ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جهاد دانشگاهی دارای ۱۴۸ مرکز آموزشی در کشور است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کیا در مراسم آغاز کارآموزی فراگیران اولین دوره آموزش کمک پرستاری که عصرر دوشنبه با حضور آیت الله سید جواد گلپایگانی و مسئولان کشوری و ۵۳ کارآموز در بیمارستان گلپایگانی قم برگزار شد، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی در بخش آموزش‌های کوتاه مدت تخصصی و عمومی دوره‌های مختلفی برگزار می‌کند.

وی بیان داشت: جهاد دانشگاهی دارای ۱۴۸ مرکز آموزشی در کشور است و در حال حاضر ۶۵ هزار نفر در حال گذراندن این دوره‌ها هستند.

معاون آموزش جهاد دانشگاهی ادامه داد: جهاد دانشگاهی دارای ۲ دانشگاه و ۶ موسسه آموزش عالی است و ۴۵ هزار دانشجو در این مراکز تحصیل می‌کنند.

وی افزود: جهاد دانشگاهی ۱۸۰ هزار دانشجوی پژوهش محور در مراکز آموزشی دارد.

کیا تصریح کرد: ۷۴ هزار دانشجو در ۵۰ مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تحصیل می‌کنند و تاکنون ۸۰ هزار نفر نیز فارغ التحصیل شده‌اند.

معاون آموزش جهاد دانشگاهی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی متولی کمک پرستاری شده و در جزئی از طرح تحول سلامت نیز این اقدام دیده شده و به این وسیله دوره‌های آموزشی کمک پرستاری آغاز شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۱۵ هزار نفر در کشور دوره‌های کمک پرستاری را سپری می‌کنند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۱۴۰ نفر در مراکز جهاد دانشگاهی و بقیه افراد در چهار مرکز آموزشی دیگر هستند.

مدیرکل دفتر نیازسنجی و پژوهش یابی آموزشی جهاد دانشگاهی افزود: این طرح ۲۴ استان کشور از سوی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده