ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۵۰ درصد مدارس استان البرز در دو شیفت اداره می‌شوند

به گزارش خبرنگار مهر، علی بهرامی در نشست خبری با اصحاب رسانه که بعد از ظهر دوشنبه به مناسبت هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان البرز در مرکز فرهنگی قلم برگزار شد با اشاره به تعدد قومی و نیز ازدیاد جمعیت در استان البرز، اظهار کرد: البرز کوچکترین استان کشور از نظر وسعت است اما از نظر جمعیتی پنجمین استان کشور محسوب می شود که هم راستای این رشد جمعیت، امکانات به ویژه در بخش آموزش و پرورش و مدرسه سازی در استان ایجاد نشده است.

مدیرکل توسعه و نوسازی مدارس استان البرز افزود: با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی و کافی نبودن آن، کمک و مشارکت خیرین به ویژه در بحث عمرانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

ضرورت مقاوم سازی ۳۰۰ مدرسه در استان البرز

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیشترین اعتبار در استان البرز برای ساخت مدرسه پیش بینی شده بود که این امر به سبب کمبود اعتبار و عدم تخصیص محقق نشد، گفت: اقدامات انجام شده تنها با مشارکت خیرین قابل اجرا بود.

بهرامی خاطرنشان کرد: ۲۰ درصد مدارس در کشور و ۳۰ درصد مدارس در استان البرز توسط خیرین احداث می شود که سال گذشته این میزان به ۴۵ درصد رسید و از ۲۵۵ کلاسی که سال گذشته احداث شد، ۱۲۱ کلاس متعلق به خیرین بود.

وی با تاکید بر اینکه بیش از ۵۰ درصد مدارس در البرز ۲ شیفت فعالیت می کنند، بیان کرد: ۳۰۰ مدرسه در استان البرز باید احداث شود تا تراکم استانی به تراکم متوسط کشوری برسد، همچنین تخریب و مقاوم سازی ۳۰۰ مدرسه نیز باید انجام شود این درحالی است که مسکن مهر استان در این محاسبات در نظر گرفته نشده است.

۴۵۰ مدرسه در البرز نیازمند اختصاص بودجه برای تعمیرات

مدیرکل توسعه و نوسازی مدارس استان البرز افزود: برای این امر ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و علاوه بر این موارد تعمیرات اساسی سالانه ۴۵۰ مدرسه و تجهیزات کلاس ها امری است که باید مورد توجه قرار گیرد و بودجه جداگانه ای می طلبد.

وی با اشاره به اینکه ششمین جشنواه استانی خیرین مدرسه ساز استان البرز برگزار شده است، گفت: استان البرز موفق به کسب رتبه سوم کشوری در بخش تحقق تعهدات خیرین شده است.

بهرامی تاکید کرد: در سال گذشته ۸۲ درصد از تعهدات خیرین مدرسه ساز البرز محقق شد این درحالی است که در سال نخست ۵۲ درصد بود و این سیر افزایشی همچنان ادامه دارد.

وی در پایان با بیان اینکه مشارکت و تعهدات خیرین در حوزه مدرسه سازی هر سال نسبت به سال گذشته بیشتر می شود، افزود: مبلغ کمک خیرین در سال گذشته ۲۵ میلیارد تومان بود که اطمینان داریم این مبلغ در سال جاری افزایش می یابد

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X