ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایجاد فضای نقد در مدارس به اعتلای کیفیت آموزش کمک می کند

به گزارش خبرنگار مهر، رحیم میرشاه ولد عصر دوشنبه در گردهمایی روسای آموزش و پرورش مناطق ۱۴ گانه آموزش و پرورش استان قزوین در خانه معلم گفت: اگر حوزه ارزیابی فضای نقد ایجاد نکند نمی توانیم در رسیدن به اهداف آموزشی موفق باشیم.

وی افزود:دانش آموزان باید قدرت و جسارت نقد به معلم، مدیر و مدرسه راداشته باشند و اگر نقد با رویکرداصلاحی را در نظر داشته باشیم می توانیم به نتایج قابل قبولی دست یابیم.

میرشاه ولد بیان کرد: تدوین برنامه بهبود کیفی تحصیل در مدارس باید از سوی روسا جدی گرفته شود تاهر سال نسبت به گذشته شرایط بهتری در تدریس و تحصیل ایجاد کنیم.

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: ارتقاء سلامت اداری، مبارزه با فساد دراشکال مختلف از کارهایی است که باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد و اگر اجازه نقد ندهیم باید منتظر فساد در این نهادباشیم.

جریان فرهنگ سازی توجه شود

وی اظهارداشت: در مسیر ارتقاء کیفی فعالیتها باید به جریان فرهنگ سازی توجه شود و در این مسیر اگر یک مدیر، رئیس و معلم نتواند جریان سازی کند عملکرد خوبی برای ارزیابی ندارد.

میرشاه ولد اضافه کرد: کار مهم روسا و مدیران آموزشی حل مسئله است نه فقط طرح آن لذا باید با استفاده از مشارکت والدین، رسانه ها و دانش آموزان راهکاری برای حل مشکلات ارائه کنید.

وی بیان کرد: مدیر نباید از مسئولیت فرار کند و هرگاه به پستی رسید مشکلات را مطرح کند درحالی که با اطلاع از همه تنگناها و مشکلات پذیرش مسئولیت ها انجام شده ولی گاهی برای فرار از کار بهانه می آوریم تا ضعف خود را پنهان کنیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت: پاسخگویی در آموزش و پرورش باید نهادینه و فرهنگ شود و همه خود را مسئول جوابگویی بدانند و هیچ مدیری حق ندارد بگوید به من ربطی ندارد بلکه موظف است به والدین، دانش آموزان و همه کسانی که سوالی مطرح می کنند پاسخ دهد.

با فرهنگیان متخلف برخورد قانونی می شود

وی اضافه کرد: اینکه در فرهنگ محیط کاری حق دولت را به راحتی می بخشیم اما در حق شخصی سخت گیر هستیم یک بی انصافی و ظلم است و باید این فرهنگ اصلاح شود.

وی با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در امور مدارس یادآورشد: متاسفانه در مشارکتهای مردم بدترین نوع یعنی کمک مالی را انتخاب می کنیم و مردم احساس می کنند فقط آنها را برای پرداخت هزینه های مالی لازم داریم در حالی که این روند باید اصلاح شود.

میرشاه ولد گفت: ما باید بتوانیم مشارکت والدین را در اداره مدرسه، دادن ایده و مشورت، طرح و برنامه جلب کنیم اما واقعا تاکنون چند نفر از والدین سخنران مراسم ما در مدارس بوده اند، چه کسانی در تجهیز آزمایشگاه، امام جماعت مدرسه و یا پروژه مهر شرکت کرده اند؟

وی بیان کرد:هنوز خیلبی از مدیران نقش والدین و اولیاء را در مدارس باور ندارند و رفتارهای آنها باعث گریزخانواده ها از مشارکت شده که این روند نیازمند بازنگری است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش اظهارداشت:مدیران و روسای آموزش و پرورش بایدبه ابعاد مختلف مدیریت در این نهاد آشنا باشند و ضمن پاسخگویی روشهای مشارکت دادن خانواده ها در کار را بدانند و با پاسخ مناسب به گونه ای حرکت کنند تا پویایی و نشاط در مدارس حاکم شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده