وزیربهداشت: مردم ارتقا خدمات درمانی را کاملا لمس می کنند

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، سیدحسن هاشمی اظهارکرد: برای تحقق منابع مالی بخش سلامت با مشکلاتی مواجه هستیم که این قبیل کمبودها دربسیاری کشورها وجود دارد و راه حل‌هایی برای عبور ازآنها پیش‌بینی شده است و در بسیاری از کشورها شرکت‌هایی به عنوان عامل سوم بین ارائه دهنده خدمات درمانی و تأمین کننده هزینه قرارمی‌گیرند و با این شرایط ارائه دهنده خدمت می‌تواند از گردش مالی پایدار اطمینان داشته باشد.
وی با بیان اینکه همکاری تأمین اجتماعی و بانک رفاه کارگران در پرداخت مطالبات بیمارستان‌های دولتی را موفقیت آمیز برشمرد وگفت: ارتباط خوبی بین سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی وجود دارد و امیدواریم شاهد تحکیم و ارتقاء این روابط باشیم.
هاشمی افزود: درکشور ما نیزخوشبختانه این موضوع محقق شد و بانک رفاه کارگران به عنوان عامل سوم بین سازمان تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت وارد عمل شده است که به عنوان اولین تجربه شاهد موفقیت این برنامه هستیم و از همکاری مناسب روسای این دو بخش در این رابطه تشکر می‌کنم و امیدواریم بتوانیم این مدل را در رابطه با بیمه سلامت نیز اجرا کنیم.
وی ادامه داد: همکاران بانک رفاه کارگران دوستان جدید ما در ارائه خدمات مناسب به جامعه هستند و امیدواریم نتیجه این همکاری به نفع مردم و نظام سلامت باشد.
وزیر بهداشت در ادامه بر لزوم همکاری و هماهنگی بین سازمان تأمین اجتماعی و دانشگاه‌های علوم پزشکی در رابطه با رسیدگی به اسناد پزشکی تأکید کرد وگفت: باید همکاری و همدلی بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان تأمین اجتماعی وجود داشته باشد و به نحوی عمل شود که حقوق هر دو طرف حفظ شود.
هاشمی مصرف بهینه منابع بخش سلامت را از اولویت‌های کشور دانست و گفت: در رابطه با مصرف بهینه منابع بایستی با هماهنگی طرفین تلاش کنیم و کمیته‌های استانی برای مراقبت از طرح تحول سلامت و کنترل هزینه‌ها اقدام کنند.
اجتمام/7268/1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیربهداشت: مردم ارتقا خدمات درمانی را کاملا لمس می کنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X