ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حفظ خاک کشاورزی همانند منابع آبی یک وظیفه عمومی است

همایون نخعی نژاد روز دوشنبه در کار گروه امور زیربنایی و شهر سازی استان در بیرجند افزود: التزام به مساله آب و خاک با توجه به اینکه جزو حیات زندگی انسان محسوب می شود مهمترین امور در مسایل زیربنایی و شهرسازی در خراسان جنوبی است.
وی ادامه داد: در همین راستا در بعضی روستاهای اطراف مرکز استان زمین هایی خریداری شده و با گرفتن مجوز ساخت خانه های کارگری به مرور زمان به ویلاهای تفریحی تبدیل می شوند و این معضل باعث کمرنگ شدن کشاورزی و گرفتن زمین های مرغوب کشاورزی به وسیله افراد سودجو می شود.
وی عنوان کرد: وظیفه اداره های دولتی این است که با توجه به در نظر گرفتن منافع عمومی منافع افراد را تامین کنند اما با اخذ مجوز به این گونه کاربری ها نوعی خیانت پنهان به منافع عمومی شده است.
وی بیان کرد: هنگامی که اداره های دولتی منافع عموم را در نظر بگیرند شاید تعداد زیادی هم ناراحت باشند، وظیفه ما شادی و رضایت همه مراجعه کنندگان نیست بلکه تسریع در کار ارباب رجوع هایی است که درخواست آنها تضادی با منافع عمومی نداشته باشد.
نخعی نژاد گفت: حضرت علی ( ع ) جاذبه اش جاذبه بود و دافعه اش هم دافعه، بطوریکه وقتی به عدالت می رسید برای او بین برادر و شخص دومی تفاوتی نداشت و هنگامی که بحث حق بود از حق همه دفاع می کرد و از حق نمی گذشت.
وی افزود: به هیچ وجه به درخواست های خانه کارگری که دارای سند مالکیت نباشند هیچگونه مجوزی از هیچ اداره ای صادر نشود .
در این کار گروه دستورالعمل هایی مورد بررسی قرار گرفت که تعداد زیادی مصوب شد و تعدادی دیگر هم برای هماهنگی و تحقیق بیشتر به جلسه بعد موکول شد.
از مهمترین دستورالعمل های این کارگروه،احداث مجتمع رفاهی - تفریحی قاینات، احداث پیست موتور سواری فردوس، احداث مجتمع گردشگری طبس، احداث مجتمع گردشگری درمیان، احداث مرکز رفاهی تفریحی بیرجند، احداث مرکز رفاهی تفریحی سربیشه و اخذ مجوز احداث چندین خانه کارگری در استان بود.
2047/3215/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده