ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

با مدارک می توان از سازمانی که حق بیمه را پرداخت نکرده به دیوان عدالت کشور شکایت کرد

با مدارک می توان از سازمانی که حق بیمه را پرداخت نکرده به دیوان عدالت کشور شکایت کرد جامعه > مشکلات مردم - اگر حق بیمه اختیاری به سازمانی پرداخت شود و سازمان حق بیمه را به تامین اجتماعی پرداخت نکرده باشد با مدارک کافی می توان به دیوان عدالت کشور شکایت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کاربری در صفحه مشکلات مردم نوشته است:" پدرم راننده تاکسی است و به تازگی متوجه شده سازمان تاکسیرانی شهرمان طی سال های 86 تا 89 حدود 8 ماه برایش حق بیمه رد نکرده، در صورتی که پدرم حق بیمه را به حساب تاکسیرانی واریز کرده اما سازمان لیست بیمه و پول را به تامین اجتماعی ارسال نکرده است. پدرم خیلی به تاکسیرانی و واحدهای بیمه (رئیس و معاون و ...) مراجعه کرده ولی متاسفانه نتیجه ای نگرفته. می خواستم بدانم دقیقا باید چیکار کند؟ به کجا مراجعه کنه؟ باید کجا شکایت کند و روال عادی اداری اش چگونه است؟ "

در همین زمینه روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی پاسخ داد:  بیمه رانندگان برون شهری و درون شهری هم به جهتی اجباری و هم به نوعی بیمه اختیاری است و اگر حق بیمه از طرف متقاضی (راننده) پرداخت نشود سابقه ای نیز منظور نمی­شود. مورد مربوط به پدر شما یا به علت نپرداختن به موقع حق بیمه به سازمان تاکسیرانی است و یا از طرف پدر شما حق بیمه مربوطه به تاکسیرانی پرداخت شده ولی سازمان مذکور حق بیمه را به تامین اجتماعی نداده است. در صورت مورد دوم و وجود مدارک کافی باید از طریق شعبه مربوطه و سازمان تاکسیرانی دقیقاً موضوع پرس و جو شود و اگر مقصر تامین اجتماعی باشد باید به دیوان عدالت اداری و اگر مقصر تاکسیرانی است به محاکم دادگستری مراجعه شود.

 

45232

کلید واژه ها: مشکلات خوانندگان - سازمان تامین اجتماعی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده