن چهره ملت بزرگ ایران خنثی شود.
عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند در ادامه گفت: به برکت وجود ولایت و رشادت های رزمندگان جنگ تحمیلی، جایگاه رفیعی در جهان داریم.
افضلی افزود: زمانی ایران را محور شرارت می نامیدند، بعد از حمله آمریکا به عراق و افغانستان، بعضی ها می گفتند سومین کشوری که مورد حمله قرار خواهد گرفت جمهوری اسلامی است.
وی اظهار کرد: پیروزی رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی در مقابل کشوری که مورد حمایت همه جهان بود، جرات جسارت به کشور ما را به هیچ مستکبری نمی دهد.
وی یادآور شد: اقتصاد هم یک راهبرد اصلی برای توسعه کشور است، در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید تلاش کنیم موازنه اقتصادی را در کشور ایجاد کنیم.
وی اضافه کرد: مهاتیر محمد نخست وزیر مالزی ، در مدت 15 سال موفق شد، موازنه اقتصادی را در آن کشور ایجاد کند.
عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند یادآور شد: باید باور کنیم که می توانیم کشوری پیشرفته در همه عرصه های باشیم، با کمترین منابع می توان بیشترین تولید را داشت.
افضلی افزود: باید به اقتصاد بدون نفت توجه کنیم، اقتصاد چند وجهی را پیش ببریم پول نفت برای ایجاد زیرساخت های کشور استفاده شود، مصرف گرایی باید جای خود را به تولید دهد و فرهنگ تولید در جامعه نهادینه شود.
وی اظهار کرد: باور اقتصادی در جامعه ایجاد شود و رشد تولید داخلی زیاد شود، مجلس دهم در حوزه اقتصادی برای خودکفایی کشور همه تلاش خود را می کند.
این استاد دانشگاه گفت: شاخص های توسعه در شهرستان های نهبندان و سربیشه نسبت به دیگر شهرستان های استان پایین تر است،بیش از300 کیلومتر جاده خاکی روستایی که از محورهای مواصلات اصلی است، در این شهرستان ها وجود دارد، سطح درآمد مردم پایین تر از دیگر نقاط خراسان جنوبی است.
افضلی افزود: 70 درصد معدن های خراسان جنوبی ،در حوزه انتخابیه وی در شهرستان های نهبندان وسربیشه وجود دارد اما این ظرفیت عظیم نتوانسته در توسعه و رشد این منطقه تاثیر گذار باشد، چون فعال نیست و کارخانه هایی هم که فعال بوده ، هم اکنون دچار مشکل شده و یا کاملا تعطیل شده است.
وی اظهار کرد: در زمینه کشاورزی ظرفیت مناسبی در این منطقه وجود دارد، فتوسنتز این منطقه زیاد است و محصولات آن از لحاظ مزه بهتر از هر جای دیگر کشور است.
وی ادامه داد: گوشت گوسفند بلوچی که منحصر به این منطقه است، لذیذ ترین گوشت قرمز کشور است، کشاورزی و دامداری منطقه باید اصولی شود.
منتخب مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه ادامه داد: نقاط دیدنی بسیار زیبایی در این شهرستان ها وجود دارد،منطقه بیشه، چنشت، ماخونیک، تپه های مریخی نهبندان، تالاب کجی نمکزار و ... ظرفیت های بسیار خوبی برای گردشگری است.
افضلی افزود: ظرفیت مرزی این منطقه بسیار بالاست، منطقه ماهیرود باید کامل شود و این مسیر ترانزیتی برای صادرات و ورادات کالا به افغانستان بسیار خوب است ، باید اعتبار آن تا منطقه فراه افغانستان تکمیل شود.
وی اظهار کرد: در خراسان جنوبی تقویت صنایعی که نیاز به آب ندارد لازم است،مشکل کمبود آب استان با یک کار کارشناسی مثل انتقال آب از دریای عمان ویا ... حل شود.
وی ادامه داد: نمایندگان این دوره مجلس از حوزه خراسان جنوبی کاملا همدل و همفکر هستند و قرار است جلساتی را برای رفع مشکل استان و ارایه راهکار کارشناسی برگزار شود.
وی اضافه کرد: برای توسعه استان هم نمایندگان مجلس و هم مسئولان استان و هم نخبگان سیاسی از اصولگرا و اصلاح طلب باید با همدلی و همفکری به یک وحدت راهبردی برسند و با هم حرکت کنند.
منتخب مردم نهبندان و سربیشه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مردم استان محروم هستند، برخی در روستاها به نان شب خود محتاج هستند و چشم به 450 هزار ریال یارانه دارند، سطح زندگی مردم پایین است، این مردم محروم همیشه بار انقلاب را به دوش کشیدند و ما وظیفه داریم بستر توسعه را برای آنان فراهم کنیم.
افضلی در ادامه تحقیقات و پژوهش را لازمه پیشرفت عنوان کرد و گفت:کارخانه ها بدون داشتن اتاق فکر قادر به تولید وبهره وری نیستند، پژوهش در کنار بخش صنعت منجر به توسعه می شود.
وی اظهار کرد: پایان نامه های دانشگاهی باید در راستای رفع مشکل تولید استان کاربردی شود، پایان نامه ها باید مورد استفاده در دستگاه های اجرایی باشد.
وی اضافه کرد: شرایط خراسان جنوبی با همه استان های کشور متفاوت است، بخش خصوصی هنوز در این منطقه به دلیل نبود زیرساخت هایی مثل راه آهن، فرودگاه بین المللی و ... قوی نیست،سرمایه گذار خارجی هم رغبتی برای سرمایه گذاری ندارد،در حال حاضر دولت باید بخش های خصوصی استان مثل صنعت و... را فعال کند وسپس در اختیار بخش خصوصی قرار دهد.
وی ادامه داد: خبرنگاران و اصحاب رسانه برای توسعه استان تمام مشکلات را بیان کنند و در بیان واقعیت هایی که با مشکلات مردم سر و کار دارد،به هیچ وجه کوتاهی نکنند، هر مشکلی را به همان شکل واقعی منعکس کنند.
وی یادآور شد: خدمت به مردم محروم خراسان جنوبی هرچه بیشتر باشد موجب کسب رضایت بیشتر خداوند است و امیدواریم بتوانیم خادمان خوبی برای مردم این منطقه محروم باشیم.
نظر افضلی سال 1337 در منطقه قشلاقی عشایری بورسفید واقع در «تگ حسین آباد» «درح»(Doruh) در70 کیلومتری جنوب شرقی سربیشه و شمال شرقی نهبندان در چادری عشایری به دنیا آمد، وی از عشایرایل بهلولی است.
دوران تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در شهر مود سربیشه سپری کرد و برای ادامه تحصیل به بیرجند آمد.
در سال 1355دیپلم طبیعی را با معدل کتبی 17 از شهر زاهدان دریافت کرد.
در سال 1379 مسئولیت دانشکده کشاورزی را پذیرفت و به طور همزمان فرماندهی پایگاه مقاومت خاتم الانبیاء دانشگاه، مسئولیت دفتر هم اندیشی استادان و عضویت در کمیته انتظامی اعضای هیات علمی دانشگاه را نیز به عهده داشت.
در سال 1384 مسئولیت معاونت دانشجویی دانشگاه بیرجند و مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور دانشجویی و دانشگاه ها را به عهده گرفت.
از دیگر اقدامات وی ، راه اندازی واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی، پیگیری تاسیس دانشگاه صنعتی بیرجند و مسئولیت بسیج استادان خراسان جنوبی، عضو موسس آموزشکده کشاورزی شهرستان سربیشه، نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در هیات نظارت دانشگاه بیرجند، عضو ستاد اقامه‌ نماز دانشگاه بیرجند است.
گفت و گو از امیر شاهین نایبی فر
2047/7559/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X