کمبود اعتبار پژوهشی و تحقیقاتی یکی از مشکلات دانشگاه بیرجند است

محمدرضا رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: خراسان جنوبی مشکلات زیادی در ارتباط با خشکسالی، کمبود آب و گرد و غبار دارد و با این اعتبار کم تحقیقاتی نمی توان اقدامات کلان در راستای رفع مشکلات انجام داد.
وی به اجرای پروژه ترسیب کربن در استان اشاره کرد و گفت: این پروژه در نگهداشت مردم، رونق اقتصادی منطقه و رونق کسب و کار مناطق خروجی بسیار خوبی داشته است.
وی دانشگاه را یک نماد عالی برای تربیت نیروی انسانی متخصص دانست و افزود: کارکارد آموزشی و فرهنگی دانشگاه سبب افزایش توان علمی، توان فرهنگی و دینی می شود.
رضایی با بیان اینکه دانشگاه بیرجند قدمت آموزشی و فرهنگی 40ساله دارد، بیان کرد: مردم خراسان جنوبی از قدیم علاقه بسیاری به کسب دانش دارند و توانایی علمی آنها بسیار بالاست.
وی ادامه داد: مردم این منطقه همواره از استعداد بالایی در جهت کسب دانش برخوردار بوده اند که این عامل لزوم ایجاد دانشگاه و مراکز آموزشی را پررنگ می کند.
وی از دانشگاهها به عنوان مراکز علمی و تحقیقاتی یاد کرد و گفت: اگر ارتباط و تعامل مجموعه هایی که داخل و خارج استان هستند با مرکز آموزش عالی و مراکز تحقیقاتی دو سویه باشد و مسایل انعکاس یابد مواردی که به دانشگاه سپرده می شود نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت.
وی گفت: دانشگاه بیرجند رسالت خود را در زمینه ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و بازگشت دانشجو به دانشگاه خوب انجام داده است.
وی اضافه کرد: طبق آمار وزارت علوم دانشگاه بیرجند از لحاظ ورودی های دانشگاه در دهک چهارم قرار گرفته و در خروجی ها در مقایسه با دانشگاههای دیگر در دهک اول است.
وی با بیان اینکه فارغ التحصیلان ما می توانند رقابت خوبی با دانشگاههای دیگر داشته باشند، گفت: این امر با وجود اعضای هیئت علمی و توانمندی های دانشجو و استادان محقق می شود.
وی به تجهیزات و امکانات دانشگاه اشاره کرد و گفت: این دانشگاه از امکانات آموزشی خوبی برخوردار است اما در راستای توسعه آن باید اقدامات اساسی برداشت چراکه تنگناهای مالی و اقلیم منطقه شرایط را فراهم نمی کند.
وی به برگزاری جشنواره چهملمین سال تاسیس دانشگاه بیرجند در چهارم خرداد ماه امسال اشاره کرد و یادآور شد: این جشنواره ثمره 40 سال تلاش در منطقه شرق کشور، معرفی توانمندی ها و دستاوردهای این مرکز آموزشی است.
دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست بیرجند در سال 1391 از مجموعه دانشکده کشاورزی تفکیک شد و اکنون به عنوان دانشکده ای مستقل در پردیس امیرآباد مشغول فعالیت است.
این دانشکده آمادگی خود را برای همکاریهای دو جانبه با سایر ارگانهای دولتی و خصوصی در زمینه خدمات آزمایشگاهی، آموزشی و مشاوره و انجام فعالیتهای علمی، تحقیقاتی و پژوهشی اعلام می کند.
2047/7557

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمبود اعتبار پژوهشی و تحقیقاتی یکی از مشکلات دانشگاه بیرجند است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X