ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمبود اعتبار پژوهشی و تحقیقاتی یکی از مشکلات دانشگاه بیرجند است

محمدرضا رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: خراسان جنوبی مشکلات زیادی در ارتباط با خشکسالی، کمبود آب و گرد و غبار دارد و با این اعتبار کم تحقیقاتی نمی توان اقدامات کلان در راستای رفع مشکلات انجام داد.
وی به اجرای پروژه ترسیب کربن در استان اشاره کرد و گفت: این پروژه در نگهداشت مردم، رونق اقتصادی منطقه و رونق کسب و کار مناطق خروجی بسیار خوبی داشته است.
وی دانشگاه را یک نماد عالی برای تربیت نیروی انسانی متخصص دانست و افزود: کارکارد آموزشی و فرهنگی دانشگاه سبب افزایش توان علمی، توان فرهنگی و دینی می شود.
رضایی با بیان اینکه دانشگاه بیرجند قدمت آموزشی و فرهنگی 40ساله دارد، بیان کرد: مردم خراسان جنوبی از قدیم علاقه بسیاری به کسب دانش دارند و توانایی علمی آنها بسیار بالاست.
وی ادامه داد: مردم این منطقه همواره از استعداد بالایی در جهت کسب دانش برخوردار بوده اند که این عامل لزوم ایجاد دانشگاه و مراکز آموزشی را پررنگ می کند.
وی از دانشگاهها به عنوان مراکز علمی و تحقیقاتی یاد کرد و گفت: اگر ارتباط و تعامل مجموعه هایی که داخل و خارج استان هستند با مرکز آموزش عالی و مراکز تحقیقاتی دو سویه باشد و مسایل انعکاس یابد مواردی که به دانشگاه سپرده می شود نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت.
وی گفت: دانشگاه بیرجند رسالت خود را در زمینه ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و بازگشت دانشجو به دانشگاه خوب انجام داده است.
وی اضافه کرد: طبق آمار وزارت علوم دانشگاه بیرجند از لحاظ ورودی های دانشگاه در دهک چهارم قرار گرفته و در خروجی ها در مقایسه با دانشگاههای دیگر در دهک اول است.
وی با بیان اینکه فارغ التحصیلان ما می توانند رقابت خوبی با دانشگاههای دیگر داشته باشند، گفت: این امر با وجود اعضای هیئت علمی و توانمندی های دانشجو و استادان محقق می شود.
وی به تجهیزات و امکانات دانشگاه اشاره کرد و گفت: این دانشگاه از امکانات آموزشی خوبی برخوردار است اما در راستای توسعه آن باید اقدامات اساسی برداشت چراکه تنگناهای مالی و اقلیم منطقه شرایط را فراهم نمی کند.
وی به برگزاری جشنواره چهملمین سال تاسیس دانشگاه بیرجند در چهارم خرداد ماه امسال اشاره کرد و یادآور شد: این جشنواره ثمره 40 سال تلاش در منطقه شرق کشور، معرفی توانمندی ها و دستاوردهای این مرکز آموزشی است.
دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست بیرجند در سال 1391 از مجموعه دانشکده کشاورزی تفکیک شد و اکنون به عنوان دانشکده ای مستقل در پردیس امیرآباد مشغول فعالیت است.
این دانشکده آمادگی خود را برای همکاریهای دو جانبه با سایر ارگانهای دولتی و خصوصی در زمینه خدمات آزمایشگاهی، آموزشی و مشاوره و انجام فعالیتهای علمی، تحقیقاتی و پژوهشی اعلام می کند.
2047/7557

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X