ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش سهم صنعت در تولید ناخالص ملی از اهداف سازمان صنایع کوچک محسوب می‌شود

صنایع کوچک مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: افزایش سهم صنعت در تولید ناخالص ملی و بهبود فضای کسب و کار صنایع کوچک از اهداف سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان، طهمورث لاهوتی اشکوری درباره اهم فعالیت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: ایجاد زمینه لازم برای راه‌اندازی، هدایت و توسعه صنایع کوچک به‌ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته از اهم فعالیت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.

وی افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، سازمانی توسعه‌ای است که سیاست‌گذاری‌، برنامه‌ریزی، ساماندهی و پشتیبانی از ایجاد و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی را به عهده دارد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: یکی از اهداف سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزایش سهم صنعت در تولید ناخالص ملی و بهبود فضای کسب و کار صنایع کوچک با استفاده از منابع داخلی و عمرانی است.

لاهوتی اشکوری با بیان اینکه گسترش صنایع کوچک مساوی است با افقی روشن برای ایرانی بهتر با اقتصادی برتر، معرفی و آشنایی صنعتگران با عمده وظایف، تصریح کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بهترین راه برای ترویج و توسعه صنایع کوچک است.

وی خاطرنشان کرد: صنایع کوچک و متوسط توانایی تولید فناوری‌های جدید اشتغال پایدار و کمک به واحدهای بزرگ تولیدی را در خود جای داده‌اند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گفت: روند پیشرفت روز افزون محیط‌های کسب و کار، صنایع کوچک و متوسط را جزئی از زنجیره تولید قرار داده است.

وی افزود: سازمان صنایع کوچک می‌تواند با ارائه و انجام برنامه‌هایی همچون تأمین مالی صنایع کوچک، نوسازی و افزایش بهره وری صنایع کوچک، فناوری و توسعه محصول صنایع کوچک، توسعه خوشه‌ها و شبکه خوشه‌های همسان و مکمل، توسعه بازار عرضه و تقاضای خدمات کسب و کار ، بهبود فضای کسب و کار و بسترسازی حقوقی و قانونی صنایع کوچک، تدوین و اجرای طرح‌های اشتغالزا صنایع کوچک و روستایی، گام‌های اساسی و بلندی در جهت رشد و تعالی همه جانبه واحدهای صنعتی استان بردارد.

وی در بحث اهداف سازمان صنایع کوچک به توسعه و تکمیل کلیه زیرساخت‌های مورد نیاز استقرار صنایع در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، توسعه خدمات نرم افزاری صنایع کوچک در شهرستان‌ها و شهرک‌های بزرگ صنعتی کشور، توسعه خوشه‌های صنعتی، حمایت از ایجاد بنگاه‌های صنعتی کوچک زودبازده برای اشتغال سریع و حمایت از سرمایه گذاری‌های صنعتی اشاره کرد.

لاهوتی اشکوری به خدمات سازمان صنایع کوچک اشاره کرد و افزود: توسعه شهرک‌های تخصصی و فناوری با توجه به اولویت‌ها و مزیت‌های صنعتی‌، بهبود فضای کسب و کار صنایع کوچک و ایجاد شرایط لازم در جهت امنیت سرمایه گذاری از مهم‌ترین خدمات سازمان صنایع کوچک است.

وی  خاطر نشان کرد: امید است با کمک و همکاری تمام فعالان عرصه صنعت از بخش‌های دولتی و خصوصی دستیابی به برنامه‌های تدوین شده محقق شود و موجب بالندگی، سرافرازی، توسعه یافتگی هر چه بیشتر کشور عزیزمان شوند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X