ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نحوه روشن کردن گجت ها بدون دکمه پاور -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکادنیای موبایل،تبلت،لب تاپ

,خراب شدن دکمه پاور, ترفند موبایل, روشن کردن گجت ها,[categoriy]

نحوه روشن کردن گجت ها بدون دکمه پاور

نحوه روشن کردن گجت ها بدون دکمه پاور -آکاخراب شدن دکمه پاور, ترفند موبایل, روشن کردن گجت ها, گجت چیست, گیر کردن کلید پاور, دستگاه های اندرویدی, بوت شدن سیستم عامل, کلیدهای سخت افزار, گوشی اندروید, نرم افزارهای اندروید

آکاایران: نحوه روشن کردن گجت ها بدون دکمه پاور

آکاایران: به گزارش آکاایران: نحوه روشن کردن گجت ها بدون دکمه پاور

هر گجت بالاخره یک روز خراب می شود. تلفن های همراه و تبلت ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند و ممکن است هر لحظه از کار بیفتند، بشکنند یا بر اثر یک اتفاق کاملا ساده از دست شما بیفتند. گاهی همین اتفاقات ساده می تواند دردسرساز شود که یکی از این دردسرها خراب شدن یا گیر کردن کلید پاور دستگاه است.

در بسیاری از دستگاه های اندرویدی، روشن و خاموش کردن صفحه نمایش پس از بوت شدن کامل سیستم عامل، با استفاده از کلید پاور صورت می گیرد. به عبارت دیگر، هنگامی که دستگاه شما روشن است می توانید کلید پاور را فشار دهید تا صفحه نمایش خاموش شود و در صورتی که بخواهید دوباره از دستگاه خود استفاده کنید با فشار کلید پاور صفحه نمایش فعال شده و می توانید با لمس آن از دستگاه تان استفاده کنید.

خراب شدن کلید پاور گاهی به دلایل کاملا نامعلومی رخ می دهد و گاهی نیز با گذشت زمان گرد و غبار عملکرد کلید پاور را با مشکل مواجه می کند.

در این شرایط ممکن است دستگاه شما روشن شود و در حال استفاده از آن باشید، اما چنانچه کمی دستگاه را به حال خود رها کنید و از آن استفاده نکنید، صفحه نمایش آن به طور خودکار خاموش می شود. برای روشن کردن مجدد صفحه نمایش باید کلید پاور را فشار بدهید و همین جا مشکل، خودش را نشان می دهد؛ پاور عمل نمی کند و تا صفحه نمایش روشن نشود نیز نمی توانید از قابلیت لمسی آن استفاده کنید.

در صورتی که این مشکل برای شما پیش آمد، پیشنهاد می کنیم از این روش به عنوان راه حل های موقت کمک بگیرید:

خانه به جای پاور
کلیدهای سخت افزاری در بیشتر دستگاه های اندرویدی به کلید پاور و کلیدهای افزایش یا کاهش صدا محدود است، اما گاهی نیز برخی مدل ها به کلید خانه یا همان Home مجهز می شوند.

در صورتی که دستگاه شما به کلید سخت افزاری خانه مجهز است، می توانید در صورت خرابی پاور از این کلید کمک بگیرید. یک یا دو بار فشار این کلید عملکردی مشابه با کلید پاور را در حالتی که صفحه نمایش خاموش است در اختیار شما قرار می دهد. با انجام این کار صفحه نمایش روشن می شود و می توانید به کمک عملگرهای لمسی از دستگاه استفاده کنید.

دستگاه را بیدار کنید
همان طور که اشاره کردیم بیشتر دستگاه های اندرویدی فاقد کلید سخت افزاری خانه هستند. در این شرایط و در صورتی که کلید پاور خراب شود برای فعال کردن صفحه نمایش می توانید از روش بیدار کردن دستگاه کمک بگیرید.

در روش بیدار کردن دستگاه آن را وادار می کنید به یک فعالیت واکنش نشان دهد. این فعالیت می تواند دریافت یک تماس تلفنی باشد. علاوه بر این شما می توانید دستگاه را به شارژر آن وصل کنید. اگر دستگاه شما به کلید سخت افزاری دوربین مجهز باشد نیز می توانید با فشار و نگه داشتن این کلید، نرم افزار دوربین را فعال کنید و تمام این فعالیت ها به نوعی استفاده از روش بیدار کردن دستگاه است.

هنگامی که یک تماس تلفنی با دستگاه شما برقرار می شود، به طور خودکار صفحه نمایش روشن می شود. هنگامی که شارژر را به دستگاه وصل می کنید، برای چند لحظه صفحه نمایش روشن می شود تا درصد شارژ را به شما نشان دهد و در مواقعی که با استفاده از کلیدهای سخت افزاری، یک نرم افزار اجرا می شود باز هم صفحه نمایش فعال می شود. در تمام این شرایط شما می توانید با فعال شدن صفحه نمایش از قابلیت لمسی کمک گرفته و به انجام دیگر کارهای موردنظر بپردازید.

توجه: استفاده از روش بیدار کردن دستگاه برای یک یا حداکثر چند مرتبه ممکن است ساده باشد، اما اگر کلید پاور دستگاه شما معیوب باشد، مطمئنا نمی توانید هر بار برای روشن کردن صفحه از این روش کمک بگیرید. در این شرایط پیشنهاد می کنیم هنگامی که یک بار دستگاه را روشن کردید از روش های نرم افزاری که در ادامه توضیح می دهیم کمک بگیرید تا بدون نیاز به برقراری تماس یا اتصال شارژر بتوانید دستگاه را روشن کنید.

کمک های نرم افزاری
1. نرم افزار Power Button to Volume Button دقیقا همان کاری را انجام می دهد که از خواندن نام آن می توان حدس زد. با این نرم افزار شما می توانید از کلید افزایش و کاهش صدا برای روشن کردن صفحه کمک بگیرید.

این نرم افزار برای اجرا نیازمند روت نیست و با بیشتر دستگاه های اندرویدی نیز سازگار است.
برای استفاده از این برنامه باید ابتدا نسخه ای از آن را روی دستگاه نصب کنید. (هنگام نصب چنانچه نرم افزار درخواست سطح دسترسی مدیر سیستم را داشت، مجوز موردنظر را در اختیار آن قرار دهید و با ری استارت شدن دستگاه نیز موافقت کنید.)

پس از نصب نرم افزار چنانچه صفحه نمایش خاموش شود و کلید افزایش یا کاهش صدا را فشار دهید، عملکردی مشابه کلید پاور در اختیار شما قرار می گیرد و صفحه نمایش فعال می شود. برای خاموش کردن سریع صفحه نمایش نیز می توانید از کلید لمسی که با عنوان Turn off screen در پنجره هشدار (notification panel) قابل مشاهده است، استفاده کنید.

این نرم افزار به طور کاملا رایگان و بدون هیچ گونه تبلیغات مزاحمی قابل استفاده است. تنها نکته ای که باید هنگام استفاده از این برنامه به آن توجه داشته باشید، افزایش مصرف شارژ باتری است.

http://goo.gl/lsfG4F

2. نرم افزار Gravity Unlock با استفاده از حسگرهای دستگاه هوشمند شما عملیات روشن کردن خودکار صفحه نمایش را مدیریت می کند. هنگامی که دستگاه خود را در دستتان بگیرید صفحه نمایش به طور خودکار روشن می شود و هنگامی که آن را روی میز یا در جیب کت خود قرار می دهید، به صورت کاملا خودکار صفحه نمایش خاموش می شود.

از آنجا که این نرم افزار با استفاده از حسگرهای دستگاه شما عمل می کند، ممکن است در برخی دستگاه ها عملکرد بسیار خوبی از خود داشته باشد و در برخی دیگر نیز با مشکلاتی همراه باشد. البته در صورت مشاهده مشکل در عملکرد برنامه می توانید با کالیبره کردن آن، مشکل را تا حد زیادی رفع کنید.

http://goo.gl/cbx8Hb

3. حسگرهای مجاورت سنج از جمله حسگرهایی است که امکانات متعددی در اختیار شما قرار می دهند. یکی از رایج ترین این امکانات، خاموش شدن خودکار صفحه نمایش در زمانی است که شما گوشی را به گوشتان نزدیک می کنید و در حال مکالمه هستید.

نرم افزار Proximity Actions از دیگر برنامه هایی است که به کمک این حسگر قابلیت خاموش و روشن شدن خودکار صفحه نمایش را در اختیار شما قرار می دهد.

برای استفاده از این برنامه کافی است پس از نصب و اجرا روی Hold Actions فشار داده و When screen is off را انتخاب کنید. در ادامه روی Hold 1 فشار داده و wake up را انتخاب کنید. از حالا به بعد چنانچه انگشت خود را روی حسگر مجاورت سنج قرار دهید، یک یا دو بار ویبره دستگاه فعال می شود و به این معناست که انگشت خود را بردارید. پس از برداشتن انگشت صفحه نمایش دستگاه روشن می شود.

http://goo.gl/Hs7aUJ

4. نرم افزار Shake Screen On /Off از دیگر ابزارهای رایگانی است که به کمک حسگر مجاورت سنج عمل می کند و هنگامی صفحه نمایش دستگاه را روشن می کند که دستگاه را تکان دهید. این نرم افزار در دو نسخه رایگان و تجاری عرضه شده که نسخه رایگان آن دارای محدودیت هایی مانند عدم اجرای خودکار همراه با بوت سیستم عامل است.

http://goo.gl/Z2JjFc

کمک سخت افزاری
با استفاده از روش های ذکر شده تا زمانی که دستگاه شما به طور کامل خاموش نشود می توانید صفحه نمایش را روشن و از آن استفاده کنید. اما هزار و یک دلیل وجود دارد که ممکن است موجب خاموش شدن دستگاه شما شود. پس برای آن که غافلگیر نشوید پیشنهاد می کنیم پس از مشاهده این مشکل تا جایی که می توانید از روش های گفته شده کمک بگیرید تا کارتان لنگ نماند، اما در اولین فرصت نسبت به تعمیر سخت افزاری دستگاه اقدام کنید. البته برای تعمیر دستگاه پیشنهاد می کنیم خودتان وارد عمل نشوید و به متخصصان یا شرکت گارانتی کننده دستگاه مراجعه کنید.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-تکنولوژی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده