ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش: معلمان در پیاده سازی گفتمان نقد تلاش کنند

به گزارش عصر دوشنبه ایرنا، سیدرحیم میرشاه ولد در دومین گردهمایی روسای آموزش و پرورش مناطق ۱۴ گانه آموزش و پرورش استان قزوین در خانه معلم، تاکید کرد: اگر در ارزیابی عملکردی نتوانیم فضای نقد را در فضاهای آموزشی خود ایجاد کنیم به طور قطع کار این سازمان نیز به نحو مطلوب و مورد نظر پیش نخواهد رفت.
وی با اشاره به پیاده سازی فضای نقد و بالا بردن سطح آستانه تحمل مورد نظر مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری در جامعه، خاطر نشان کرد: با انجام این مهم، مدیران، معلمان و دانش آموزان می توانند ضمن طرح نقاط مثبت و منفی امور، در راستای بهبود بخشیدن کارها و وظایف تلاش کنند.
وی، محیط های کارمندی را نیز نیازمند چنین فضاهایی دانست تا زبان گویایی برای طرح مسائل و مشکلات جامعه باشند و ادامه داد: باید سلامت اداری در جامعه افزایش یافته و با گسترش دایره مصادیق فساد، به مبارزه با این پدیده شوم اقدام کرد.
میرشاه ولد در ادامه با اشاره به جریان فرهنگ سازی در جامعه در راستای مبارزه با مفاسد اجتماعی، افزود: آموزش و پرورش به عنوان نخستین متولی تربیت در جامعه باید در اصلاح امور اقدام کرده و اگر رئیس و مدیرکلی نتواند یک جریان سوء را در جامعه اصلاح کند، نباید از دیگران انتظار این کار را داشت.
مشاور وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولان باید با مثبت نگری به دنبال حل مسائل باشند نه اینکه با طرح مساله و طفره رفتن از حل آن، مشکلی به مشکلات جامعه بیافزایند.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزرات آموزش و پرورش یادآور شد: باید حل مساله در جامعه را به یک فرهنگ تبدیل و در این زمینه با بهره گیری از الگو و مدل های لازم، اقدام کرد.
این مسئول با انتقاد شدید از مدیرانی که از زیربار مسئولیت فرار می کنند، خاطرنشان کرد: این نقطه ضعف فرار از مسئولیت را باید مرتفع و پاسخگویی در مسائل تعلیم و تربیت را به یک فرهنگ تبدیل کنیم.
به گفته وی، مدیران و مسئولان باید پاسخگوی اعمال خود بوده تا با این روش به امر فرهنگ سازی و افزایش روحیه نقدپذیری در جامعه کمک کنند.
وی با اشاره به اینکه در روابط اجتماعی نیز با چالش ها و مشکلات فراوانی روبرو هستیم، افزود: مدیران ما علی رغم وجود ناررسایی ها باید به تمام مسایل اشراف داشته و بر رفع آنها متعهد باشند.
مشاور وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تنها در این صورت است که می توان شاهد نظام آموزشی پویا و فعال، مطابق با شرایط و مقتضیات جامعه بود.
6101/8054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده