ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح تحول سلامت، چارچوب رابطه دولت و ملت را شکل می دهد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ازسازمان تامین اجتماعی،علی ربیعی درهمایش مشترک مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان تأمین اجتماعی و بانک رفاه کارگران، اظهارکرد: بهداشت و سلامت از مهمترین حقوق شهروندی است و طرح تحول سلامت نیز مسئله بسیار مهمی در رابطه با حقوق شهروندی را مورد توجه قرار داده است.
وی همراهی وهمکاری بین بخشی برای اجرای موفق طرح تحول سلامت را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: اجرای صحیح این طرح و تامین منابع مالی لازم برای اجرای آن در نهایت باعث کاهش مشکلات مردم در استفاده و دسترسی به خدمات درمانی می‌شود.
ربیعی با بیان اینکه طرح تحول سلامت با محوریت وزارت بهداشت درحال انجام است، گفت: این کاربرای افزایش عدالت و کاهش نابرابری در دریافت خدمات درمانی انجام شده است.
وی عدالت در دسترسی به خدمات سلامت را ازمهمترین عوامل اجرای این طرح برشمرد و افزود: شاهد تحول جدی در خدمات درمانی ارائه شده در مناطق محروم کشور و حاشیه شهرها هستیم. در سازمان تأمین اجتماعی نیز مراکز درمانی جدید در حاشیه شهرها و مناطق محروم احداث می‌شوند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه خدمات درمانی مطلوب به جامعه و تأمین هزینه پایدار برای ارائه خدمات درمانی مطلوب را از مهمترین اولویت‌های این وزارتخانه دانست وگفت: وزارت بهداشت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کنارهم برای اجرای این طرح تلاش می‌کنند و همه عواملی که در اختیار این دو مجموعه است برای موفقیت این طرح به کار گرفته می‌شود.
ربیعی افزود: در اجرای طرح تحول سلامت هیچگونه اختلاف و تعارضی در کشور وجود ندارد و تمامی اجزای دولت برای موفقیت این طرح تلاش می‌کنند.
وی ادامه داد: این طرح با هدف گذاری، برنامه ریزی و اجرای صحیح و با انعطاف پذیری و همکاری هرچه بیشتر تمامی اجزای نظام سلامت در حال اجرا است و این طرح باید با سرعت مناسب به اهداف مقرر دست یابد.
ربیعی افزود: در صورتی که کاستی و نقصی نیز در این طرح بروز یابد با همکاری و هماهنگی بین بخشی نسبت به اصلاح آن اقدام خواهد شد.
وی با بیان اینکه دراجرای این طرح به سخت کوشی، عقلانیت و کار کارشناسی نیاز داریم، گفت: باید به دنبال بسیج منابع باشیم و استفاده بهینه از منابع را مورد توجه قرار دهیم و کنترل نظارت و اصلاح همواره مورد توجه باشد.
ربیعی بیان داشت: وزارت بهداشت و وزارت رفاه با اقشار گوناگون مردم در ارتباط هستند و باید برای موفقیت این طرح مهم تلاش کنیم چرا که موفقیت ما در خدمت شایسته به مردم باعث امیدواری و اطمینان بیشتر آنان به دولت تدبیر و امید می‌شود.
اجتمام/7268/1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده