ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ویلا سازی در 24 هزار هکتار از اراضی مازندران

سید حسن میری عصر شامگاه دوشنبه در کارگاه آموزشی دهیاران شرق مازندران افزود : عواید ویلاسازی در مازندران نصف بودجه کل کشور است ، در حالی که استان سهم در طول 20 سال گذشته از محل تغییر کاربری زمین ها برای این کار 6 میلیارد تومان بوده است.
وی با اعلام این که 90 درصد ویلاسازی ها در غرب مازندران صورت می گیرد ، گفت : زمین‌خواری، تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری از دغدغه‌های مهم استان است .
مدیرکل بازرسی مازندران از روستاها و منافع روستاییان به عنوان بزرگ ترین قربانی ویلاسازی در استان یاد کرد و گفت : توسعه باید از روستاها آغاز شود و لذا باید با دقت و حساسیت ویژه از تغییر کاربری ها و ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری کرد و اجازه نداد برخی از افراد سودجو با استفاده از مجوزهای غلط در روستاها ویلاسازی کنند.
وی افزود : باید نظارت همه جانبه بر اراضی و ساخت و سازها انجام شود ، زیرا ضعف نظارت در هر دولتی فسادآفرین است و لذا باید با افزایش نظارت، از فساد در جامعه جلوگیری شود.
این مسئول با بیان اینکه باید از ظرفیت روستاها برای ماندگاری روستاییان با تعریف اشتغال مناسب بهره گرفت ، تاکید کرد : باید طرح های درآمدزا متناسب با روستاها تعریف شود و نیازمندی های روستاییان در این طرح ها دیده شود.
میری گفت : دهیاران زبان گویای روستاییان هستند و لذا باید مشکلات و معضلات را برای مسئولان بیان و با ارائه راهکار مناسب برای مردم ، از مشکلات گره گشایی کنند.
وی افزود : دهیاران به عنوان نمایندگان دولت و امین مردم باید با اعمال کنترل در حوزه فعالیت خود، از ورود افراد سودجو که از امتیازات روستایی استفاده می کنند و نفعی برای روستاها ندارند ، جلوگیری کنند.
بر اساس اعلام سازمان امور اراضی کشور استان مازندران ، تهران و البرز به ترتیب سه استان اول در معرض تخریب و ساخت و ساز غیر مجاز هستند.
گزارش رسمی منتشر شده از سوی این سازمان نشان می دهد در 25 سال گذشته 20 هزار هکتار اراضی کشاورزی مازندران دچار تغییر کاربری شده است.
این گزارش همچنین حاکیست که 200 هزار هکتار اراضی شمال کشور بویژه مازندران در معرض تهدید تغییر کاربری قرار دارد.
استان مازندران بیش از سه هزار و 200 روستا دارد و حدود 45 درصد جمعیت حدود سه میلیون و 200 هزار نفری استان در روستاها زندگی می کنند.
7332/1654 ** شبد ** 1095

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده