ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ورود عشایر به همدان در کاهش قیمت گوشت تاثیر نگذاشته است

حمزه علی یزدانی روز دوشنبه در نشست یکروزه اطفای حریق در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست هشت استان غرب کشور در همدان افزود: به دنبال ورود عشایر به همدان قیمت گوشت دام زنده از هر کیلوگرم 280 هزار ریال به 220 هزار ریال کاهش یافته است.
وی بیان کرد: با وجود کاهش قیمت دام زنده در همدان ولی به نبود نظارت کافی کاهش قیمت دام تاثیری در قیمت گوشتی که در اختیار مصرف کننده گذاشته می شود ، نگذاشته است.
وی با ذکر اینکه عشایر 20 درصد گوشت استان را تامین می کنند اظهار کرد: عشایر استان همدان شامل 267 خانوار با 12 هزار نفر جمعیت است که این عشایر حدود 450 هزار راس دام دارند.
مدیر امور عشایری استان همدان افزود: استان همدان دارای 900 هزار هکتار مرتع است که 10 درصد از این مراتع معادل 90 هزار هکتار در اختیار عشایر قرار دارد.
یزدانی اضافه کرد: آتش سوزی در مناطقی که عشایر حضور دارند بسیار کمتر از سایر مراتع است چون آنها دارای قرق بان بوده همچنین عشایر حیات خود را در گرو حفظ مرتع می دانند بنابراین دلسوزانه از آن محافظت می کنند.
وی میزان آتش سوزی در عرصه را نسبت به مراتع بیشتر دانست و گفت: عرصه نیز تا پایان خردادماه در اختیار عشایر بوده و پس از آن دامداران و کشاورزان از آن بهره مند می شوند.
مدیر امور عشایری استان همدان اظهار کرد: برای جلوگیری از بروز آسیب به طبیعت، سوخت های فسیلی در اختیار عشایر قرار می گیرد.
یزدانی با تاکید بر اینکه برای تعادل و دام و مرتع نمی توان کاری کرد توضیح داد: به علت ناتوانی بخش صنعت، خدمات و کشاورزی در جذب نیرو، فرزند عشایر مجبور به افزودن دام برای ادامه حیات است.
وی افزود: تا زمانی که شرایط اقتصادی مطلوب نیست مازاد بخش کشاورزی، دامداری و عشایری نمی توانند در دیگر حوزه ها جذب شوند.
همایش اطفای حریق در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست هشت استان غرب کشور با حضور معاون امور عمرانی استاندار، مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست و جمعی از مدیران روز دوشنبه به میزبانی همدان برگزار شد.
7526/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X