ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جزئیات گفت وگوی خصوصی رهبر انقلاب با هاشمی اتهام توزیع «سیب‌زمینی» به لاریجانی! شرط حداد برای حمایت از اصلاح طلبان طعنه مشاور رو

تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کم‌رنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

آخرین کارشکنی سعودی ها در موضوع حج

سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت درباره آخرین وضعیت حج تمتع سال 95 گفت: عربستان حاضر نیست درباره امنیت زائران ایرانی و عدم برخوردهای تحقیر آمیز با ایرانیان، تضمین دهد.وی تاکید کرد: از عربستان خواسته ایم تضمین دهد تا در فرودگاه ها (حادثه فرودگاه جده ) و دیگر مکان ها به زائران ایرانی بی حرمتی نشود،اما سعودی ها تضمین نمی دهند.باشگاه خبرنگاران این خبر را منتشر کرده است.


انتقاد شدید به دو نماینده مجلس

روزنامه آفتاب یزد امروز در گزارشی نوشت:برخی از افراد لیست امید به محض گذر حیوان چهارپایشان از پل انتخابات مجلس دهم، در حالی که جامه اصلاح طلبانه خود را از تن به در می‌کردند، پا روی تمام پرتره‌های دونفره‌شان با منتخب اول مردم تهران گذاشتند.سردسته فراموشکاران لیست امید، کاظم جلالی دست راست علی لاریجانی و بهروز نعمتی از یاران رئیس مجلس نهم هستند که با حضور در فهرست امید، امروز عنوان وکلای ملت در مجلس دهم را به دنبال خود یدک می‌کشند اما علت رای آوری خود را از خاطر برده اند.بی وفایان به لیست امید، در نهایت خودشان متضرر می‌شوند.


تعداد آرا رئیس فدراسیون به حد نصاب قانونی نمی‌رسد

مصطفی آجرلو، یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال به نتیجه انتخابات فدراسیون اعتراض کرد. متن نامه را در ادامه می‌خوانید. با سلام. احتراما به عرض می‌رساند نظر به اینکه در انتخابات فدراسیون فوتبال، مورخ 18/2/95 چند نفر از رای دهندگان، فاقد صلاحیت قانونی برای دادن رای طبق اساسنامه بوده‌اند (اساسنامه تصریح به حضور مدیرعامل یا عضو هیات مدیره باشگاه دارد) و امعان نظر به الزامات مندرج در ماده 22 و خصوصا لزوم مباشرت صاحبان آرا در رای گیری به نظر می‌رسد حداقل 3 رای ماخوذه باطل بوده و به لحاظ حقوقی واجد آثار قانونی نمی‌باشد. در نتیجه تعداد آرا نفر برگزیده به حد نصاب قانونی نمی‌رسد و اعلام نامبرده به عنوان فرد برگزیده مغایر با موازین قانونی است. در خاتمه رسیدگی و اتخاذ تصمیم شایسته منطبق با قوانین مصرحه در این خصوص مورد تقاضا می‌باشد. خبرگزاری ایلنا این خبر را منتشر کرد.


ماجرای وام 50 میلیونی نمایندگان مجلس!

شنیده شده است، علی لاریجانی در آخرین روزهای ریاستش بر مجلس با اعطای وام 50 میلیون تومانی به کارمندان مجلس با بازپرداخت طولانی مدت و کارمزد 4 درصد موافقت کرده است. این خبر توسط کانال خبری ایران تایمز منتشر شد.


تأثیر حمله به سفارت عربستان چه بود؟

کمال‌الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل در نشست علنی امروز و در تذکر شفاهی خود از مردم حق‌طلب تهران و ایران که هاشمی، روحانی، عارف و لیست امید را با حضور چشمگیر یاری کردند و برای حضور در مجلس دهم برگزیدند، تشکر کرد و گفت: نباید از مردم و منتخب مردم انتقام گرفت؛ لازم است به وحدت ملی بها داد زیرا این امر از آموزه‌های قرآنی است. از دولتیان، روحانی، ظریف و عراقچی و دیگران که مظلومانه برجام سودمند را به سرانجام رساندند، تشکر می‌کنم؛ آنان مقتدرانه اجازه نمی‌دهند فرصت طلایی پساتحریم را از ایرانیان بگیرند. حمله کنندگان به سفارت عربستان باید اذهان خود را متحول کنند و فرصت را به تهدید مبدل نکنند. آنها توفیق‌های سردار سلیمانی و ظریف را با حمله به سفارت عربستان سوزاندند. خبرگزاری خانه ملت این خبر را منتشر کرد.


شرط حداد برای حمایت از نمایندگان اصلاح طلب

امروز غلامعلي حدادعادل در آخرين نطقش در پايان 16 سال نمايندگي گفت: در فتنه 88 به نظام تهمت تقلب زده شد. تهمتي که هيچگاه اثبات نشد. معترضان به جاي تبعيت از قانون، دست به قشون کشي انتخاباتي و آتشبازي و خونريزي زدند و انتقال نرم قدرت و جمهوريت نظام را نشانه گرفته و از سوي دشمنان نظام تاييد شدند. اين رفتار نبايد فراموش شود و هر کس بخواهد از سران فتنه دفاع کند، بايد به اين سوال پاسخ دهد که چرا آنها با تهمت تقلب، دل دشمن را شاد کردند؟ در برجام هر کس به آمريکايي ها اميد بسته باشد، نا اميد خواهد شد. اشک کباب موجب طغيان آتش است. اميدها بايد به ملت ايران باشد، راه حل مشکلات اقتصادي، اقتصاد مقاومتي است. اصلاح_طلبان در مجلس دهم اگر بخواهند به جاي رفع مشکلات به حاشيه سازي سياسي بپردازند و فضاي مجلس را مثل مجلس ششم به فضاي جنجال و جدال لفظي بدل کنند، مردم را نااميد خواهند کرد. اما اگر با حفظ عزت ملت براي حل مشکلات مردم راه حل بيابند، مطمئن باشند که از حمايت اصولگرايان بهره خواهند برد. چرا که مرز بندي هاي جناحي در جايي که پاي منافع مردم وسط باشد، رنگ مي بازد. خبرگزاری خانه ملت این خبر را منتشر کرد.


کسی که امام(ره) را قاتل می نامد مشاور هاشمی است؟

محمدحسین صفارهرندی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اسناد وزارت اطلاعات نشان می¬ دهد که پس از دهه 70 منافقین، حزب توده، سلطنت¬ طلبان و...تصمیم بر عدم مبارزه سیاسی جدی داشتند، هدفشان اصل مبارزه از طریق نفوذ عناصر داخل نظام و به دست خود افراد داخلی بوده است.با بررسی هویت مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر حسب مدارک آشکار و با مراجعه به سایت شخصی این فرد نامه ¬های این فرد به سران فتنه نمایان می ¬شود. در این نامه¬ ها از سران فتنه تقدیر شده است، کسی که امام(ره) را قاتل، دیکتاتور و جلاد می¬ نامد می¬ تواند مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شود؟ خبرگزاری خبر آنلاین این خبر را منتشر کرد.


انتقادات تند وزیر احمدی‌نژاد از برجام

مسعود ميرکاظمي وزير نفت دولت احمدي نژاد در نطق امروز خود با اشاره به تصويب برجام، گفت: اي کاش دولت به جاي ناله در پرداخت يارانه کمي به نارضايتي مردم در اين زمينه توجه مي کرد، همان گوش‌هاي ناشنوايي که انتقادات را در راستاي همسويي با رژيم صهوينيستي قلمداد مي کرد.هيچ ضمانتي براي اجراي برجام نيست و براي عذرخواهي از مردم، طلبکارانه مي گويند که دستاوردهاي زيادي داشتند.چرا امروز عده اي برجامي که نتيجه اي ندارد را پرنتيجه جلوه مي دهند؟ آنها در زمين خودي بازي مي کنند يا در زمين دشمن؟ نفوذ همين است!تاکيدتان بر اجراي برجام دو سه هم جاي تعجب دارد و معلوم نيست از کجا ديکته مي شود و برخي رسانه ها به اين پروژه ضد امنيت ملي دامن مي زنيد. چرا با رفتار دوگانه و در سايه رهبري حرف خودتان را مي زنيد؟ حتما شوراي نگهبان در تاييد صلاحيت ها به اين رفتارهاي دوگانه توجه مي کند. وزراي ميليارد شما و تفاخرشان در استفاده از خودروهاي لوکس با روحيه شهيد پروري مردم هماهنگ نيست. خبرگزاری باشگاه خبرنگاران این خبر را منتشر کرد.


اسم بهداشتی اصلاح‌طلبی؟!

حمیدضاجلایی پور از تاکتیک ها و استراتژی اصلاح طلبان در انتخابات گذشته و اینده کشور سخن گفته است. او معتقد است: اعتدال‌گرایان همان کسانی هستند که در جامعه‌ای با محدودیت‌های زیاد، کارهای اصلاح‌طلبی را انجام می‌دهند اعتدال گرایی "تقیه" اصلاح طلبی است. ما به آقای روحانی احترام می‌گذاریم، برای اینکه اقداماتی انجام می‌دهد که واقعا خواسته‌های اصلاح‌طلب‌ها است. آقای حجاریان نرمالیزاسیون را به عنوان خواست اصلاح‌طلبان مطرح کرده، و آقای روحانی دارد همین را انجام می‌دهد. "اعتدال" اسم بهداشتی اصلاح‌طلبی است. اصلاح‌طلبی یک ایدئولوژی نیست، روشن است که اگر ما به عنوان یک اصلاح‌طلب،‌دنبال گشایش سیاسی و دموکراسی هستیم نمی‌توانیم این هدف را با یک دولت و مجلس با اکثریت تندرو پیش ببریم. ما الان بهتر از ‌اقای عارف در زمان آقای خاتمی، با آقای جهانگیری می‌توانیم بحث و گفت‌وگو کنیم. حالا شما بگویید که مرز اعتدالی و اصلاحی کجاست؟ مجله اندیشه پویا این خبر را منتشر کرد.


طعنه مشاور روحانی به فائزه هاشمی

در پی انتشار تصاویر دیدار فائزه هاشمی با یکی از سران فرقه ضاله بهاییت حسام الدین آشنا در صفحه شخصی خود در فیسبوک نوشت:ای کاش آنانی که نام بزرگشان بر نام کوچکشان غلبه دارد به جای انتشار تصاویر عید دیدنی های پسا نوروزی، کمی هم در عواقب امور اندیشه و نصیحت پدر را آویزه گوش می کردند. کاش می دانستند که با این کار نه کمکی به میزبان کرده اند و نه باری از ایران برداشته اند.


اصولگرایان برای بازگشت احمدی‌نژاد دعا کنند

عبدالرضا داوری مشاور وزیر کشور در دولت نهم، با تاکید بر اینکه، شکست دادن رئیس جمهور بر سر کار و کسی که در حال آماده شدن برای دوره بعدی است، کار بسیار دشواری است، گفت: اصولگرایان با تمام عِده و عُده شان در سال 92 و در شرایطی که آقای روحانی مسئولیت دولت را بر عهده نداشت و رئیس یک مرکز تحقیقات در کشور بود، بدون آقای #احمدی_نژاد حریف آقای هاشمی رفسنجانی و اصلاح طلبان نشدند. در شرایطی که امروز آقای روحانی در تمام بخش ها و روستاها نیروهای خودش را چیده است و اهرم های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور را به طور کامل در اختیار دارد، مشخص است که ایشان نسبت به سال 92 در شرایط بهتری قرار دارد. بنابراین در آن شرایط که آقای روحانی در شرایط پایین تری نسبت به حالا قرار داشت، اصولگرایان نتوانستند ایشان را شکست دهند، حالا اصولگرایان می خواهند آزموده را بیازمایند؟ "آموزده را آزمودن خطاست." اصولگرایان یک بار، ثابت کردند بدون آقای احمدی نژاد در هر انتخاباتی شکست می خورند، این موضوع کاملا آشکار است. اصولگرایان اگر می خواهند دولت آقای روحانی تکرار نشود و چهار ساله دوم را آقای روحانی در راس دستگاه اجرایی نباشد، راهی به غیر از حمایت از بازگشت آقای احمدی نژاد ندارند. اصولگرایان راهی غیر از قانع کردن آقای احمدی نژاد برای حضور مجدد در راس دستگاه اجرایی کشور ندارند. به نظر من اصولگرایان باید دعا کنند تا آقای احمدی نژاد برای بازگشت به صحنه قانع شوند. اگر آقای احمدی نژاد قانع نشوند و برنگردنند، هیچ فرصتی در دو دهه آینده برای برای پیروزی اصولگرایان در انتخابات پیش نخواهد آمد. خبرگزاری آریا این خبر را منتشر کرد.


تجمع اعتراضی در واکنش به یک دیدار

تعدادی از هم‌وطنان تهرانی در اعتراض به دیدار فائزه هاشمی با عناصر بهاییت در مقابل مسجد ارگ تهران تجمع کردند.تجمع‌کنندگان با نوشتن طوماری و امضا کردن آن خواستار مجازات برخورد دستگاه های قضایی با فائزه هاشمی شدند.شایان ذکر است، طومار امضاء شده از سوی معترضین به دادسرای عمومی و انقلاب تهران تحویل داده شد.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده