ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مرحوم دولابی:قبر امام حسین(ع) در قلب دوستان اوست!

میرزا مرحوم میرزا اسماعیل دولابی می فرمود: این که می‌گویند مومنین را اذیت نکنید برای این است که دل آنها حرم الهی و ائمه(ع)‌ است. آنها محترمند. فرمودند: کسی که فاطمه(ع) را اذیت کند پیغمبر خدا را اذیت کرده است و کسی که پیامبر خدا را اذیّت کند...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مرحوم میرزا اسماعیل دولابی می فرمود:  بعضی ممکن است مکّه بروند و زیارت نکرده باشند. امیدوارم شما هم حضرت رضا(ع) را زیارت کرده باشید و هم مکّه مشرّف شده باشید. اگر هم نشده‌اید نصیبتان بشود. اصلِ کار، قلب انسان است. مکّه یعنی خانه خدا. دل مومنین هم مال خداست. این را خدا نصیب مکّه یعنی خانه خدا. دل مومنین هم مال خداست. این را خدا نصیب شیعیان کرده است. وقتی قلب‌های آنها با خدا و ائمه(ع) مرتبط است، قلب آنها حرم خداست، کعبه است.


این که می‌گویند مومنین را اذیت نکنید برای این است که دل آنها حرم الهی و ائمه(ع)‌ است. آنها محترمند. فرمودند: کسی که فاطمه(ع) را اذیت کند پیغمبر خدا را اذیت کرده است و کسی که پیامبر خدا را اذیّت کند، خدا را اذیت کرده است. یعنی این، خانه خداست. کعبه همین است.


دل ما شیعیان که خانه اهل بیت(ع) هم هست. فرمود: «قَبرُهُ فی قلُوبِ مَن ولاه»؛ قبر امام حسین(ع) در قلب دوستان اوست. اینها بیانات ائمه(ع) است، صدق محض است. قبور ائمه(ع) همین جاست. فقط شما باید در صدد باشید تا ببینید و در نفس خود مشاهده کنید و لذّت ببرید و خدا را یاد کنید. هم نفس خودت را می‌شناسی و هم خدا را. این کار بسیار بزرگی است!


برخی افارد بعد از هفتاد سال عبادت معلوم نیست که موفق شده باشند نفس خود را بشناسند، ولی شما ممکن است در همین اول کار، بدون این که ریاضتی کشیده باشید با یان کار به مقصد برسید. قبور ائمه(ع) همین جاست؛ در قلب خودت.

کتاب طوبی محبت – ص 189
مجالس حاج محمد اسماعیل دولابی

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده