ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

به ازای هر 400 تا 450 نفر باید یک مسجد وجود داشته باشد

به گزارش ایرنا، روابط عمومی معاونت فرهنگی، اجتماعی شهرداری اصفهان روز دوشنبه به نقل از مسعود مهدویان فر افزود: با این وجود بر اساس آمار به ازای هر یکهزار و 824 نفر، یک مسجد در شهر اصفهان وجود دارد و این آمار کمتر از استاندارد تعریف شده است.
وی گفت: بر اساس تحقیق انجام شده در اواخر سال گذشته و بر مبنای شاخص سرانه و شعاع دسترسی 40 محله از 200 محله شهر اصفهان از لحاظ داشتن مسجد جزو محله های کم برخوردارند.
مدیر امور اجتماعی و مشارکت های مردمی شهرداری اصفهان همچنین گفت: شهرداری اصفهان امسال برای کمک به توسعه، تکمیل، تعمیر و تجهیز مساجد فعال این شهر 70 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد.
وی یادآور شد: مساجدی مشمول این کمک می شوند که علاوه بر برگزاری دو نوبت نماز جماعت، دارای شناسنامه حقوقی باشند.
وی گفت: اولویت شهرداری برای کمک به مساجد، نمای بیرونی مساجد، تکمیل زیرساخت های اساسی، مناسب سازی و سهولت رفت و آمد به مسجد و ساخت سرویس های بهداشتی است.
مدیر امور اجتماعی و مشارکت های مردمی شهرداری اصفهان با بیان اینکه سقف پرداخت این کمک به هر مسجد فعال 250 میلیون ریال است، افزود: هیات امنای مساجد با مراجعه به معاونت فرهنگی- اجتماعی شهرداری منطقه و پس از بازدید کارشناس می توانند از این کمک بهره مند شوند.
مهدویان فر با اشاره به اینکه زیباسازی مساجد در اولویت شهرداری اصفهان است و هر ساله اعتباراتی را برای توسعه، تعمیر و تجهیز مساجد تخصیص می دهد، گفت: پارسال 700 مسجد شهر اصفهان از این اعتبارات استفاده کردند.
وی با بیان اینکه بیش از یکهزار مسجد در شهر اصفهان وجود دارد، افزود: یکی از مشکلات شهر اصفهان توزیع نامتوازن مساجد است.
مدیر امور اجتماعی و مشارکت های مردمی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه بیشترین مساجد شهر اصفهان در مناطق یک و 3 و کمترین مساجد در مناطق 13، 5 و6قرار دارد، گفت: در منطقه سه شهرداری اصفهان 240 مسجد وجود دارد.
وی تصریح کرد:مهدویان فر با بیان اینکه شهرداری علاوه بر توسعه، تکمیل، تعمیر و تجهیز، کمک زیادی به مساجد شهر می کند، گفت: شهرداری اصفهان و سازمان نظام مهندسی برای طراحی و نظارت بر ساخت مساجد 80 درصد تخفیف می دهد و هزینه 20 درصد دیگر را نیز شهرداری و خیرین مسجد ساز تقبل می کنند.
به گزارش ایرنا، در شهر اصفهان حدود یکهزار و 48 باب مسجد وجود دارد.
6027/8114

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده