ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

از ساماندهی دستفروشان میدان هفت تیر تا بزرگترین اجتماع جوانان

به گزارش خبرگزاری مهر، مهمترین اخبار مناطق شهری شهرداری تهران به شرح زیر است:

 استعداد یابی و پرورش خلاقیت های کودکان و نوجوانان

در برنامه های آموزشی که با هدف استعداد یابی دانش آموزان وایجاد مهارت های فردی در آنان از سوی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ برگزار می شود ؛ عقد تفاهم نامه آموزشی با مراکز تجاری بزرگ سطح منطقه آغاز شد.

اداره آموزش های شهروندی به منظور کشف استعدادها و علایق شغلی کودکان و نوجوانان ،آشنایی آنان با زمینه مشاغل مختلف و مهارت آموزی به آنان که با هدف آمادگی برای ورود به جامعه وارتباط موثربا اقشار مختلف جامعه برنامه ریزی شده است ؛ اقدام به عقد تفاهم نامه با مراکز تجاری بزرگ سطح منطقه که دارای خدمات متعدد تجاری و صنعتی هستند ؛ کرده است.

به گفته عباس طباطبایی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱، در همین راستا دوره های آموزشی hand make  یا کاردستی برای دانش آموزان دبستان و مهد کودک در مرکز تجاری هایپر استار با توجه به وجود فضای آشپزخانه صنعتی این فروشگاه برگزار شد و کودکان زیر نظر کارشناسان تغذیه و سر آشپزهای حرفه ای اقدام به تهیه انواع کیک ، شکلات ، اسمارتیز و انواع پیتزا با خلاقیت و ابتکار خود کردند.

افزایش ۴ ایستگاه مترو به خطوط بخش مرکزی شهر تهران تا پایان سال

شهردار منطقه ۱۱تهران گفت: تا پایان سال و تکمیل خط ۷ مترو ؛ ۴ ایستگاه در بخش مرکزی شهر تهران افتتاح خواهد شد ومجموع ایستگاه های این منطقه به ۱۲ می رسد.

نصراله آبادیان با بیان این که هم اکنون خط ۷ مترو که ۴ ایستگاه آن در محدوده منطقه ۱۱ قرار دارد ؛ در حال آماده سازی برای پذیرش و جابه جایی مسافران است ؛ گفت:قرار گرفتن در هسته مرکزی پایتخت و مسیر بازارتهران، وجود راسته های تجاری و  بافت متراکم جمعیتی موجب شد تا مدیریت شهری توجه ویژه ای به این منطقه داشته باشد و اقدامات موثری برای انجام بیش از ۲ میلیون سفر روزانه در این بخش انجام شود.

شهردار منطقه ۱۱ ضمن تأکید بر اولویت برنامه های ۵ ساله مدیریت شهری  و هدف گذاری های انجام شده برای شهر تهران ؛ عبور خط ۷ مترو که با همه خطوط ایستگاه تبادلی دارد ؛اقدام ارزشمندی برای رفاه حال شهروندان دانست و افزود: خط ۷ مترو در ایستگاه نواب ،ولی عصر(عج) –مولوی ،توحید –نواب با خطوط ۲،۳،۴ تبادل مسافر خواهد داشت که تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

او خاطر نشان کرد : با راه اندازی خط ۷ مترو ؛ تعداد ایستگاه های سطح منطقه به ۱۲ ایستگاه می رسد که در کنار ۳ خط BRT ، ۲۵ایستگاه  و ۱۴۶دستگاه تاکسی و خطوط اتوبوس رانی ؛شهروندان این منطقه می توانند با پیمودن حداکثر ۳۵۰ متر به یکی از مدهای حمل و نقل عمومی برسند .

شهردار منطقه ۱۱ همچنین عنوان کرد: تمام برنامه های تملک ایستگاه های مترو انجام شده که امیدواریم راه اندازی این خط  نقش تعیین کننده ای در ارتقای کمی و کیفی زندگی شهروندان داشته باشد.

به گفته آبادیان بخشی از خط ۳ مترو که طولانی ترین خط شهر تهران است ؛از منطقه ۱۱ می گذرد که با عبور از میدان راه آهن و میدان منیریه تمام مشکلات این محور رفع شده است.

بزرگراههای شمال تهران ایمن سازی شد
 معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری منطقه۳ از  ایمن سازی  های بزرگراههای سطح منطقه خبر داد.

مهندس علیرضا اسفراینی نژاد معاون حمل ونقل وترافیک گفت :  ایمن سازی جناقیهای بزرگراه،تعویض ۱۰ مورد کاشن تانک ، ۵۰۰ مورد سیلندری  وجابجایی دکل دروازه ای ونصب تابلو راهنمایی مسیر خیابان شریعتی نرسیده به همت از جمله ی این اقدامات بوده است.

وی همچنین از نرده گذاری خیابان شریعتی - روبروی ایستگاه مترو- خبرداد و افزود: به منظورجلوگیری ازعبور ومرور درجهت  حفظ امنیت  خیابان شریعتی روبروی ایستگاه مترو  نرده گذاری شد.

آموزش پیام های ترافیکی در پایانه های تاکسی شمال تهران

  معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری منطقه ۳از طراحی و نصب پیام های آموزش ترافیک برای اولین باردر پایانه های تاکسی خبر داد .

مهندس علیرضا اسفراینی نژاد معاون حمل ونقل وترافیک به منظور فرهنگ سازی اجرای بهتر قوانین راهنمایی ورانندگی توسط شهروندان ،اقدام به چاپ ونصب گزیده ای از احادیث کاربردی وپیامهای ترافیکی نموده که درمعرض دید شهروندان قرار گرفته است .

وی با اشاره به اینکه این طرح برای نخستین بار در پایانه ی تاکسی رانی متروی قلهک اجرا شده است اظهار داشت : " مترو ، حمل و نقل سریع و ارزان" ، " پارک دوبل = تضییع حق دیگران " ،" خط سفید ، الفبای ترافیک " از جمله پیام های آموزشی درج شده در این پایانه ها هستند.

اسفراینی نژاد با اشاره به اینکه آموزش به عنوان یکی از ارکان مهم مثلث ترافیک  محسوب می شود اظهار داشت : متاسفانه ابتدا تکنولوژی و یک وسیله ی جدید وارد کشور ما شده و بعد فرهنگ سازی را آغاز می کنیم که این موضوع باعث آشفتگی می شود به همین دلیل آموزش  از ضروریات هر جامعه ی شهری محسوب می شود.

اجرای ۷۵ درصد از آرای کمیسیون ماده صد در منطقه ۳ تهران

طی سال گذشته ۷۵ درصد از آرای کمیسیون ماده صد در منطقه ۳ تهران اجرا شده است .

رضا مرادی رئیس کمیسیون ماده صد در جلسه ی بررسی آرای این منطقه با ابراز امیدواری از اینکه رای های صادره با برنامه ریزی درست و به کار گیری درست نیروها اعمال شود اظهار داشت :  در مرحله ی نخست یکی از مهمترین رسالت های نواحی آگاهی بخشی به شهروندان است که مرتکب تخلف ساختمانی نشوند و سیستم پیشگیری از تخلف اعمال شود.

مرادی در ادامه با تاکید بر اینکه سال ۹۵ از نظر کمی و کیفی شاهد رشد باشیم تصریح کرد :ما به دنبال این هدف هستیم تا میزان پرونده های ارسالی به کمیسیون ماده صد کاهش پیدا کند و اگر رأیی هم صادر می شود به نحوی تنظیم شود که قابلیت اجرا داشته باشد .

وی ارزیابی عملکرد مناطق در سال ۹۴ و مرور رویکردهای سال جاری را از مهمترین اهداف این جلسه عنوان کرد و افزود: تعداد آرای اجرا شده ،بررسی عملکرد معاونت شهرسازی ،اداره ی درآمد ،حقوقی و اجرای احکام ،سطح آموزش کارکنان ،نحوه ی تعامل و اقدامات کیفی صورت گرفته از مهمترین شاخص های ارزشیابی هستند.

وی تشکر از مجموعه ی همکاران شهرداری منطقه ۳ و  ابراز خرسندی از اینکه ۱۰۰ درصد از اطلاعات آرای این کمیسیون در این منطقه اصلاح شده است  پیشنهاداتی را ارائه کرد و افزود: آشنا ساختن شهروندان با تبعات تخلفات ساختمانی ،کنترل و مراقبت مداوم از اجرای آراء ،برگزاری جلسات منظم با دیدگاه نظارت و کنترل در امر اجرای آراء صادره به منظور تسریع در روند و ارتقاء کیفی صدور آراء پیشنهاد می شود. 

مهندس سلیمانی شهردار منطقه ۳ نیزدر این جلسه پیشگیری از وقوع تخلفات ساختمانی در مرحله ی اول و وصول مطالبات شهرداری را در مرحله ی دوم خواستار شد و ابراز امیدواری کرد با تدابیر شهردار محترم تهران و تلاش مضاعف همکاران این امر محقق شود.

بر اساس آمار اداره کل کمیسیون ماده صد تعداد ۱۱هزار و ۳۸۵ پرونده در منطقه ۳ صادر شده که تعداد ۸۵۵۶ مورد از آنها در سال ۹۴ اجرا شده است .

دستفروشان میدان هفت تیر ساماندهی می شوند

شهردار منطقه ۷ از برپایی بازارچه به منظور ساماندهی دستفروشان میدان هفت تیر خبر داد.

دکتر سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود: میدان هفت تیر یکی از میدان های شلوغ و پر رفت و آمد است که وجود دستفروش ها و بساط گستران، تردد در محدوده آن را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: برای حل مشکلاتی که بساط گستران در میدان هفتم تیر و خیابان های فرعی آن ایجاد کرده اند اقدامات بسیاری صورت گرفته که متاسفانه هیچ یک از آنها مشکلی را حل نکرده است چون بساط گستران از اینکه میدان هفت تیر در مرز ۲ منطقه ۶ و ۷ قرار گرفته سوءاستفاده می کنند و به فعالیت خود ادامه می دهند.

شهردار منطقه ۷ تصریح کرد: با توجه به شرایط اقلیمی که این میدان بزرگ و پرتردد دارد قرار است جلسه ای مشترک با شهرداری منطقه ۶ برگزار شود و درباره این موضوع به توافقاتی برسیم.

به گفته وی طی چند ماه اخیر شهرداری با دستفروشان در معابر شلوغ جدی تر برخورد می کند و اقداماتی از قبیل استقرار عوامل سد معبر در ورودی های منتهی به میدان هفتم تیر، استفاده از نیروهای انتظامی برای جلوگیری از هر گونه درگیری صورت گرفته و در این میان خدمات شهری نیز نظارت به خیابان های فرعی را برعهده دارد.

دکتر طلوعی در پایان عنوان کرد: یکی از برنامه هایی که برای رفع این معضل داریم، انتخاب محل مناسبی برای برپایی بازارچه است تا افراد با حضور در آن و بدون مزاحمت برای رهگذران به کسب و کارشان ادامه دهند.

همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی به مناسبت آزادسازی خرمشهر

معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۷ از برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی همزمان با اعیاد شعبانیه و سالروز آزادسازی خرمشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، علی حیدری با اعلام این مطلب افزود: همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی، از محل خیابان خرمشهر تا باغ موزه قصر در روز سی و یکم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در این همایش برنامه های شاد ورزشی اجرا خواهد شد، تصریح کرد: شهروندان علاقمند  جهت ثبت نام و شرکت در این همایش می توانند به ادارات ورزش نواحی پنج گانه و سراهای محلات منطقه مراجعه کنند.

معاون شهردار منطقه ۷ با اشاره به اینکه تمامی شهروندان سطح منطقه با هماهنگی سرای محلات و به صورت خانوادگی می توانند در این همایش پیاده روی خانوادگی شرکت کنند، افزود: این همایش با هدف ایجاد روحیه نشاط و شادابی در بین شهروندان، تشویق به داشتن زندگی فعال و پویا، توسعه ورزش شهروندی، حضور اقشار مختلف جامعه در فعالیت ورزشی و توسعه ورزش های خانوادگی اجرا خواهد شد.

 وی با تاکید بر اینکه ورزش همگانی به عنوان یک فعالیت اجتماعی از نیازهای مشترک شهروندان و از حقوق شهروندی است که ارتباط تنگاتنگ با سلامت افراد جامعه دارد، گفت: با برگزاری چنین همایش‌هایی می‌توان فرهنگ گرایش به سمت ورزش های عمومی را ایجاد کرد.

آغاز طرح جهادی نگهداشت عمرانی در شمال تهران
 
طرح جهادی نگهداشت عمرانی، با محوریت رفع معضلات موجود در سطح سواره رو ها و پیاده روهای معابر شمال تهران آغاز شد .

مهندس بهمن محبوبی معاون فني و عمراني شهرداري اين منطقه با بيان خبر فوق اظهار داشت : کاهش ناهمواری های موجود در سطح سواره رو و پیاده روهای منطقه با اولویت معابر اصلی، ساماندهی وضعیت دریچه ها و جداول سطح منطقه، کاهش پیام های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ و افزایش رضایتمندی شهروندان از اهداف این طرح است.

وی گفت : این طرح با همکاری اداره فنی نواحی ده گانه و ناظران عالیه مربوطه از ۲۵ اردیبهشت ماه آغاز شده است و تا پایان هفته ادامه خواهد یافت.

معاون شهردار منطقه یک خاطر نشان ساخت: اجرای پروژه ها تنها به صورت ترمیمی و با متراژ محدود با رعایت ضوابط فنی و اجرایی و حضور مستمر دستگاه نظارت ناحیه در زمان اجرایی طرح و استفاده از ظرفیت اجرایی پیمانکاران تجمیعی از الزامات اجرایی این طرح است.

محبوبی تصریح کرد: بهینه سازی مسیرهای دسترسی به خصوص در محورهای اصلی در این طرح در نظر گرفته شده است تا با کمترین امکانات و هزینه، بیشترین بازدهی را به همراه داشته باشد.
این مقام مسئول از شهروندان خواست هرگونه نابسامانی عمرانی در طرح نگهداشت شهری را به سامانه  ۱۳۷ اعلام نمایند تا در دستور کار اکیپ های اجرایی نواحی قرار گیرد.

گذر فرهنگی هنرمندان شمال تهران در شهر آفتاب تشکیل شد

نمایشگاه گذر فرهنگی  شمسه ۵ شهرداری منطقه یک با حضور هنرمندان و گروه های فرهنگی و هنری محلات ۲۷ گانه شمال تهران در شهر آفتاب تشکیل شد.

شهرام پاشایی مدیر اداره فرهنگی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: گذر از شمسه ۵ در  شهر آفتاب محل نمایشگاه بین المللی کتاب تهران  با حضور بیش از ۳۰ نفر از هنرمندان منتخب منطقه یک در جشنواره های شمسه و ... تشکیل شد .

وی افزود: در این برنامه بیش از ۵ غرفه با حضور هنرمندان با نمایش ظرفیت های موجود در منطقه و قابلیت های فرهنگی و هنری مجموعه جشنواره شمسه تشکیل شد.

پاشایی تصریح کرد: هنرمندان گذر از شمسه ۵ منطقه یک در رشته های خوش نویسی، گرافیک، نقاشی و تئاتر خیابانی در این محل حضور یافتند وآثار هنری، نمایشی و کارهای دستی خود را به نمایش گذاشتند.

حضور مشاهیر و دانشمندان تاریخی در میان دوستداران علم نجوم 

در دوازدهمین جشنواره روز جهانی نجوم، سه نفر از مشاهیر و دانشمندان این علم  با گردش در محوطه و بازدید از غرفه ها حاضرین را با دستاوردها و کشفیات نجومی آشنا نمودند و به بازگويي تاريخ زندگی خود پرداختند.

امیرحسین چیذری مدیرمرکز علوم و ستاره شناسی تهران با اعلام این خبر اظهار داشت: در جشنواره روز جهانی نجوم که به مدت دو روز  ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد مشاهیر و شخصیتهای نجومی چون غیاث الدین جمشید کاشانی اختر شناس و ریاضیدان ، ابوریحان بیرونی اختر شناس و تقویم شناس، آلنوش طریان مادر علم نجوم ایران و بانوی اخترفیزیک ایران، خود را به مردم معرفی کردند و آنها را با دستاوردها، تألیفات و کشفیات نجومی آشنا نمودند که مورد توجه بسیاری از حاضرین قرار گرفت.

چیذری عنوان کرد: اولین سخنرانی در این برنامه توسط دکتر سپهر اربابی بیدگلی مدیر توسعه طرح رصدخانه ملی ایران با موضوع مواج گرانشی برگزارشد و دومین سخنرانی توسط استاد مصطفی امام، منجم آماتور و مدیر مرکز نجومی آوا استار و با موضوع شناخت عالم ارائه شد.

وی افزود: رصد خورشید، رصد آسمان شب، اجرای گنبد بادی آسمان نما، اجرای موسیقی زنده، برگزاری مسابقه و اهداءجوایز ویژه به نفرات برتر از دیگر برنامه های جشنواره روز جهانی نجوم بود.

مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران عنوان کرد: این جشنواره با حضور ۱۸غرفه علمی-نجومی شامل پروژه جهانی آذرخش(بخش فارسی)، انجمن علمی فیزیک دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه الزهرا(س)، دانشگاه علوم تحقیقات، ماهنامه نجوم، مرکز نجومی آوا استار، مجله لذت فیزیک، اخترزیست شناسی، مرکز علمی-کاربردی سوانح طبیعی ، از کوارک تا کیهان، محصولات نجومی ، آزمایشهای فیزیک، بازیهای فکری،انتشارات و آموزش، نجوم کودکان و... برگزار شد

تجمع جوانان در میدان امام حسین(ع)

شهردار منطقه ۱۳ از بزرگترین اجتماع جوانان هیئت علی اکبر (ع)  فردا سه شنبه مورخ ۲۷ اردیبهشت ماه به مناسبت روز جوان در میدان امام حسین(ع) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، هادی ذاکری ، شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به اجتماع جوانان در میدان امام حسین(ع) گفت : این برنامه با اجرای جشن ، مولودی خوانی ، پذیرایی و استقرار غرفه های فرهنگی و هنری با حضور خوانندگان و مجریان صدا و سیما همراه است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه عکاسی به مناسبت هفته جوان با هدف تداعی حرکات خوب و نمادین افزود: در این مسابقه جوانان با موبایل یک روز خوب را عکاسی می کنند.

به گفته وی استقرار غرفه پذیرایی و آتش بازی در ۳۰ متری نیروی هوایی ، برپایی تورهای گردشگری ، ارسال پیامک ولادت حضرت علی اکبر (ع) از دیگر برنامه های شهرداری منطقه  به مناسبت هفته جوان است.

پیشرفت ۸۰درصدی سوله بازیافت

شهردار منطقه ۱۳ از پیشرفت ۸۰ درصدی سوله بازیافت در شرق تهران خبر داد  و گفت : منطقه ۱۳ به عنوان  منطقه پیشگام  در شهر تهران  نسبت به تفکیک صد در صدی پسماندهای تولیدی شهروندان روی خط پردازش در سوله بازیافت  اقدام می کند.

هادی ذاکری ، شهردار منطقه ۱۳  يكي از اقدامات مهم در حوزه ساخت ساز ، احداث سوله بازيافت در شرق تهران عنوان کرد و گفت : این سوله   تا كنون پيشرفت ۸۰ درصدي داشته است و پيش بيني می شود با  تکمیل طرح ،  بزودي  به بهره برداري برسد.

وی افزود: اين سوله در اتوبان شهید دوران قرار دارد و اكنون عملیات  ديوار چيني و بهسازی  آن در حال انجام است .

وی همچنین خاطرنشان کرد : با توجه به تجهیزات موجود درسایت بازیافت ؛ منطقه ۱۳ تنها منطقه ای است که نسبت به پذیرش و تفکیک صد در صدی پسماندهای تولیدی شهروندان منطقه  روی خط پردازش مبادرت می کند.

 

 

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده