ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کتاب «امپراتوری و نظم بین الملل» منتشر شد

کتاب «امپراتوری و نظم بین الملل» تألیف نوئل پارکر از سوی انتشارات «تیلور و فرانسیس» منتشر شد.  خبرگزاری مهر: امپراتوریها شناخته شده ترین شکل نظم در تاریخ بین الملل بار دیگر به عنوان مشخصه های اصلی صحنه بین الملل ظاهر شده اند.

با پایان رقابت ایدئولوژیک جنگ سرد؛ کاهش اعتبار ساختارهای جایگزینی همچون جنگ علیه ترور و یا برخورد تمدنها؛ و حتی وضعیت ابهام آلود تک قطبی بودن آمریکا؛ رقابت میان امپراتوریها اعتباری مجدد یافتند.

از اینرو، کتاب «امپراتوری و نظم بین الملل» یک آزمون انتقادی و قابل تأمل را از فایده مندی مفهوم امپراتوری برای درک و فهم متغیرهای موجود در نظم بین الملل در طول زمان و مکان ارائه می دهد.  

در این کتاب،‌ یک گروه از پژوهشگران برجسته بین المللی با تحلیل مجموعه ای غنی از رویکردهای نظری در کنار موضوعات معاصر، خواننده را قادر می سازند که گرایش برای تغییر زمینه تحلیل از ادبیات رایج- پیرامون بحث آمریکا- به سوی رشته های علمی روابط بین الملل،‌ علوم سیاسی و نظریه های سیاسی/ جامعه شناختی را درک نماید.  

لازم به ذکر است که نوئل پارکر، مؤلف این کتاب، از پژوهشگران برجسته در حوزه مباحث نظری و تاریخی مربوط به رشد و گسترش نظمهای سیاسی به ویژه در اروپاست.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X