ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاربرد های جالب تخم مرغ -آکا

سایت سرگرمیجالب انگیز

,دانستنی هایی درباره تخم مرغ,an interesting application of the eggs,اصول نگهداری تخم مرغ,[categoriy]

کاربرد های جالب تخم مرغ

کاربرد های جالب تخم مرغ -آکادانستنی هایی درباره تخم مرغ,an interesting application of the eggs,اصول نگهداری تخم مرغ,کاربرد جالب تخم مرغ,کاربرد های جالب تخم مرغ,کاربردهای تخم مرغ,مجله مراحم,نحوه تهیه ماسک با پوسته تخم مرغ,نحوه مصرف تخم مرغ,نحوه نگهداری تخم مرغ,نکات مهم تخم مرغی,نکاتی برای مصرف تخم مرغ,خواندنی های جالب

آکاایران: کاربرد های جالب تخم مرغ

آکاایران: مجله آکا ایران: توجه داشته باشید که از گرفتن تخم مرغ هایی با ظاهر آلوده یا شکسته خودداری کنید. به دلیل اینکه احتمال آلودگی تخم مرغ های شکسته بیشتر است. همانطور که می دانید نگهداری تخم مرغ در یخچال تا حدود زیادی از فساد آن جلوگیری می کند. بنابراین در فصول گرم سال از مغازه هایی خرید کنید که تخم مرغ را در یخچال نگهداری می کنند.

به گزارش آکاایران: چند اصل مهم در نگهداری
آنها را در یخچال با دمای ۴ درجه سانتی گراد و درون بسته بندی در پوش دار یا ظروف دربسته بگذارید.
پوسته تخم مرغ خام نباید شکسته شود زیرا راه ورود میکروب از طریق منافذ موجود روی پوسته باز می شود و آلودگی به داخل آن راه می یابد اما خیلی اوقات اتفاق می افتد که پوسته آن به خون یا مدفوع مرغ آغشته است، بهتر است آن را بشویید و سریع مصرف کنید.

توجه داشته باشید که هیچ گاه تخم مرغ را در مجاورت غذاهایی با بو و طعم تند مانند سیر، پیاز، پنیر و گوشت قرار ندهید چون به راحتی بوی مواد مختلف موجود در یخچال را از راه منافذ پوست خود جذب می کند.

بعد از ورود به منزل اگر تخم مرغی شکست یا ترک برداشت، نگران نباشید محتویات آن را در یک ظرف تمیز دردار ریخته و در یخچال قرار دهید و در اسرع وقت استفاده کنید.

چند نکته ساده در مصرف تخم مرغ
زمانی که چند تخم مرغ برای درست کردن یک غذا نیاز دارید، آنها را در یک کاسه جدا بشکنید و وقتی مطمئن شدید همه آنها سالم هستند آنها را به بقیه مواد اضافه کنید.

خیلی وقت ها پیش می آید که پوست تخم مرغ آبپز شده موقع کندن خوب جدا نمی شود و به سفیده می چسبد. یک راه حل ساده این است که پیش از پوست کندن، تخم مرغ را در آب سرد قرار بدهید. /مجله آکا ایران

برای پختن تخم مرغی که پوسته آن ترک دارد، کافی است محل ترک را با لیمو ترش مالش بدهید. بعد آن را در آب گرمی که جوش نیامده قرار دهید پس از ۳ دقیقه جوشیدن، می بینید که تخم مرغ به اندازه کافی پخته شده است. یک راه دیگر این است که آن را درون فویل آلومینیونی قرار داده بعد آبپز کنید. همچنین می توانید درآب کمی سرکه بریزید. سرکه باعث می شود که سفیده از لای ترک بیرون نزند.

اگر می خواهید تخم مرغ پخته شما تغییر رنگ ندهد، بهتر است که بعد از پخت آنها را درون ظرف آب سرد قرار دهید.

چند کاربرد جالب تخم مرغ
زمانی که تخم مرغ را استفاده کردید پوسته آن را دور نریزید. یک کار جالب این است که در پوسته آن کمی پارافین بریزید و آن را تبدیل به جا شمعی کنید.
یک روش جالب برای کاشتن دانه در خاک، استفاده از پوسته تخم مرغ است. می توانید درون پوسته را با کمی خاک پر کنید و دانه گیاه را در آن بکارید وقتی که دانه جوانه زد آن را به گلدان های کوچک انتقال دهید.

زمانی که احتیاج فوری به چسب دارید می توانید سفیده تخم مرغ را خوب به هم بزنید و از آن به عنوان چسب استفاده کنید.
سفیده تخم مرغ به همراه کمی آب لیمو ترش را در ظرفی مخلوط کنید و به عنوان ماسک برای محافظت از پوست خود استفاده کنید.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-سرگرمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-سرگرمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده