ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اسناد آمایش و توسعه استان های منطقه البرز مرکزی تهیه می شود

نعمت الله ترکی در حاشیه برگزاری نخستین نشست روسای سازمان های مدیریت و برنامه ریزی شش استان همجوار منطقه البرز مرکزی به خبرنگار ایرنا گفت: این نشست با محوریت پیوند مطالعات اسناد آمایش و برنامه ششم توسعه این استان ها مبتنی بر رویکرد اقتصاد مقاومتی تشکیل شد.
منطقه البرز مرکزی شامل استان های تهران، البرز، قزوین، زنجان، مرکزی و سمنان است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران هدف از تشکیل این نشست ها را تدوین اسناد آمایش و توسعه استان های واقع در یک منطقه خاص عنوان کرد و گفت: قرار است جلسات روسای سازمان های مدیریت و برنامه ریزی شش استان البرز مرکزی به صورت ماهانه در یکی از استان ها این منطقه برگزار شود و موضوعات مطرح شده در صورت نیاز به حوزه های کارشناسی و کمیته های تخصصی ارجاع داده می شوند.
ترکی با بیان اینکه توسعه متوازن منطقه ای در قالب برنامه های پنجم و ششم توسعه مورد تاکید قرار گرفته است یادآور شد: هدف از برگزاری این جلسات مشترک تهیه نقشه راه توسعه استان ها است.
وی رویکرد تهیه اسناد آمایش و توسعه منطقه ای استان های همجوار را مبتنی بر اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: اگر بیشتر پروژه ها و کارهایی که در کشور انجام می شود به صورت منطقه ای انجام بگیرد بسیار بهتر است زیرا هم بازخورد بهتر و هم ارزش افزوده بیشتری به همراه دارد.
ترکی خاطرنشان کرد: برگزاری این نشست ها به تبادل اطلاعات بین مجموعه مناطق استان ها منجر می شود که همین امر در تحقق هدفگذاری ها موثرتر خواهد بود.
وی با بیان اینکه از ظرفیت کارشناسان به تناسب موضوعات و به صورت موردی در این نشست ها استفاده خواهد شد تاکید کرد: برگزاری این نشست های مشترک با حضور روسا، معاونان و کارشناسان سازمان های مدیریت شش استان همجوار منطقه البرز مرکزی تا پایان سال تداوم خواهد داشت.
ترکی با بیان اینکه آغاز برنامه ششم توسعه کشور و تهیه سند چشم انداز استان ها از جمله وظایف سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استان ها در سال جاری است اظهار کرد: در این ارتباط چند کار عملی و اجرایی باید آغاز شود
رئیس سازمان مدریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: نخستین گامی که در حوزه برنامه ریزی در سطح کشور و تدوین سند چشم انداز مورد توجه است بحث آمایش کشور و استان ها است.
ترکی تاکید کرد: امروز حدود یکسال از احیای سازمان و مدیریت برنامه ریزی استان ها در کشور سپری شده و استقرار، چیدمان، نیروی انسانی، تدوین شرح وظایف، کار تشکیلاتی و آنچه برای شکل گیری یک سازمان مدنظر بود تا پایان سال 94 انجام شد.
نخستین نشست روسای سازمان های مدیریت و برنامه ریزی شش استان واقع در منطقه البرز مرکزی با محوریت پیوند مطالعات اسناد آمایش و برنامه ششم توسعه این استان ها مبتنی بر رویکرد اقتصاد مقاومتی روز دوشنبه تشکیل شد.
تهرام**2079**9306**1348

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X