ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

از اشک و حیله ویسی تا مُچ‌گیری از سازمان لیگ در 90 +عکس و فیلم

به گزارش مشرق، برنامه امشب نود به بررسی هفته پایانی لیگ پانزدهم برتر و شاهکار استقلال خوزستان و ویسی با قهرمانی در لیگ، جشن و شادی در اهواز، پایان تراژیک پرسپولیس در تهران و سقوط ملوان در مشهد می پردازد.

عادل فردوسی پور در ابتدای برنامه گفت امشب مفصل تر از قبل در خدمت شنا خواهیم بود و کل لیگ قبل را بررسی می کنیم و به قهرمانی استقلال خوزستان و قهرمان نشدن پرسپولیس و تیم های سقوط کرده خواهیم پرداخت. مجری نود در ادامه اعلام کرد دو برنامه دیگر غیر از امشب خواهیم داشت، هفته بعد سوم خرداد و هفته آخر دهم خرداد با برنامه ویژه فینال جام حذفی فصل را تمام خواهیم کرد.

سوال مسابقه نظرسنجی برنامه درباره انتخاب بهترین بازیکن فصل پخش شد که شامل این گزینه ها می شود: ۱- امید ابراهیمی ۲- جلال حسینی ۳- فرناندو دخسوس ۴- مهدی رجب زاده ۵- مهدی رحمتی ۶- سروش رفیعی ۷- داریوش شجاعیان ۸- مهدی طارمی ۹- محسن مسلمان

 فردوسی پور در توضیح انتخاب گزینه های نظرسنجی گفت ۷ نفر از ۹ گزینه نفرات برتر جدول رده بندی نمره دهی سایت برنامه نود هستند و دو نفر دیگر مهدی رجب زاده و سروش رفیعی بودند که به خاطر درخشش در لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی در فهرست قرار گرفتند و در مجموع ۹ گزینه شدند.

 نمرات بازیکنان در پایان لیگ اعلام شده و در نهایت مشخص شد مهدی طارمی عنوان بازیکن برتر را با نمره میانگین ۲،۷۱ در بازی ها کسب کرده است.محسن مسلمان، امید ابراهیمی و مهدی رحمتی هم دوم تا چهارم شدند.

 

 خلاصه از آنچه در برنامه امشب نود خواهیم دید پخش شد که شامل بخش های زیر بود:

قهرمانی استقلال خوزستان در لیگ برتر
- از اشک تا اشک در گفتگو با عبدالله ویسی سرمربی قهرمان لیگ
- جشن و پایکوبی در اهواز، غم و اندوه در تهران
- بقای دراماتیک سیاه جامگان در لیگ و سقوط ملوان در جدال حساس مشهد

جدول لیگ دسته اول مرور شد و عادل فردوسی پور گفت امروز اتفاق ویژه ای رخ داد و صنعت نفت آبادان به لیگ برتر صعود کرد که بچه های نود هم از بازی گزارش تهیه کرده اند و هفته بعد پخش خواهد شد. فجرسپاسی هم علی رغم شایستگی نتوانست برابر گرمای آبادان و بازی هجومی صنعت نفت نتیجه بگیرد و صعود کند.

درکمال ناباوری پاس همدان به لیگ دسته دوم و در واقع همان دسته سوم فوتبال کشور سقوط کرد و آفتاب آمد دلیل آفتاب که چه بلایی سر قهرمان آسیا با هبه کردن آمده است. امیدواریم دیگر چنین تصمیم هایی گرفته نشود. همین پیکان که الان قهرمان شد و به لیگ برتر صعود وقتی به قزوین واگذار شد سقوط کرد. استقلال اهواز هم با یک تصمیم اشتباه به لیگ برتر آمد و با خرید امتیاز ضعیف ترین نتایج تاریخ فوتبال ایران را گرفت. مثل این که آقای تاج صحبت کرده و قرار شده از این به بعد قویا با خرید و فروش امتیاز و جابجایی تیم ها مخالفت کرد. آقایان عزیز! الان دیگر انتخابات مجلس هم تمام شد و تا چهار سال دیگر اتفاق خاصی نمی افته و به فکر تیم جابجا کردن نیفتید و بگذارید اتفاقات فوتبالی بیفتد.

تصویری ناراحت کننده از پراکندگی تیم های لیگ برتر در استان های مختلف کشور پخش شد که پس از مدت ها برای اولین بار شمال کشور هیچ تیمی در لیگ ندارد و استان های بزرگی مثل کرمان، هرگزمان هم بدون تیم هستند.

 

 ترین های هفته سی ام لیگ برتر پخش شد که شامل بخش های زیر بود: (فیلم)

- حرکات تکنیکی هفته: محمدرضا عباسی(ذوب آهن)، فرشاد احمدزاده(پرسپولیس) ، معین عباسیان(پدیده)، علی قلی زاده(سایپا)، مهدی ترابی(سایپا)، سعید آقایی(تراکتورسازی)، رضا درویشی(ملوان)، محمدرضا حسینی(ذوب آهن)، علی قاطمی(راه آهن)، علی کریمی(سپاهان)، کریم اسلامی(صبا)، محمد ایرانپوریان(تراکتورسازی)، محمدعلی فرامرزی(پدیده)، حسین زامهران(سیاه جامگان)
- کار تیمی برتر هفته: تراکتورسازی مقابل استقلال اهواز
- موقعیت از دست رفته هفته: احمد نورالهی مقابل راه آهن
- پاس گل برتر هفته: احمد عبدالله زاده(فولاد) مقابل گسترش فولاد
- مهار برتر هفته: محمدحسین عین افشار (سیاه جامگان) مقابل ملوان
- گل برتر هفته: رحیم زهیوی(استقلال خوزستان) مقابل ذوب آهن

جدول پایانی لیگ برتر مرور شد و عادل فردوسی پور گفت باید یک تقدیر ویژه کنیم از هواداران پرسپولیس که ۱۰۰ هزار نفر به ورزشگاه آمدند و پس از این که قهرمانی را از دست دادند ایستاده و در حالی که اشک می ریختند تیمشان را تشویقش کردند و حمایت کردند و یک فرهنگ سازی جدید در فوتبال ما راه انداختند، دست مریزاد به آنها می گویم. کار قشنگی هم کرده بودند و طرح موزاییکی زیبای نام پرسپولیس را روی سکوها درست کردند که خیلی جالب بود. همه فکر می کردند پرسپولیس این بازی قهرمان میشه ولی نشد، تیم بسیار شایسته ای بود و تیم شانزدهم خودش را به بالای جدول رساند، بعد از دست رفتن هادی نوروزی هم بازیانش متحد شدند و می خواستند جام رو به هادی نوروزی تقدیم کنند که نشد. از آن طرف باید تحسین کردتیم  استقلال خوزستان رو که با ۴-۵ میلیارد هزینه بسته شد و هی می گفتیم دیگه تموم شد و نیم فصل می آید پایین و بالاخره سقوط می کند ولی تا آخر فصل کم نیاورد و ایستاد و بازی آخر برابر ذوب آهن را برد و قهرمان شد.

مجری نود در ادامه گفت من نفهمیدم روی چه حساب بازی فولاد و گسترش فولاد بدون تماشاگر شد مگر می شود شورای تامین یک بازیکن را بدون تماشاگر برگزار کند و  مگر می تواند بی جهت چنین کاری کند تا همه به سمت بازی دیگر بروند.

وی در ادامه به عبدالله کرمی بازیکن فوتبال کشور تسلیت گفت که در غم از دست دادن پدرش سوگوار است.

خلاصه و حواشی بازی صبای قم و استقلال به عنوان اولین مسابقه هفته آخر لیگ پخش شد. استقلال تنها تیمی است که از جمع ۴ تیم اول  در لیگ خارج نشد.

عملکرد گزینه های بهترین بازیکنان فصل بررسی شد.

روند حرکتی استقلال در سه فصل اخیر مرور شد که اول فصل خوب نتیجه می گیرد و در ادامه سقوط می کند.

فردوسی پور در ادامه با انتقاد از رفتار برخی هواداران گفت که به صفحه یحیی گل محمدی رفته اند و کاری کردند که صفحه اش را ببندد.  اگر پرسپولیس نیمه اول پرسپولیس به امید بازی اهواز نمی ماند و حمله می کرد و اگر شوت مسلمان گل می شد و اگر این همه پنالتی خراب نمی کردند و هزاران اگر دیگر این تیم خودش قهرمان می شد و یحیی گل محمدی یک n ام تقصیر قهرمان نشدن پرسپولیس را هم نداشت، تیمی که دوست داشتنی بود و از رده شانزدهم به دوم آمد اما نشد که قهرمان شود.

 آخرین نود درجه احتمالی فصل با مرور طنز مسابقات هفته سی لیگ برتر پخش شد که شامل بخش های زیر بود:(فیلم)
- عملیات بازسازی ورزشگاه ها برای گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ بعد از ریاست تاج بر فدراسیون
- بردن استکان به قم برای اهدا به قهرمان لیگ
- امیدواری هواداران خردسال استقلال به آینده تیم مظلومی
- خالی بودن یک سوم پایین ساندویچ های استادیوم آزادی

مسعود مرادی به عنوان کارشناس داوری به برنامه اضافه شد و قرعه کشی مسابقه پیام کوتاه هفته قبل به کمک او انجام شد.

 مسابقه بعدی بازی دراماتیک سیاه جامگان و ملوان منجر به ماندن مشهدی ها در لیگ و سقوط نماینده انزلی به دسته یک پس از یک دهه بود.

داوری مسابقه  صبا - استقلال بررسی شد و مرادی درباره آن گفت: سرنگونی برزای در محوطه جریمه پنالتی بود و دروازه بان صبا کاری با توپ نداشت و فقط مهاجم را زد و کارت زرد هم درست بود. سرنگونی مهاجم استقلال در نیمه دوم در محوطه جریمه خطا بود و بازیکن صبا با دو دست او را هل داد که خطا بود.

داوری مسابقه سیاه جامگان - ملوان: میثم حسینی در محوطه جریمه روی جلال رافخایی خطا کرد و باید یک پنالتی برای ملوان اعلام می شد. گل سیاه جامگان روی پرتاب اوت به درستی مردود اعلام شد و مهاجم روی دروازه بان خطا کرد. در لحظه آخر مسابقه در محوطه جریمه تکل بازیکن سیاه جامگان روی پای بازیکن ملوان خطا نبود و مدافع توپ را زد.

قسمت اول حواشی پیش از مسابقه پرسپولیس و راه آهن و پر شدن ورزشگاه آزادی پخش شد.

سایت برنامه نود و بخش های مختلف آن توسط عادل فردوسی پور بررسی شد

در ادامه خلاصه و حواشی پرتماشاگرترین بازی فصل بین پرسپولیس و راه آهن که در نهایت منجر به قهرمانی سرخپوشان نشد و راه آهن هم به لیگ یک سقوط کرد پخش شد.

داوری بازی پرسپولیس - راه آهن بررسی شد و مرادی درخصوص آن گفت: کشیدن بازیکن پرسپولیس در محوطه جریمه روی ضربه کرنر خطا نبود و بازیکن پرسپولیس خودش را جلو پرتاب کرد و پنالتی نبود. تکل بازیکن راه آهن روی علیپور در نیمه دوم پنالتی نبود و اول توپ را زد. خطا روی طارمی روی خط محوطه جریمه بود و باید پنالتی برای پرسپولیس اعلام می شد که ضربه آزاد اعلام شد. ۱۶ دقیقه بعد پنالتی برای پرسپولیس به اشتباه اعلام شد و خطا روی علیپور بیرون محوطه جریمه اتفاق افتاد. وقت اضافه بازی حدود ۶ دقیقه و ۱۰ ثانیه بود که ۵ دقیقه اعلام شد. لب خوانی مشورت های داور و کمک داور بازی هم روی صحنه پنالتی پرسپولیس پخش شد که در نوع خود جالب بود.

داوری بازی استقلال خوزستان - ذوب آهن: بازیکن استقلال خوزستان خطای میانه میدان در دقیقه ۴۳ انجام داد و باید کارت زرد دوم را می گرفت و اخراج می شد. روی گل اول استقلال خوزستان توپ به صورت دانیال اسماعیلی فر برخورد کرد اما اجباری برای فیرپلی نبود و ادامه بازی توسط داور درست بود. در شادی بعد از گل بازیکنان استقلال به خاطر ریختن بازیکنان ذخیره به زمین باید حداقل یک بازیکن کارت زرد می گرفت. در آخرین دقیقه بازی یک پنالتی برای استقلال خوزستان اعلام نشد که داور به جای سوت پنالتی سوت پایان بازی را زد.

کلیپی از ۳۴۸ روز قبل و تلاش استقلال خوزستان برای ماندن در لیگ در مسابقه پلی آف پخش شد و پس آن عبدالله ویسی سرمربی تیم قهرمان به استودیو آمد و گفتگوی ویژه نود با او آغاز شد.

ساعت ۰۰:۱۷ بامداد برای اولین بار نتایج نظرسنجی پخش شد که با شرکت یک میلیون و چهارصد هزار نفر مهدی طارمی با ۴۷،۹ درصد اول بود و رحمتی با ۱۷،۷ ، مسلمان با ۱۱ و امید ابراهیمی با ۱۰ درصد دوم تا چهارم بودند.

 کلیپ جالبی از صحبت های ویسی با بازیکنانش در جلسه فنی قبل از بازی پخش شد که تصاویر بازی و بازیکنان لسترسیتی توسط سرمربی استقلال خوزستان برای بازیکنانش به نمایش گذاشته شده بود.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده