ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرماندار: تویسرکان سال پر باری در تولید غلات پیش رو دارد

به گزارش ایرنا حبیب مومیوند دوشنبه در نشست بررسی خرید تضمینی گندم در تویسرکان افزود: همچنین در سال زراعی جاری شاهد کاهش خسارت به باغ ها و مزرعه های تویسرکان از ناحیه سرما زدگی، آفت زدگی و تگرگ بودیم و این موضوع نیز به افزایش میزان بازدهی تولیدات بخش غلات در شهرستان کمک می کند.
وی اذعان کرد: در عین حال افزایش تولید محصول گندم و جو در شهرستان وظیفه مسئولان متولی امور این بخش را سنگین تر می کند و باید با نظارت و برنامه ریزی بیشتر زمینه برای تسهیل در روند خرید تضمینی گندم و جو تسهیل شود.
مومیوند اظهار کرد: باید در زمینه شیوه پرداخت بهای گندم و جوی خریداری شده از کشاورزان در سطح شهرستان، اطلاع رسانی های دقیق صورت گیرد و با رصد و برنامه ریزی از تاخیر بیش از حد در پرداختی ها و نوسان قیمت جلوگیری شود.
وی با تاکید بر اینکه باید برای حل مشکل تفاوت قیمت میان محصول جو و گندم در بازار تدابیر لازم اندیشیده شود تصریح کرد: این موضوع می تواند زمینه را برای برخی سودجویان فراهم کند.
فرماندار تویسرکان گفت: تا به حال مردم و کشاورزان در شهرستان تویسرکان اقبال بیشتری به فروش محصول جو به تعاونی ها نشان داده اند و این موضوع می طلبد که در مراکز خرید، آموزش و دقت های لازم برای ثبت مشخصات و جلوگیری از تضییع حقوق کشاورزان مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی اضافه کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاها باید محور کار در امور مختلف نظیر خرید تضمینی محصولات کشاورزی روستائیان باشند و قبل از آغاز روند خرید تضمینی این محصولات، اقدام به برگزاری جلسات توجیهی و هدفمند نمایند.
مدیر اداره جهاد کشاورزی تویسرکان نیز در این نشست گفت: در سال زراعی جاری شاهد بیش از 600 میلیمتر بارش در شهرستان تویسرکان بودیم و با توجه به سرما زدگی و تگرگ زدگی جزئی، مزارع شهرستان دچار خسارت های چشمگیری نشده اند.
مسعود اکبری افزود: اکنون تنها مشکل موجود در بخش تولیدات زراعی شهرستان، موضوع مبارزه جدی تر با علف های هرز است که البته جلسه های متعددی در این زمینه برگزار شده است.
وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته، حدود 25 هزار تن تولید گندم و جو در شهرستان داشتیم که 11 هزار تن از این میزان تحویل مراکز خرید شد و در سال جاری انتظار تحویل 20 هزار تن محصول گندم و جو به مراکز خرید را داریم.
اکبری متذکر شد: اقبال مردم به فروش جو در شهرستان بیشتر است و این مساله موجب پر شدن زودتر انبارها توسط محصول جو و کمبود فضا برای ذخیره کردن محصول گندم می شود.
وی تاکید کرد: در صورت بروز چنین شرایطی، محصولات خریداری شده جو به انبارهای پشتیبانی جهاد کشاورزی منتقل می شوند.
مدیر اداره تعاونی روستایی تویسرکان نیز در این نشست گفت: در مجموع هشت مرکز خرید محصول گندم و جو در شهرستان تویسرکان فعال است که مهمترین آنها انبار اتحادیه در داخل شهر، انبارهای روستاهای سوتلق، اشتران، ولاشجرد، میانده و شهر فرسفج هستند.
پرویز بختیاری افزود: در صورت افزایش تقاضای مردم برای فروش محصولات جو و گندم در شهرستان، می توان از فضای باز پایانه مسافربری بدون استفاده شهر تویسرکان نیز استفاده کرد.
تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان واقع در 90 کیلومتری شهر همدان است که از 18 هزار هکتار زمین زراعی تولید جو و 12 هزار هکتار زمین زراعی تولید گندم برخوردار است.
7524/699

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده