ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وقوع آتش سوزی عمدی در دانشگاه ژوهانسبورگ

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ژوهانسبورگ، در ادامه آتش سوزی های عمدی دانشگاه ها و مراکز آموزشی آفریقای جنوبی، یکی دیگر از دانشگاه های این شهر شب گذشته نیز طعمه حریق شد.
در این آتش سوزی که گفته می شود با هدف ضربه زدن به نظام آموزشی آفریقای جنوبی صورت گرفته، دستکم پنج میلیون هفتصد هزار یورو خسارت مالی به
دانشگاه ژوهانسبورگ وارد شده است.
افراد ناشناس شب گذشته با ورود به بخش اداری دانشگاه ژوهانسبورگ، این بخش را به آتش کشیدند و تعداد زیادی از ماشین های اداری، رایانه ها و بایگانی مدارک دانشجویان را به آتش کشیدند.
'آیرون رنزبرگ' معاون دانشگاه ژوهانسبورگ با بیان این مطلب که خوشبختانه در این آتش سوزی کسی جان خود را از دست نداده است، میزان خسارت مالی بر دانشگاه را یکصد میلیون راند (پنج میلیون و هفتصد هزار یورو) تخمین زد.
وی با بیان این مطلب که هنوز مشخص نیست آتش سوزی شب گذشته با آتش سوزی های پیشین در ارتباط باشد یا خیر، تاکید کرد که هنوز هیچ فردی در ارتباط با حریق شب گذشته بازداشت نشده است.
در جریان تظاهرات مخالفان دولت آفریقای جنوبی که ماه می روی داد،چندی مدرسه ابتدایی، دبیرستان و دانشگاه در شهرهای مختلف این کشور به آتش کشیده شده اند. متعرضان به دولت آفریقای جنوبی، دولت را به دستکاری در نتایج انتخابات این کشور متهم می کنند.
رئیس جمهوری آفریقای جنوبی که اغلب به مدارا با فساد مالی برای رونق بخشی به کشورش از زمان به قدرت رسیدن در سال 2009 متهم شده، به دلیل افول اقتصاد این کشور تحت فشار است.
نوسازی ملک شخصی زوما که در سال 2014 حدود 216 میلیون راند آفریقای جنوبی معادل 24 میلیون دلار ارزش گذاری شد، به نمادی از فساد مالی و حرص ورزی در دولت این کشور بدل شده است.
خاورم**9041**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده