ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تریبت بدنی انسان را در همه ابعاد وجودش پرورش می دهد

مهرزاد حمیدی روز دوشنبه در همایش آموزشی سواد حرکتی سلامت و نشاط دانش آموزی بیرجند افزود: شش ساحت تربیتی وجود دارد که ساحت اخلاقی - عبادی، اجتماعی، زیستی - بدنی، فناوری - حرفه ای، اقتصادی و زیست شناختی از جمله آن هستند و تربیت بدنی مسئولیت پردازش همه ساحت های شش گانه را دارد.
وی ادامه داد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در تحصیل، تهذیب و ورزش، پس باید ما مسئول پرورش شایستگی های پایه همه دانش آموزان باشیم.
به گفته وی مدرسه کانون تحول است و اگر تغییر و تحولی برای یک نسل اتفاق بیفتد آن را باید در حیاط مدرسه جست و جو کنیم.
وی عنوان کرد: امروز فعالیت ملی آموزشی باید به فعالیت منطقه ای تبدیل شود و نوعی سیاست هرم وارونه اتخاذ شود به طوری که مدارس بتوانند قدرت تصمیم گیری بیشتری در اجرای المپیاد های ورزشی و... داشته باشند، دانش آموزن از همان مدارس خودشان باید بتوانند روند رشد و شکوفایی را طی کنند.
وی بیان کرد: در گذشته از 105 هزار مدرسه موجود در کشور و 13 میلیون دانش آموز فقط یک نفر از یک مدرسه به المپیادها راه پیدا می کرد در حالی که بسیاری از مدارس به دلیل نداشتن توان برای حضور در این مسابقات بی نصیب می ماندند اما امروزه این امکان برای دانش آموزان در مدارس و پیشرفت آنها به المپیاد های ملی فراهم شده است.
به گفته وی عدالت آموزشی باید در تمام کشور حفظ شود و همه از یک سهم آموزشی برخوردار شوند به همین سبب در حال حاظر چهار میلیون دانش آموز در سراسر کشور تحت پوشش فعالیت های المپیاد ورزشی مدرسه ای قرار گرفته اند و یک میلیون و 500 هزار نفر بصورت داوطلب المپیادها را برگزار کرده اند.
حمیدی افزود: یکی از بزرگترین مشکلاتی که جامعه را تهدید می کند بی سوادی حرکتی در دانش آموزان است که این مهم باعث تبعات سختی برای جامعه در سالهای آینده می شود.
وی ادامه داد: سواد حرکتی در حرکت پیدا می شود و جامعه ای که در آن حرکت نباشد دچار بی سوادی حرکتی شده است و امروزه به نوعی سونامی حرکتی در جمع جوانان رو به رو شده ایم و تنها راه جلو گیری از آن آموزش و تربیت دانش آموزان به وسیله دبیران تربیت و سلامت در مدارس است.
همچنین مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: نهادینه شدن فرهنگ آموزش و پرورش از سالهای خیلی دور در این استان نمایان بوده و سابقه ای 110 ساله، این مرز و بوم را به مهد علم و تمدن تبدیل کرده است.
عباس لامعی افزود: خراسان جنوبی از دیرباز شاهد نقش آفرینی معلمان دانشمندی هم چون بعید الزمان فروزانفر، محمد حسن گنجی، غلامحسین شکوهی و کاظم معتمد نژاد بوده و امروز هم خوشبختانه 70 درصد از دبیران استان در حوزه تربیت بدنی در مدارج تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر به خدمت مشغولند.
خراسان جنوبی دارای 400 دبیر در حوزه تربیت بدنی و 100 دبیر مراقب بهداشتی است.
2047/3215/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده