هم اندیشی کمیسیون فرهنگی شورا و پارک علم و فناوری قم

به گزارش ایرنا، نماینده واحدهای فناوری و دانش بنیان قم در این جلسه در سخنانی اظهار داشت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی، شورای اسلامی می تواند با امضای تفاهم نامه ای با واحدهای دانش بنیان، از ظرفیت ها و توانمندی های گسترده علمی، فنی و اقتصادی این واحدها به خوبی بهره مند شود.
اکبر قربانی با بیان اینکه باید پروژه های علمی و اجرایی جهت شناخت کمبودها، نیازها و نارسایی های اجتماعی، فرهنگی و آموزشی قم تعریف و طرحها و پیشنهادهای اصلاحی و عملیاتی ارایه شود، خاطرنشان کرد: اخذ مجوزهای پروژه های خدماتی باید تسهیل و ضمن تامین اعتبارات لازم، امکان عملیاتی شدن آنها فراهم شود.
وی بر ضرورت ارایه وام های بلندمدت کم بهره جهت طرح ها و پروژه های فرهنگی و هنری به واحدهای فناور و دانش بنیان حوزه علوم انسانی تاکید کرد و گفت: شیوه و فرآیند پرداخت وام ها به ویژه در موضوع ضمانت باید تسهیل شده و عوارض شهرداری برای تأسیس ساختمان این شرکت ها لغو و امکان استفاده از فضاهای تبلیغاتی شهر برای آنها فراهم شود.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه در سخنانی اظهار داشت: تعامل و هم اندیشی نخبگان حوزوی و دانشگاهی و مدیران شهری و مسوولان اجرایی بسیار حایز اهمیت بوده و باید از همه ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم.
مصطفی ملایی با بیان اینکه بسیاری از کشورها، اقتصاد خود را بر پایه مسایل فرهنگی تنظیم می کنند، گفت: توجه به مقوله فرهنگ می تواند علاوه بر اثرگذاری در جامعه و کاهش ناهنجاری های اجتماعی، اشتغالزایی و درآمدزایی نیز به همراه داشته باشد.
8146/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هم اندیشی کمیسیون فرهنگی شورا و پارک علم و فناوری قم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X