ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

90 درصد درآمدهای سال گذشته آذربایجان غربی وصول شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، ناصر حضرتی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگاران که به مناسب سالگرد احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی در دولت تدبیر و امید برگزار شد، اظهار کرد: پیش بینی می شود طی سال جاری درآمدهای آذربایجان غربی با رشد 20 درصدی همراه بوده و به 9 هزار و 330 میلیارد ریال برسد.
حضرتی با اشاره به سرانه پایین درآمد مردم آذربایجان غربی نسبت به متوسط کشوری گفت: براساس آمار موجود، سرانه درآمد مردم آذربایجان غربی 70 میلیون ریال است که این رقم در متوسط کشوری حدود 130 میلیون ریال است.
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید تلاش زیادی برای ارتقای سطح درآمد مردم آذربایجان غربی داشته و در این راستا برنامه ریزی ویژه ای را برای بهره وری هر چه بیشتر از خدمات بانکی و استفاده از مناطق آزاد تجاری به عمل آورده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی در رابطه با سرانه تخت فعال در شاخص سلامت استان افزود: میزان متوسط سرانه تخت بیمارستانی فعال 1.7 تخت به ازای هر یکهزار نفر است که این آمار در آذربایحان غربی یک تخت در هر یکهزار نفر است.
وی سه مولفه درآمد مردم، وضعیت سواد و شاخص های سلامتی را در ارتقای سطح توسعه استان بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: همزمان با سفر رییس جمهور روحانی به آذربایجان غربی شاهد اختصاص اعتبار برای ایجاد زیرساخت های لازم توسعه استان به خصوص در حوزه سلامت خواهیم بود.
حضرتی افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی به شدت پیگیر تحقق 100 درصدی اعتبارات مصوب در سفر رئیس جمهور روحانی به آذربایجان غربی خواهد بود.
وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر تغییر وضعیت استخدامی و استخدام های غیر قانونی صورت گرفته توسط دولت گذشته در آذربایجان غربی گفت: دستگاه های اجرایی، سالانه مجاز به استخدام رسمی و یا پیمانی 10 درصد از کارکنان شرکتی خود هستند و متاسفانه در دولت گذشته برخی دستگاه های اجرایی اقدام به تغییر وضعیت غیرقانونی بیش از 50 درصد کارکنان خود کردند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی از جلوگیری کامل تغییر وضعیت غیرقانونی در دولت روحانی خبر داد.
حضرتی همچنین با اعلام تحقق 30 درصدی اعتبارات استانی برای احیای دریاچه ارومیه گفت: جدا از اعتبارات استانی، بودجه کلان ملی نیز برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافته و دولت روحانی تلاش ویژه ای برای احیای دریاچه ارومیه دارد.
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در عمل به اقتصاد مقاومتی بیان کرد: با افزایش بهره وری و صادرات، ارتباط هوشمندانه با جهان و کنترل تورم، می توان به اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری دست یافت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با اشاره به برخی اقدامات دولت یازدهم در عمل به اقتصاد مقاومتی گفت: توسعه زیرساخت های تجارت بین المللی، افزایش ارتقای سطح کشاورزی، بهبود روابط بین المللی و توسعه صنعت گردشگری از جمله اقدامات دولت روحانی در عمل به اقتصاد مقاومتی است.
وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سالروز احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی اظهار کرد: این سازمان در دولت گذشته در درون یک سازمان سیاسی و امنیتی هضم شده بود.
وی افزود: احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی اقدامی بسیار ارزشمند و زمانبر بود که خوشبختانه در دولت تدبیر و امید به نتیجه رسید.
حضرتی با بیان این که توسعه، ایجاد زیرساخت و رصد وضعیت توسعه ای از جمله وظایف اصلی سازمان مدیریت و برنامه ریزی است، افزود: حوزه های برنامه ریزی و بودجه، بحث توسعه، مدیریت و برنامه ریزی نیروی انسانی، سرشماری و مباحث آماری، پرداخت به امور اجرایی عمرانی و پیمانکاران، پژوهش آموزشی نیروهای دستگاه های اجرایی و آمادگی برای اجرای سند چشم انداز برنامه ششم توسعه از جمله وظایف اصلی سازمان مدیریت و برنامه ریزی محسوب می شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی بر ضرورت شناسایی خلاء های توسعه ای آذربایجان غربی تاکید کرد.
حضرتی با تاکید بر ضرورت شکل گیری ادبیات مشترک توسعه بین مسئولان آذربایجان غربی اظهار کرد: برای ارتقای شاخص های توسعه ای آذربایجان غربی نیازمند همکاری همه جانبه ائمه جمعه، فرماندهان انتظامی و نظامی، دستگاه های اجرایی و نهادهای مدنی هستیم.
به گزارش ایرنا، سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان سازمان مسئول در حوزه برنامه ریزی استان، در سال گذشته به اهتمام دولت تدبیر و امید و استاندار آذربایجان غربی در استان احیا شد و فعالیت های مرتبط را پس از سال ها دوباره به عهده گرفت.
این سازمان در دوره دولت نهم منحل شده بود.
3214/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده