ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد فرماندار از منع مصاحبه مدیران شهرستانی با رسانه ها

به گزارش ایرنا مهدی عابدی دوشنبه شب در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی ها دستگاه های اجرایی شهرستان اسفراین با اشاره به اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان ها اظهار کرد: روابط عمومی ها در خط مقدم اطلاع رسانی خدمات دستگاه های اجرایی هستند و باید دست آنها در حوزه اطلاع رسانی باز باشد تا بتواند نسبت به انتشار اطلاعات مربوط به خدمات دستگاه به عموم مردم و رسانه ها به طور وسیع و گسترده عمل کنند.
وی با بیان اینکه برخی مدیران هنوز به نقش روابط عمومی در سازمان هایشان واقف نیستند افزود : به دلیل فقدان اطلاع رسانی صحیح و ارتباط محدود مدیران و روابط عمومی های دستگاه های اجرایی با مردم و رسانه ها ، بسیاری از مردم از خدمات دولت بی اطلاع هستند .
رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی شهرستان اسفراین گفت: تسهیل گری ارتباط مردم و مسئولین ، شناخت مشکلات مردم و اعلام محدودیت ها و مسائل دستگاه های اجرایی به مردم و ایجاد کانال اطلاع رسانی و ارتباطی با مردم از جمله مهمترین وظایف روابط عمومی ها است .
فرماندار اسفراین با انتقاد از منع مدیران شهرستانی در اطلاع رسانی و مصاحبه با رسانه ها از سوی مدیران استانی اظهار کرد: دربرخی از موارد که اطلاع رسانی فوری باید توسط مسئولان شهرستان انجام شود این امر به دلیل منع از سوی مدیران استانی انجام نمی شود و موکول به گرفتن مجوز از مدیران کل استانی می شود که این روند، اطلاع رسانی به موقع را کند می کند و گلایه نمایندگان رسانه ها را نیز در شهرستان را به دنبال دارد .
عابدی افزود: البته ما با هماهنگی برای اطلاع رسانی مشکلی نداریم ولی اطلاع رسانی و مصاحبه درباره شهرستان باید از سوی مدیران شهرستان انجام شود .
وی گفت : وقتی مدیرانی برای ادارات شهرستان منصوب می شوند یعنی شهرستان به حد بلوغی رسیده که بتواند از عملکرد خود دفاع کند .
عابدی تصریح کرد: برخی از دستگاه های استانی این توان و بلوغ را برای مدیران شهرستانی در اطلاع رسانی قایل نیستند و اصرار بر اطلاع رسانی از طریق استان دارند.

***هیچ محدویت دراطلاع رسانی و مصاحبه مدیران شهرستانی نیست
مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: روابط عمومی ها پل ارتباطی مردم و مسئولان برای انعکاس فعالیت ها به مردم و انتقال مشکلات مردم هستند .
ولی قلیچی بر تکریم مردم و استفاده از فضای مجازی در اطلاع رسانی از سوی روابط عمومی تاکید کرد و افزود: رونمایی از پوستر نخستین جشنواره روابط عمومی ها با حضور استاندار از برنامه های هفته روابط عمومی در استان است .
مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی با اشاره به دغدغه اطلاع رسانی در شهرستان ها افزود: به عنوان مسئول دسترسی آزاد به اطلاعات در استان اعلام می کنم هیچ محدودیتی در اطلاع رسانی و مصاحبه مدیران شهرستانی نمی بینم و مدیران شهرستان باید بتوانند بدون محدودیت با رسانه ها مصاحبه کنند .
قلیچی افزود : بر اساس قانون دسترسی آزاد به اطلاعات در اختیار نگذاشتن اطلاعاتی که مجاز به انتشار می باشد ،مجازات حبس را دارد .
وی گفت: اطلاع رسانی درست و به موقع از سوی روابط عمومی ها و مدیران از انتشار اخبار نادرست در فضای مجازی جلوگیری می کند .
در پایان این جلسه از روابط عمومی های دستگاه های اجرایی شهرستان اسفراین تقدیر شد .
شهرستان 127 هزار نفری اسفراین در 60کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد .
/7189 / 1744

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده