هویت تاریخی و فرهنگی شهرها نباید فدای ساخت و سازها شود

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی اردبیل ، خلیل محبت خواه روز دوشنبه در گردهمایی مدیران شهرسازی و معماری شمال غرب کشور افزود: تدوین طرح های توسعه و عمران شهری بایستی با رعایت دقیق مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری و تعامل با مسئولان شهری انجام شود.
وی با اشاره به سیاست گذاری های انجام یافته در خصوص کاهش سکونت گاههای غیررسمی در شهرها گفت: هدایت و ساماندهی این سکونتگاه ها در حاشیه شهرها جزو برنامه های ستاد توانمندسازی شهرها می باشد که در استان اردبیل به صورت جدی پیگیری و اجرا می شود.
محبت خواه بر دفاع از حقوق شهروندان و ارتقای جایگاه آنان در تصمیم گیری ها تاکید کرد و اظهار داشت: شایسته است تصمیمات کمیته های فنی و کارگروه ها مبانی علمی و قانونی داشته و در تدوین آنها به رفاه شهروندان و رعایت کلیات طرح های توسعه و عمران دقت بیشتری اعمال گردد.
در این جلسه همچنین تدوین ضوابط و مقررات ساماندهی سیما و منظر شهری با موضوع بررسی ماده 42 آیین نامه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران مصوب سال 1384 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
کنترل دقیق ضوابط و مقررات و تشخیص مغایرت اساسی و احتمالی در پرونده های کمسیون های مربوطه و عدم طرح موضوعات مغایر با اساس طرح جامع از موارد تاکید شده در این جلسه بود.
6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هویت تاریخی و فرهنگی شهرها نباید فدای ساخت و سازها شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X