ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شوید+عکس -آکا

سایت سرگرمیخواندنی ها و دیدنی ها

آکاایران: رانندگی در جاده های ناامن، خطرناک تر از آن چیزی است که فکرش را بکنید.

به گزارش آکاایران: به گزارش آلامتو به نقل از سفربابا ؛ تصور کنید در یک جاده­ ی عجیب و غریب در محلی دور افتاده در حال رانندگی هستید، وقتی به پیچ جاده نزدیک می­شوید، گارد­ریل ناپدید شده و این جاده عملاً به یک جاده­ی خاکی باریک تبدیل می­شود و اگر چشم خود را تیز کنید و بادقت به هزاران متر پایین­تر نگاهی بیاندازید، بدنه­ های باقی مانده­ از ماشین هایی که به پایین پرت شده­ اند را می­توانید مشاهده کنید. بله، بعضی وقت­ها دلایلی وجود دارد که باید از رانندگی در این جاده­ها پرهیز کرد و این موارد دلیلی است که این جاده­ها می­توانند به آسانی باعث مرگ انسان شوند.

,[categoriy]

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شویدعکس

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شوید+عکس -آکابا خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شوید+عکس -آکا

آکاایران: با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شوید+عکس

جاده­ی قدیمی یونگاس(Old Yungas Road) بولیوی

ترجیح می­دهیم به جهنم سفر کنیم تا اینکه بخواهیم ریسک رانندگی در جاده­ی یونگاس (نام مستعار: جاده ی مرگ)،­ خطرناک ترین جاده­ ی دنیا را به جان بخریم. این مسیر ۴۰ مایلی، لاپاز (La paz) را به کورویکو (Coroico)متصل می­ کند، و چسبیده به صخره­هایی است که در فراز آن­ها می­توان چشم انداز گسترده­ای از یک دره­ ی باریک و عمیق را مشاهده کرد. همچنین گمان خواهید کرد که رانندگان این جاده، به دلیل پیچ­های تندش، ریسک نکنند و با سرعتی پایین، تا حدود ۱۰ مایل بر ساعت رانندگی کنند. اما این کار را نمی­کنند. در این جاده سالانه ۲٠٠ نفر جان خود را در ماشین، کامیون و اتوبوس­های عمومی از دست می­دهند.

,[categoriy]

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شویدعکس

جاده کارنالی (Karnali) نپال

درست به مانند جاده­ی قدیمی یونگاس، رانندگی در جاده­ی ۱۵۵ مایلی کارنالی، در رشته کوه­های هیمالیا در غرب نپال نیز یک خودکشی به­ حساب می­آید­ (به طور تقریبی سالانه ۵۰ نفر در این جاده کشته می­شوند). سطح این جاده­ ی خاکی به قدری نا­مساعد است که حتی دوچرخه­ سوارانی که به خاطر مناظر دیدنی این جاده در کنار هم جمع می­شوند، اکثر اوقات با خود می­گویند، “امروز شاید مناسب نباشد.” و همانطور که خودتان هم می­توانید تصور کنید، وسایل نقلیه­ای که سعی می­کنند در این جاده تردد کنند، یا بر ­روی خاک سر ­می­خورند، یا در شیب­های تند دچار مشکل می­شوند و یا در یک دست­انداز گیر افتاده و کاملا از کنترل خارج می­شوند.

,[categoriy]

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شویدعکس

جاده­ آتلانتیک (Atlantic) نروژ

جاده­ی آتلانتیک به عنوان یکی از خوش منظره ­ترین جاده­ های مسافرتی در اروپا، رخدادهای منفی خودش را هم دارد. این جاده­ ی ۵ مایلی، جزیره­ های میان کریستان ساند (Kristansund)و مولده (Molde) را به یکدیگر متصل می­کند، ٨ پل دارد و بدنام بودنش بدین دلیل است که در کنار اقیانوس واقع شده، و در هنگام وقوع طوفان، توسط باد­ شدید و موج­های سنگین خرابی به­ وجود می­آورد . شرایط آب­ و هوایی بقدری آشفته می­شود که شما با خود میگویید ای کاش در اسلو (Oslo) مانده بودید.

,[categoriy]

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شویدعکس

پل رودخانه ویتیم (Vitim River Bridge) سیبری

با توجه به سابقه­ ی این مسیر به عنوان یکی از ترسناک­ترین جاده­ های دنیا، شما به این فکر خواهید افتاد که آن را به جای ویتیم ( (Vitim، “Victim” (قربانی) بنامید. اما خوشبختانه تا به حال بر روی این مسیر هیچ تلفاتی گزارش نشده است. این قضیه عجیب به نظر می­رسد، تا زمانی که متوجه نشوید چه تعدای از مردم جرأت رانندگی در این جاده را دارند. پاسخ این است… تعداد زیادی جرأت این کار را ندارند. ساختار فوق­ العاده­ قدیمی این جاده به سختی می­تواند یک خودروی استاندارد امروزی را در پهنای خود جای دهد و هیچ گارد­ریلی هم وجود ندارد —سراسر این پل چوبی و پوسیده، یخ زده است (بالاخره آن­جا سیبری است) که هر لحظه امکان دارد ویران شود.

,[categoriy]

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شویدعکس

تونل جاده­ی گولیانگ (Gouliang) چین

معنی تحت ال لفظی نام این جاده از چینی به انگلیسی چنین است “جاده­ای که تحمل هیچ اشتباهی را ندارد.” این تونل توسط ۱٣ تن از روستاییان محلی، در کوه­های تایهانگ (Taihang) ساخته شد (تعداد زیادی ازآن­ها در هنگام ساخت و ساز جان خود را از دست دادند)، این تونل حفاری شده­ ی کوهستانی، فقط ۱۵ متر ارتفاع و ١۲ متر پهنا دارد اما نماهای فوق­ العاده­ ای را در ٣٠ “پنجره” ای که درون صخره­ها بریده شده نشان می­دهد. علاوه بر اینکه یکی از شیب دارترین جاده­ های دنیاست، به یکی از پر بازدیدترین مناطق توریستی نیز تبدیل شده است.

,[categoriy]

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شویدعکس

,[categoriy]

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شویدعکس

جاده­ی جیمز دالتون (James Dalton) آلاسکا

اگر ما چیزی از برنامه­ ی “Ice Road Truckers” که در “History Channel” پخش می­شود یاد گرفته باشیم این است که جاده­ های آلاسکا افتضاح هستند و بدنام­ترین آن­ها هم جاده­ی جیمز دالتون، یک مسیر ۴۱۴ مایلی میان میدان های نفتی و دریای قطب شمال است. متاسفانه زمستان زمان اوج مسافرت ها برای رانندگان است، بادهای پرسرعت و جوّ پوشیده از یخ، این جاده را برای رانندگان به یک سرسره تبدیل می­کند.

,[categoriy]

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شویدعکس

جاده جمهوری (Commonwealth Avenue) فیلیپین

این جاده نه در ارتفاعات بلند کوه­ها قرار دارد، نه به شکل پل بر­روی آب، و نه اصلا دارای پیچ­ تندی است. این فقط یک مسیر ۷.۵ مایلی معمولی داخل شهری است که تا ۱٨ لاین برای وسایل نقلیه جا دارد و به دلیل تعداد زیاد تلفات و مرگ و میر، برای محلی­ها به نام “خیابان کشنده” معروف است – درحقیقت، به خاطر حجم سنگین ترافیک، سالانه هزاران نفر کشته می­دهد. سیستم ضعیف زه کشی (که در هنگام وقوع طوفان منجر به طغیان شدید می­شود)، موتور­سیکلت های فراوان، دید کم اتوبوس­های گردشگری، و حتی عابرین پیاده­­ای که در نزدیکی این خیابان تردد می­کنند، در تعداد عجیب این تصادفات دخیل هستند.

,[categoriy]

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شویدعکس

جاده­ی فدرال مکزیک

این جاده واقعا دیوانه کنندست. گستردگی مسافت به اندازه­ی ۱٠۰٠ مایل در امتداد شبه جزیره­ی باجا (Baja)، و استفاده­ ی شدید کامیون­های حمل­ و­ نقل برای جابه­ جایی کالاها به شهرستان­ها و روستاهای دوردست از جاده­ای که به شکل مارپیچ از میان کوه­ها و در امتداد صخره­ ها عبور می­کند، به نوبه­ ی خودش ترسناک است. اما نکته­ ی ترسناک­تر این است که در شش ایالت مکزیک، شما برای رانندگی نیازی به امتحان دادن ندارید، بدین معنی که احتمالش وجود دارد رانندگان آماتوری که به ارسال پیامک با گوشی در هنگام رانندگی معتاد هستند نیز در جاده­ای که شما رانندگی می­کنید، حضور داشته باشند.

,[categoriy]

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شویدعکس

جاده­ی نانگا پاربات (Nanga Parbat) پاکستان

شرایط جوّی در این جاده­ی ١٠ مایلی (با نام مستعار جاده­ی جن و پری)، نسخه­ی مرگ شما را می­پیچد: ارتفاع بالا (١٠۰٠۰ متر بالاتر از سطح دریا، قرص­ های کلروفیل خودتان را به همراه بیاورید) توأم با جاده­ ی متزلزل شنی و باریک، به این معناست که رانندگی سختی را درپیش دارید. راستی، هیچ گاردریلی هم در این جاده وجود ندارد و باید از یک سربالایی و سرپایینی شش مایلی هم عبور کنید.به شن و سنگریزه­­ های این جاده هم اشاره کردیم درسته؟

,[categoriy]

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شویدعکس

بی آر-١۱٦ (Rodovia de Morte) برزیل

رودوویا دِ مورته (Rodovia de Morte) برای برزیلی­ ها به عنوان جاده­ ی مرگ شناخته­ شده است، اما دلیلش به­ خاطر شرایط جوّی بد و مسافت ۲۷٠٠ مایلی اش نیست. در واقع این قضیه قابل­ قبول است. رسیدگی ضعیفی وجود دارد اما با این حال همچنان قابل قبول است. چیزی که این جاده را خطرناک می­کند و باعث وقوع حوادث عظیم می­شود، آب­و­هوای ناپایدارو شیب­ های صخره­ای آن است. اما بازهم، این چیزی نیست که این جاده را­ فوق ­العاده خطرناک می­سازد. دلیل خطرناک بودن این جاده این است که در بخش­هایی از محروم­ترین و فقیرترین مکان­های کشور قرار دارد. و راهزنان در چند نقطه از این مسیر شلوغ مستقر شده­اند. لطفا از راه فرعی بروید!

,[categoriy]

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شویدعکس

جاده­ی استلویو (Stelvio) ایتالیا

جاده­ ی استلویو در ارتفاعات ۹٠۴۵ پایی کوه­های آلپ، یکی از زیبا­ترین جاده­ها در دنیاست – چشم انداز­های این جاده عالی و خارق­العاده هستند. اما شاید برای تماشای این چشم اندازها مجبور به پرداخت بهای خطراتی مانند: عبور از کنج­های ۱٨۰ درجه­ای کوه­های آلپ، عبور از موانع بتونی، و عبور از جاده­ های یخ­زده و لغزنده­ی زمستان شوید. یک حرکت اشتباه باعث پرت شدن شما از بالای صخره می­شود.

,[categoriy]

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شویدعکس

جاده­ی جلال آباد کابل افغانستان

این جاده­ی بدنام در “درّه­ی مرگ” واقع شده و به خاطر آمار بالای قاچاق توسط طالبان، حملات زیادی در این جاده صورت می­گیرد – بنابراین انتظار نداشته باشید که سفری بی­دردسر و شادی­بخش پیش روی شما باشد. اما به نظر می­رسد حتی با این وضع هم، این جاده­ی باریک کوهستانی همیشه پر از کامیون­های بزرگ بارکش باشد، که بسیار وحشتناک است.

,[categoriy]

با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شویدعکس

[ منبع این خبر سایت آکاایران-سرگرمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-سرگرمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده