افزایش سهم صنعت در تولید ناخالص ملی از اهداف سازمان صنایع کوچک محسوب می‌شود

صنایع کوچک مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: افزایش سهم صنعت در تولید ناخالص ملی و بهبود فضای کسب و کار صنایع کوچک از اهداف سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان، طهمورث لاهوتی اشکوری درباره اهم فعالیت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: ایجاد زمینه لازم برای راه‌اندازی، هدایت و توسعه صنایع کوچک به‌ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته از اهم فعالیت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.

وی افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، سازمانی توسعه‌ای است که سیاست‌گذاری‌، برنامه‌ریزی، ساماندهی و پشتیبانی از ایجاد و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی را به عهده دارد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: یکی از اهداف سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزایش سهم صنعت در تولید ناخالص ملی و بهبود فضای کسب و کار صنایع کوچک با استفاده از منابع داخلی و عمرانی است.

لاهوتی اشکوری با بیان اینکه گسترش صنایع کوچک مساوی است با افقی روشن برای ایرانی بهتر با اقتصادی برتر، معرفی و آشنایی صنعتگران با عمده وظایف، تصریح کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بهترین راه برای ترویج و توسعه صنایع کوچک است.

وی خاطرنشان کرد: صنایع کوچک و متوسط توانایی تولید فناوری‌های جدید اشتغال پایدار و کمک به واحدهای بزرگ تولیدی را در خود جای داده‌اند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گفت: روند پیشرفت روز افزون محیط‌های کسب و کار، صنایع کوچک و متوسط را جزئی از زنجیره تولید قرار داده است.

وی افزود: سازمان صنایع کوچک می‌تواند با ارائه و انجام برنامه‌هایی همچون تأمین مالی صنایع کوچک، نوسازی و افزایش بهره وری صنایع کوچک، فناوری و توسعه محصول صنایع کوچک، توسعه خوشه‌ها و شبکه خوشه‌های همسان و مکمل، توسعه بازار عرضه و تقاضای خدمات کسب و کار ، بهبود فضای کسب و کار و بسترسازی حقوقی و قانونی صنایع کوچک، تدوین و اجرای طرح‌های اشتغالزا صنایع کوچک و روستایی، گام‌های اساسی و بلندی در جهت رشد و تعالی همه جانبه واحدهای صنعتی استان بردارد.

وی در بحث اهداف سازمان صنایع کوچک به توسعه و تکمیل کلیه زیرساخت‌های مورد نیاز استقرار صنایع در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، توسعه خدمات نرم افزاری صنایع کوچک در شهرستان‌ها و شهرک‌های بزرگ صنعتی کشور، توسعه خوشه‌های صنعتی، حمایت از ایجاد بنگاه‌های صنعتی کوچک زودبازده برای اشتغال سریع و حمایت از سرمایه گذاری‌های صنعتی اشاره کرد.

لاهوتی اشکوری به خدمات سازمان صنایع کوچک اشاره کرد و افزود: توسعه شهرک‌های تخصصی و فناوری با توجه به اولویت‌ها و مزیت‌های صنعتی‌، بهبود فضای کسب و کار صنایع کوچک و ایجاد شرایط لازم در جهت امنیت سرمایه گذاری از مهم‌ترین خدمات سازمان صنایع کوچک است.

وی  خاطر نشان کرد: امید است با کمک و همکاری تمام فعالان عرصه صنعت از بخش‌های دولتی و خصوصی دستیابی به برنامه‌های تدوین شده محقق شود و موجب بالندگی، سرافرازی، توسعه یافتگی هر چه بیشتر کشور عزیزمان شوند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش سهم صنعت در تولید ناخالص ملی از اهداف سازمان صنایع کوچک محسوب می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات




X