ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حکیمی پور: شورایاری ها باید انتخابی باشند نه انتصابی

به گزارش ایرنا احمد حکیمی پور روز دوشنبه در جلسه کمسیون فرهنگی با اشاره به لزوم انتخابی بودن نهاد شورایاری ها گفت: در راستای تحقق مردم سالاری دینی و تاکید بر اصل قانون اساسی و نگرش بنیانگذار انقلاب اسلامی در واگذاری امور به مردم، نهاد شورایاری ها شکل گرفت.
وی تاکید کرد: این نهاد برخاسته از دل مردم است و باید بطور مردمی اداره شود.
حکیمی پور با اشاره به حذف موازی کاری ها برای افزایش بهره وری شورایاری ها افزود: دبیر شورایاری ها باید از سوی سایر اعضای شورایاری که مردم آنها را انتخاب کرده اند؛ انتخاب شود نه آنکه بطور انتصابی تعیین شود.
عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: باید برای پرهیز از موازی کاری ها برای مدیریت محلات یک دبیر از میان شورایاری ها به انتخاب هیات امنا انتخاب شود.
وی تصریح کرد: فرهنگ کار شورایی باید در بدنه اجتماعی نهادینه شده و با انسجام و همبستگی در اجرای برنامه ها و رفع مشکلات قدم بردارد.
وی افزود: شورایاری ها بازوهای شورای شهر در محلات هستند تا مشکلات را بررسی کرده و با ارائه گزارش به شورا فرصت بحث های کارشناسی را برای رفع دغدغه های شهروندان و مشکلات موجود در عرصه مدیریت شهری برطرف کنند.
وی عنوان کرد: انتظار می رود تا شورایاری ها که منتخبان مردم هستند بر اساس قانون شان نظارتی خود را حفظ و نظرات آنان در امور محلی اعمال شود.
حکیمی پور تصریح کرد: هرچه نهاد مردمی شورایاری ها به شهرداری و وظیفه اجرایی نزدیک شود آسیب می بیند.
تهرام/7244//1348

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X