ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درگاه ملی خدمات دولت الکترونیک راه اندازی شد

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان از راه اندازی درگاه جدیدی به نام درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس iran.gov.i به مناسبت روز جهانی ارتباطات خبر داد.
سیروس رضایتی افزود: این درگاه با هدف استاندارد سازی و مدیریت یکپارچه و ارائه خدمات به مردم و حرکت به سمت معماری سرویس گرا و خدمات محور ایجاد شده است.
درگاه ملی جایی است که شناسنامه خدمات مورد تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به همراه اطلاعات ،شرایط کانال ها و شیوه دریافت آنها به شهروندان ارائه می شود.
بخش اول پنجره جست و جوی درگاه با بهره گیری از سه جویشگر بومی، بخش دوم قابلیت دسترسی به پرکاربردترین خدمات و بخش سوم ارائه خدمات به صورت فهرست وار و تقسیم بندی موضوعی و بخش چهارم ارائه خدمات براساس فهرست دستگاه های دولتی و حاکمیتی است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان همچنین از راه اندازی مرکز ملی تبادل اطلاعات با به اشتراک گذاری خدمات الکترونیکی یین دستگاهی در بستر شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
این مرکز با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و دستگاه های اجرایی تولید کننده اطلاعات پایه در راستای پاسخگویی به تعهدات بند ب ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه و آیین نامه اجرایی آن راه اندازی شده است.
با راه اندازی این مرکز تعاملات الکترونیکی بین دستگاهی برگزار خواهد شد که زیرساخت ارائه خدمات دولت به کسب و کارها و خدمات دولت به شهروندان را فراهم می کند.
رضایتی با معرفی پروژه مراکز تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات تصریح کرد: این مرکز باعث افزایش سرعت و کیفیت و همچنین شاهد استفاده بهتر از محتوا و خدمات داخلی ، محلی سازی توزیع ترافیک و استفاده بهینه از منابع ارتباطی کشور به همراه ایجاد بستری مناسب و مطابق با استانداردهای بین المللی برای شبکه ها توزیع محتوایی داخلی خواهد شد.
یک میلیون و 90 هزار و 312 مشترک تلفن ثابت ، دو میلیون و 733 هزار و 672 مشترک تلفن همراه ، 705 هزار و 961 مشترک اینترنت در گیلان وجود دارد.
7296/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده