ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روایت حاتمی کیا از جمله روحانی به قالیباف

ابراهیم حاتمی کیا کارگردان مولف سینمای ایران در جدیدترین گفت‌وگوی خود با ما به بیان ناگفته‌هایی از مسائل سیاسی خود پرداخت. هفته نامه مثلث: ابراهیم حاتمی کیا کارگردان مولف سینمای ایران در جدیدترین گفت‌وگوی خود با ما به بیان ناگفته‌هایی از مسائل سیاسی خود پرداخت.

«وقتی روحانی به قالیباف گفت "سرهنگ"، به سقف چسبیدم! این حرف روحانی را ظلم به نسلی می‌دانستم که خودم متعلق به آن بودم». این جمله بخشی از جدیدترین گفت‌وگوی ابراهیم حاتمی کیا سازنده فیلم موفق «بادیگارد» در گفت‌وگو با ما  است.

وی در این گفتگو با اشاره به مناظرات انتخاباتی سال 92 و سخنان حسن روحانی در آن مناظره، با انتقاد از برخی صحبت های روحانی در آن مناظره گفت: وقتی روحانی به قالیباف گفت "سرهنگ"، به سقف چسبیدم! این حرف روحانی را ظلم به نسلی می‌دانستم که خودم متعلق به آن بودم.

حاتمی‌کیا در این گفتگو همچنین به برخی فیلم های خود اشاره کرده و می گوید: درباره فیلم‌های "از کرخه تا راین"، "آژانس شیشه‌ای"، "چ" و "بادیگارد" خودم مستقیما از زبان رهبری تعریف شنیدم.

حاتمی‌کیا در این گفت‌وگو تاکید کرده است که به راست و چپ کاری نداشته و فیلم خودش را می سازد. او در این مصاحبه، از اینکه اطرافیان احمدی نژاد وی را می ترساندند، سخن گفته و تاکید کرده که عبارت روحانی درباره قالیباف که وی را «سرهنگ» خطاب کرده بود، ظلم به نسل حاضر در دفاع مقدس بوده است. حاتمی کیا در این گفتگو تاکید کرده است که درباره فیلم های «از کرخه را راین»، «آژانس شیشه ای»، «چ» و «بادیگارد»، مستقیما از رهبر انقلاب تعریف شنیده است.

گفتگو با ابراهیم حاتمی کیا بخشی از یک پرونده درباره ۳۰ سال فیلمسازی اوست. پرونده ای که منتقدان از نظر هنری و گفتمانی آن را ارزیابی کرده اند.

گفتنی است حسن روحانی در انتخابات سال 92 در واکنش به صحبت‌های محمدباقر قالیباف در خصوص اتفاقات کوی دانشگاه و اینکه این اتفاقات به دستور او انجام شد؛ بیان کرد:"من سرهنگ نیستم، حقوقدانم".

[ منبع این خبر سایت برترین ها- فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها- فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده