ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کارگاه آموزشی مدیریت هوشمند خدمات پرستاری جنوب آذربایجان غربی در مهاباد برگزار شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان مهاباد در حاشیه این کارگاه آموزشی به خبرنگار ایرنا گفت: در قالب این کارگاه تخصصی، نحوه استفاده از نرم افزار Ishift با حضور کارشناسان و مدیران خدمات پرستاری و IT شهرهای سردشت، پیرانشهر، نقده، اشنویه، بوکان، تکاب، میاندوآب و شاهین دژ آموزش داده شد.
سامرند مرزنگ افزود: برنامه ریزی کاری برای پرسنل بیمارستان ها و مراکز درمانی یکی از مسئولیت های سخت و زمان بر مدیر پرستاری است که به صورت سنتی و دستی با گزارش کاغذی پیش از این تنظیم می شد.
وی اضافه کرد: در اجرای این فرآیند باید قوانین کاری از قبیل ساعت کاری، مقررات نوبت کاری، توزیع مناسب پرستاران دارای رتبه های مختلف در هر نوبت کاری و دیگر امور برآورد شود که الزامی است شیفت های درخواستی پرستاران در چارچوب مقررات و محدودیت های نیروی انسانی هر نوبت کاری نیز پاسخ داده شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: در این کارگاه آموزشی مدیران خدمات پرستاری (مترون) و کارشناسان IT بیمارستان های جنوب استان با نحوه استفاده از این شیوه نوین آشنا شدند.
وی اضافه کرد: این نشست با حضور کارشناسان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی برگزار شده و در آن نحوه الکترونیکی نمودن برنامه های پرسنل حوزه درمان از طریق نرم افزار Ishift آموزش داده شد.
مرزنگ گفت: از جمله ویژگی های این نرم افزار می توان به آنلاین بودن آن اشاره کرد که برنامه وارد شده توسط سرپرستار به مترون آن بیمارستان ارجاع داده می شود و در نهایت به طور مستقیم تحت نظارت معاونت درمان دانشگاه و وزارت متبوع خواهد بود و هرگونه تغییر در این برنامه به صورت آنلاین تحت نظارت حوزه های فوق قابل مشاهده است.
وی کاهش زمان لازم برای تهیه برنامه نوبت کاری توسط سرپرستاران از میانگین 20 به سه ساعت، جلوگیری از بروز تداخل کاری پرسنل در شیفت های کاری، رعایت تساوی در توزیع شیفت ها بر اساس قوانین کاری پرستاری، مدیریت و کنترل اضافه کار و حضور در تعطیلات بر اساس تقویم تعریف شده، افزایش قابلیت کنترل و بررسی شیفت ها برای مدیران مسئول را از مزایای این طرح عنوان کرد.
وی همچنین قابلیت ذخیره سازی اطلاعات پرسنل به منظور جوابگویی در مواقع ادعای خلاف واقع و دسترسی به برنامه شیفت بندی از طریق رایانه محل کار یا منزل، بررسی و تایید درخواست های ارسال شده پرسنل در هر ماه، دسترسی به پرونده آموزشی کادر پرستاری و استخراج شاخص های کمی و کیفی نیروی انسانی پرستاری را نیز از دیگر مزیت های طرح مدیریت هوشمند خدمات پرستاری عنوان کرد.
هم اکنون 24 بیمارستان با بیش از سه هزار و 961 تخت مصوب در شهرستانهای مختلف آذربایجان غربی وجود دارد.
6185/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده