ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ذخیره 70 هزار نمونه خون بند ناف در کشور

به گزارش خبرنگار ذخیره 70 هزار نمونه خون بند ناف در کشورگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، دکتر مرتضی ضرابی افزود : خانواده ها نمونه های خونی فرزندان خود را در دو بانک عمومی و خصوصی ذخیره می کنند که در بانک عمومی مالکیتی بر روی نمونه خون ندارند.

ضرابی افزود: در حال حاضر در بانک خون عمومی 5 هزار نمونه و در بانک خون خصوصی 65 هزار نمونه در کشور ذخیره سازی شده است.
وی افزود: نمونه های خون بند ناف نوزادان با هدف درمان بیماریهای بدخیم که منشا خونی دارند ذخیره می شود.
مدیرعامل بانک خون بند ناف رویان وابسته به جهاددانشگاهی همچنین گفت اکنون درکشور شرایط برای ذخیره 100 هزار نمونه فراهم است و برای آنکه احتمال یافتن نمونه مناسب پیوند برای بیماران در کشور به حد مناسب برسد باید میزان ذخیره سازی به 100 هزار واحد برسد .
مرتضی ضرابی با بیان اینکه ایران بالاترین ذخیره خون بند ناف را در بین کشورهای منطقه دارد گفت: تاکنون درکشور 15 پیوند سلولهای بنیادین با استفاده از سلولهای ذخیره شده خون بند ناف صورت گرفته و بیش از 80 درصد موفقیت آمیز بوده است.

وی تصریح کرد: این پیوند حتی برای افراد غیرخویشاوند نیز انجام شده است. آقای ضرابی با اشاره به ذخیره سازی 2 هزار نمونه خون بند ناف در استان کرمان از خیرین خواست برای توسعه این بانک خون و کمک به بیماران نیازمند در استان همکاری کنند .

انتهای پیام/ی

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده