ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

الگوی مصرف رسانه ای در حال تغییر است

حسین انتظامی عصر روز دوشنبه در نشست با مدیران مسئول نشریه های خراسان جنوبی در بیرجند افزود: رسانه های مدرن که اجتماعی هستند در حال توسعه اند، تولید و مصرف همگانی و رفتار بر اساس تعامل است.
وی اضافه کرد: در این میان رادیو و رسانه های محلی یک فرصت است.
وی با بیان اینکه آگهی دولتی از طریق فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع می شود، افزود: تعدادی از دستگاه های اجرایی مستقیما برای چاپ آگهی با روزنامه ها ارتباط برقرار می کنند که این اقدام عین فساد است.
وی تاکید کرد: یارانه چنین نشریه ای قطع و از دریافت آگهی دولتی خارج می شود و با درخواست تغییر وضعیت نیز مخالفت می کنیم.
وی از توزیع آگهی میان روزنامه ها از طریق سیستم نرم افزار خبر داد و بیان کرد: فلسفه توزیع آگهی توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی عدالت است چون موظف به حمایت از نشریه های محلی هستیم.
انتظامی تاکید کرد: عمده ویژه نامه هایی که چاپ می شود مدیر مسئول نشریه در تهران از این کار بی اطلاع است.
به گفته معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 30 درصد آگهی در اختیار روزنامه های سراسری گذاشته خواهد شد و بقیه برای تقویت اقتصادی در میان روزنامه های محلی توزیع می شود، این کار بر اساس کیفیت کار نشریه خواهد بود.
وی بدون ذکر نام نشریه ای تصریح کرد: تیراژ نشریه ای در تهران خیلی محدود است در حالیکه در اغلب استانها دفتر نمایندگی دارد .
وی با بیان اینکه در دو ماه آینده تعدادی از نشریه ها به علت دوره انتشار نامنظم تعطیل خواهند شد، افزود: این قبیل نشریه ها یا به کل منتشر نمی شد یا دوره انتشار آن کمتر از نصف بود و در این ارتباط پیامک نیز داده ایم .
به گفته انتظامی روزنامه ها ، خبرگزاری ها و سایت ها طرح طبقه بندی را که خود تهیه کرده اند، اجرا می کنند .
وی تعداد روزنامه های در حال انتشار را 150روزنامه عنوان کرد و گفت: برای رتبه بندی 25 شاخص تعریف شده است که تاکنون 120روزنامه شرکت کردند .
وی اضافه کرد: حرکت به سمت کیفیت گرایی را دنبال کنیم تا شرایط رقابت برابر بوجود آید
انتظامی در مورد قطع یارانه تعدادی از روزنامه ها نیز گفت: یارانه نشریه هایی که قطع شد یا انتشار آن سراسری بود یا لیست بیمه نداشتند.
وی یادآورشد: نشریه ای که عنوان روزنامه دارد باید لیست بیمه و کدکارگاه داشته باشد.
معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در سال 92، تعداد 20هزار نفر ادعای خبرنگاری داشتند در حالیکه مجموع خبرنگاران رادیو و تلویزیون ، وب سایت ها و مطبوعات کمتر از پنج هزار نفر بود.
وی به عنوان مثال گفت، در یکی از شهرها برای فردی که خبرنگار نبود لیست بیمه خبرنگاری رد می شد.
وی از رفع ایراد در برخی مواد خانه مطبوعات خبر داد و گفت: کسی روزنامه نگار است که نشریه او را بیمه کرده باشد و هر کس هم از این پس در انتخابات خانه مطبوعات تنها یک رای دارد،در صورت نمایندگی باید وکالت محضری داشته باشد، هدف از این سخت گیری ها انضباط است.
وی یادآور شد: اگر اعضا کم، ولی واقعی باشد بهتر است تا اعضای زیاد نمایشی باشد.
وی به اهمیت دوره های آموزشی برای خبرنگاران اشاره کرد و گفت: در درجه نخست از افراد محلی برای آموزش در استانها استفاده خواهد شد، در صورت نبود استاد مورد نظر ، افراد واجد شرایط از تهران اعزام خواهند شد.
وی در همین حال از تعدد نمایندگی برخی سرپرستان روزنامه ها در استانها انتقاد کرد و گفت: یک نفر مجاز به سرپرستی سه روزنامه در استان های برخوردار و پنج روزنامه در مناطق کمتر برخوردار است.
به گفته انتظامی کسی مانع فعالیت سرپرستی یک نفر بر چندین روزنامه نخواهد شد ولی از حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برخوردار نخواهد شد.
2047/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده