ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزاری موفق المپیاد راهی تا جاودانگی ورزش گلستان نیست

به گزارش ایرنا در این المپیاد که از 13تا 24 اردیبهشت امسال برگزار شد، ورزشکاران نوجوان استان به صف شده بودند تا آینده رویایی ورزش گلستان را از هم اکنون برای همه به تصویر بکشند.
نوجوانانی لبریز از استعدادهای ناب و دلگرم کننده که فقط اندکی حمایت می خواهند تا خود را به کتاب افتخارات ورزش کشور الصاق کنند.
آنقدر توانایی دارند که نامدارانی ابدی شوند و نگاه همه ورزش دوستان را نه فقط در ایران بلکه در سراسر گیتی به سوی خود جلب کنند.
مجموعه ورزش استان گلستان نیز با برگزاری این المپیاد کوشید تا در آینده با یک برنامه ریزی صحیح ، راه این ورزشکاران را برای موفقیت های مورد نظر هموار کند که در این میان نقش ادارات ورزش و جوانان به عنوان متولیان اصلی رونق بخشیدن به ورزش ، بیش از سایر بخش ها است.
براساس برنامه ریزی های انجام شده ، 10 شهر استان گلستان میزبانی از مسابقات رشته های گوناگون را بر عهده گرفتند تا علاوه بر تمرین میزبانی از رویدادهای بزرگ ورزشی، زمینه بیشتر را برای بروز استعدادهای ورزشکاران خود فراهم کنند.
رشته های فوتبال پسران ، تنیس روی میز دختران و پسران ، ژیمناستیک پسران و فوتسال منطقه غرب در گرگان ، فوتبال پسران منطقه شرق و والیبال دختران و پسران در گنبد ، تکواندو پسران و بدمینتون دختران در رامیان ، تکواندو دختران در آزادشهر ، والیبال دختران و پسران منطقه غرب در آق قلا ، دوومیدانی دختران و پسران در بندرترکمن ، کشتی و ژیمناستیک دختران در بندرگز ، بسکتبال دختران و پسران منطقه غرب در کردکوی ، بسکتبال پسران و دختران منطقه شرق در کلاله ، فوتسال دختران منطقه شرق در مینودشت ، کاراته دختران در گالیکش ، کاراته پسران در فاضل آباد و بدمینتون پسران در علی آباد برگزار شد.
واگذاری میزبانی نیز بر اساس ظرفیت و حضور ورزشکاران شهرها انجام شد و هر کدام از رشته ها که دارای خاستگاه و یا تاریخچه قابل اعتنا در یک رشته خاص بود ، مسوولیت برگزاری مسابقات را بر عهده گرفت.
اما اینک المپیاد ورزشی به پایان رسیده است و نگاهی به موفقیت ها و دستاوردهای ورزش شهرستان های مختلف گلستان در سال گذشته و برنامه های امسال آنها داریم.

***
سال پربار ورزش کردکوی
کسب شش مدال آسیایی و بین المللی حاصل زحمات فرهاد رسولی مدیر با تجربه اداره ورزش و جوانان شهرستان کردکوی است.
ورزشکاران این شهر پارسال با کسب یک مدال طلا ، دو مدال نقره و یک مدال برنز آسیایی در رشته کاراته سبک کیو کوشین و یک مدال طلا و یک برنز مسابقات بین المللی در رشته های دوومیدانی و اسکواش ، سال پرباری را برای شهرستان غرب استان رقم زدند.
همچنین بدست آوردن 63 مدال در رقابت های قهرمانی کشور و 93 مدال در مسابقات قهرمانی استان گلستان دیگر موفقیت های کسب شده ورزشکاران این شهرستان بود.
حضور دو تیم فوتبال شموشک و فوتسال پدیده کردکوی در لیگ کشور ، میزبانی از 62 رویداد ورزشی استان و دعوت 15 ورزشکار کردکوی به اردوی تیم های ملی، کردکوی را به یکی از شهرستان های مدعی و دارای امید به کسب موفقیت های بیشتر در آینده تبدیل می کند.
در این شهرستان بیش از 3 هزار و 400 نفر به صورت سازمان یافته ورزش می کنند .

***
کمالان بخشی کوچک با آرمان های بزرگ
کمالان یکی از بخش های شهرستان علی آباد است که با وجود وسعت اندک ، اقدامات انجام شده نمایندگی اداره ورزش و جوانان این بخش در سال 94 ، منجر به افزایش امیدواری برای فرا رسیدن روزهای اوج و درخشش های کم نظیر ورزشکاران این منطقه شده است.
محمد دنیکو سرپرست اداره ورزش و جوانان کمالان می گوید که تلاش می شود با بهره گیری از همه پتانسیل های موجود و به خدمت گرفتن استعدادهای کم نظیر بر رونق ورزش این بخش افزوده شود.
یکی از بخش های مورد توجه در این منطقه تاکید بر توانمندی سازی ورزشکاران رشته های رزمی با توجه به وجود استعدادهای خوب است.
به گفته دنیکو میزبانی از مسابقات متعدد ، اعزام ورزشکاران به رقابت های کشوری و برون مرزی همراه با کسب افتخارات متعدد ، توجه به برگزاری دوره آموزشی مربیان و داوران و تشکیل مراکز استعدادیابی در رشته های گوناگون از جمله اقدام هایی است که ورزش کمالان را به بخشی قابل توجه و اعتنا در استان گلستان تبدیل می کند .
در این بخش بیش از 2 هزار و 100 نفر به صورت سازمان یافته ورزش می کنند.

*** علی آبادکتول در انتظار آینده ای درخشان
ورزشکاران علی آبادی پارسال هشت مدال مدال جهانی ،آسیایی و بین المللی و حدود 30 مدال کشوری در رشته های مختلف کسب کردند تا سالی زرین و پر افتخار را برای شهر خود رقم بزنند.
این مدالها در رشته های کاراته، دارت، اسکیت، فوتبال، والیبال و بسکتبال ناشنوایان ، تکواندو، پرورش اندام و کشتی به دست آمد تا نشان دهد ، ورزش علی آباد کتول منحصر به یک رشته خاص نیست.
رییس اداره ورزش و جوانان علی آبادکتول تمرکز و تاکید فراوانی بر اجرای طرح استعداد یابی و شناسایی افراد نخبه ورزشی و مرتفع کردن مشکلات ورزشکاران دارد که اگر به همین روند نیز ادامه دهد ، آینده ورزش این شهر بسیار درخشان و روشن خواهد بود.
تلاش برای جذب حامیان ملی و برطرف شدن مشکل کمبود مالی تیم ها و هیات های ورزشی، برنامه بلند مدت و دائمی رمضانعلی تربتی نژاد برای ورزش علی آباد کتول است.
ورزشکاران این منطقه نیز تاکنون نشان داده اند که پتانسیل بالایی دارند که برای ارتقاء و رشد ورزش گلستان نمی توان به آسانی از کنار نام این شهر و ورزشکاران با انگیزه و مستعدش گذشت.
این شهر سال گذشته بیش از 4 هزار و 200 ورزشکار سازمان یافته داشت.

*** گمیشان مهد گورش ایران
گمیشان مهد گورش ایران است و پایبندی تاریخی مردم این شهرستان به این رشته اصیل و تاریخی، موجب بی توجهی به رشته های دیگر نشده است و گمیشانی ها روز به روز برای رسیدن به سطح اول ورزش استان و معرفی ستاره ها و نخبه های ورزشی در رشته های گوناگون تلاش می کنند.
در گمیشان 15 هیات ورزشی در بخش آقایان و هفت هیات نیز در بخش بانوان فعال است و آنها با نظارت مستقیم و حمایت های دلگرم کننده رییس اداره ورزش و جوانان این شهر گام های استوار خود را برای طی کردن مسیر قهرمان پروی برمی دارند.
یکی از بزرگترین اتفاقات ورزشی این شهرستان در سال گذشته میزبانی از مسابقات بین المللی گورش ( کشتی سنتی ترکمن ) با حضور ورزشکاران کشورهای ترکمنستان ، آذربایجان ، ارمنستان و سه تیم از ایران بود.
برگزاری مطلوب ، کم نقص و با کیفیت این رقابت ها ، عیار بالای حاج گلدی کرگز رییس اداره ورزش و جوانان گمیشان و ورزش این شهرستان را نشان داد.
میزبانی از مسابقات فوتبال امیدهای کشور، کسب چند مدال جهانی و آسیایی در رشته آلیش و بهره برداری از چند طرح ورزشی ، دیگر موفقیت های کسب شده این اداره در سال 94 بود.

*** استعدادیابی اولویت ورزش بندرگز
بندرگزی ها اهتمام زیادی دارند تا به گذشته های پرشکوه خود در رشته کشتی بازگردند و این شهر کوچک غرب گلستان را بار دیگر به پایتخت کشتی ایران تبدیل کنند.
محسن مردانی رییس ورزش و جوانان این شهرستان انرژی فراوانی به بخش های گوناگون ورزش این شهر تزریق کرد تا در مدت زمانی کوتاه به اهداف از پیش تعیین شده در رونق بخشیدن بیشتر به ورزش بندرگز دست پیدا کند.
آنها استعدادیابی را به اولویت خود تبدیل کرده اند و می خواهند سرمایه های انسانی فراوان و چشمه همیشه جوشان استعدادهای این شهر را با شناسایی به موقع و معرفی به مربیان حرفه ای ، ساماندهی کنند.
ورزشکاران بندرگز در سال 94 مدال بین المللی کسب نکردند وی تا توانستند قدرت خود را در مسابقات کشوری به رخ حریفان کشیدند و 21 مدال طلا ، 16 نقره و 20 برنز به کارنامه افتخارات این شهرستان اضافه کردند.
آنها نزدیک به 2 هزار ورزشکار سازمان یافته دارند که بی تردید آینده پرامید و با نشاطی را برای بندرگز رقم خواهند زد.
بهره برداری از چند طرح ورزشی، میزبانی از چند رویداد ورزشی کشوری و حضور چند ورزشکار این شهر در اردوی تیم ملی رشته های مختلف نمونه ای از موفقیت های ورزش این شهر در سال گذشته بود.

*** ورزش مراوه تپه پویا و روبه جلو
اداره ورزش و جوانان در شهرستان مراوه تپه قدمتی 2 ساله دارد، ولی در همین زمان اندک هم این شهرستان موفقیت هایی در ورزش به دست آورده استکه رسیدن به رونق و شکوه بیشتر در آینده را دست یافتنی تر می کند.
اسماعیل مرادی رییس این اداره برنامه های بلند مدتی برای توسعه هر چه بیشتر ورزش در این شهرستان دارد و در سال 94 با همراهی هیات های فعال به بخشی از اهداف دست یافت.
15 هیات فعال مراوه تپه دل در گرو شناسایی استعدادها داده اند تا بتوانند ستاره های مستعد و بانگیزه را در زمان مناسب شناسایی و به سمت حضور در ورزش حرفه ای و قهرمانی سوق دهند.
این شهرستان 721 ورزشکار سازمان یافته دارد. اگر چه این آمار به ظاهر اندک است اما پتانسیل های فراوان نهفته در این ورزشکاران به خصوص در رشته های کشتی سنتی ، والیبال ، ووشو و مچ اندازی؛ توجه و حمایت بیشتر از آنان را ضروری می کند.
برگزاری دوره های گوناگون آموزشی و توجه فراوان به تربیت ورزشکاران در رده های سنی پایه یکی از اولویت های ورزش مراوه تپه است.

*** گالیکش پایتخت ورزش زنان
در ورزش گالیگش نمی توان نشانی از تفاوت میان ورزش مردان و زنان قائل شد. زنان این شهرستان دوشادوش مردان برای یگانه شدن در ورزش تلاش می کنند و می کوشند برای خود در میان افتخار آفرینان ورزش کشور جایی تازه باز کنند.
سال 94، سال پرباری برای ورزش بانوان گالیکش بود و آنها به خوبی فاصله خود را با دیگر شهرستان ها افزایش دادند. حسین نصیری رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان به خوبی نقطه قوت ورزش این منطقه را شناسایی کرده و در کنار برنامه ریزی برای توجه و حمایت از ورزش های مردان ، حمایت مطلوبی نیز از ورزش بانوان دارد تا استعدادهای ناب این شهرستان را در مسیر کسب مدال و افتخار هدایت کند.
آنها در سال گذشته ، چند مدال ارزشمند در مسابقات داخلی کسب کردند و تیم های فراوانی را نیز به رقابت های قهرمانی استان و کشور اعزام نمودند تا فرصت رقابت و سنجش توانایی ها را به ورزشکاران جوان بدهند.
چشم های ورزش دوستان گلستانی به آینده روشن ورزش گالیکش است.

*** حرکت به سمت جاودانگی
ورزش گرگان توجهی به کمبود بودجه و امکانات ندارد و با سرعت در مسیر موفقیت پیش می رود.
گفته می شود که ورزش مرکز گلستان از زمان حضور اسماعیل حاجی آبادی در سمت ریاست اداره ورزش و جوانان ، جان تازه ای گرفته و روزی نیست که خبری از افتخارآفرینی و برنامه ریزی برای کسب آن نباشد.
آنها سال 94 را با شکوه هر چه تمام به پایان رساندند و اگر در سال 95 با همین سرعت پیش بروند خود را در قامت شهری یکه تاز در ورزش گلستان جاودانه خواهند کرد.
ورزشکاران گرگانی در سال گذشته 32 مدال بین المللی ، 5 مدال آسیایی ، 2 مدال جهانی و بیش از 80 مدال کشوری کسب کردند.
یکی از برنامه های زیربنایی ورزش گرگان در سال قبل اجرای اولین فستیوال ورزش برای همه در 30 رشته و با حضور 2 هزار و 500 ورزشکار بود. این کار با هدف شناسایی استعدادها انجام شد که اگر در سال های آینده هم ادامه پیدا کند ، ظهور نسل آینده ساز و افتخار آفرین ورزش این شهرستان تضمین خواهد شد.
برگزاری بزرگترین مسابقات وسطی جهان ، افتتاح چند طرح ورزشی ، میزبانی از مسابقات گوناگون کشوری و استانی و اجرای همایش های بزرگ ورزش همگانی و پیاده روی خانوادگی دیگر اقدامات ورزش این شهرستان در سال 94 بود.
در شهرستان گرگان بیش از 21 هزار نفر به صورت سازمان یافته ورزش می کنند.

***بندرترکمن ، حکمرانی مطلق در چند رشته
ورزشکاران بندرترکمن سرآمدی خود در چند رشته همچنان حفظ کرده و در حال تبدیل شدن به قطب این رشته ها در کشور هستند.
والیبال ساحلی ، قایقرانی ، دوومیدانی و بوکس از جمله این رشته ها است که موفقیت های کسب شده ورزشکاران این شهرستان این ادعا را تایید می کند.
فرشید استادی کم رییس اداره ورزش و جوانان این شهرستان با پی بردن به قابلیت های ورزشکاران بندرترکمن ، برنامه ریزی های بلند مدتی را انجام داده است که به بار نشستن آنها می تواند مدال های فراوانی در مسابقات معتبر برون مرزی برای ورزش گلستان به ارمغان بیاورد.
سال 94 ، سالی سرشار از موفقیت های تکرار نشدنی برای بندرترکمنی ها بود و آنها امیدوارند امسال بتوانند بر تعداد و کیفیت این افتخارات اضافه کنند.
ورزشکاران این شهرستان علاوه بر کسب چندین مدال برون مرزی و جهانی ، موفق به جا به جا کردن رکوردهایی در کشور نیز شدند.
اعزام ورزشکاران رشته های والیبال ساحلی ، قایقرانی ، دوومیدانی معلولین ، کشتی آلیش ، دوومیدانی و فوتبال به رقابتهای قهرمانی کشور، برگزاری جلسات کمیته استعداد یابی در رشته های گوناگون و میزبانی از مسابقات کشتی سنتی گورش قهرمانی کشور ، از جمله فعالیت های ورزش بندرترکمن در سال گذشته بود.

*** آق قلا شهری با هویت ورزشی متفاوت
کسب 6 مدال بین المللی و بیش از 50 مدال در مسابقات قهرمانی کشور ، افتخارات کسب شده ورزشکاران آق قلا در سال گذشته بود.
توجه و حمایت فریدون یلقی رییس اداره ورزش و جوانان این شهرستان از تشکیل و حضور تیم های ورزشی در رده های سنی گوناگون ، آق قلا را به شهری با هویت ورزشی متفاوت از دیگر شهرستان های استان گلستان تبدیل کرده است.
در نتیجه همین حمایت های دلسوزانه ، تیم فوتبال نونهالان استیل البرز این شهرستان در لیگ برتر باشگاه های کشور به مقام قهرمانی رسید تا فصل جدید در ورزش های تیمی این شهرستان آغاز شود.
دعوت فوتبالیست های رده سنی پایه آق قلا به اردوی تیم ملی ، راه برگزیده شده توسط اداره ورزش و جوانان این شهرستان را تایید می کند و انتظار می رود در آینده بر تعداد ملی پوشان و افتخار آفرینان این شهرستان افزوده شود.
ورزشکاران آق قلا سال قبل در رشته های دوومیدانی ، والیبال ساحلی ، والیبال ناشنوایان ، والیبال نشسته و رزمی برای ورزش گلستان مدال آوری کردند.
افتتاح چند طرح ورزشی ، برگزاری دوره های گوناگون آموزشی و میزبانی از چند رویداد ورزشی دیگر اقدامات ورزش این شهرستان در سال گذشته بود.
در این شهرستان بیش از 2 هزار نفر به صورت سازمان یافته ورزش می کنند.

*** رامیان نماد ورزش هوایی کشور
ورزش های هوایی یکی از ظرفیت های کم نظیر شهرستان رامیان در ورزش است که با حضور غلامرضا خداوردی در مسوولیت اداره ورزش و جوانان، برنامه ریزی برای بهره برداری صحیح و کامل از آن آغاز شده است.
یکی از اقدامات انجام شده در این بخش ، برگزاری مستمر و مداوم مسابقات پاراگلایدر قهرمانی کشور در ایام نوروز است.
استعدادهای طبیعی رامیان در این بخش به مدد آمده تا فضایی ایده آل برای علاقمندان این رشته ایجاد شود.
ورزشکاران رامیان در رشته هایی دیگری چون بسکتبال ، کبدی ، کشتی والیبال نشسته و بدمینتون نیز دارای قابلیت های فراوان هستند و در همین رشته های موفقیت هایی کسب کرده اند.
دعوت دو بازیکن تیم مینی بسکتبال رامیان به اردوی تیم ملی جوانان ، دعوت بدمینتون باز رامیانی به اردوی تیم ملی بزرگسالان ، حضور ورزشکار رشته والیبال نشسته در تیم ملی ، اعزام چند تیم به رقابت های قهرمانی کشور و حضور بازیکن تیم کبدی بانوان رامیان در مسابقات کبدی ساحلی قهرمان کشور از جمله نتایج فعالیت های ورزش این شهر در سال گذشته بود.

*** گنبدکاووس شهر تیم های لیگ برتری
گنبدی ها با وجود مشکلات مالی فراوانی که سال گذشته از آن رنج بردند ، عملکرد مطلوبی در کسب موفقیت های ورزشی داشتند.
در گنبد 43 هیات ورزشی فعالیت‌ دارند که ‌از ‌این تعداد 36 هیات فعال، 4 هیات نیمه فعال و 3 هیات غیر فعال است. بیشترین تیم های لیگ برتری گلستان مربوط به این شهرستان است و سال قبل از گنبد 9 تیم ‌در لیگ ‌های برتر ، یک تیم‌ در لیگ دسته اول و یک تیم زیرگروه کشور در بخش مردان و یک تیم در‌ لیگ‌برتر و 2 تیم در لیگ ‌دسته یک زنان شرکت کردند.
ابراهیم غفاری رییس اداره ورزش و جوانان این شهرستان با وجود موفقیت های حاصل شده ، امید فراوانی دارد امسال و با فراهم کردن زمینه موفقیت ورزشکاران گنبدی ، بیش از همیشه بر افتخارات ورزش گلستان بیفزاید.
یکی از برنامه های مورد تاکید اداره ورزش و جوانان این شهرستان ، برگزاری مستمر دوره های آموزشی برای مربیان و داوران رشته های گوناگون است تا فاصله دانسته های آنان با علم روز تا حد ممکن کاهش یابد.
حضور بانوان شهرستان در مسابقات آسیایی فوتبال، حضور موفق بانوان گنبدی در مسابقات مختلف ورزشی کشور و جهانی، حضور ورزشکاران بانوی گنبدی در اردوی تیم ملی رشته های گوناگون، بهره برداری از ورزشگاه ‌5 هزار ‌نفری ‌آزادی ‌با‌ حضور‌ وزیر‌ ورزش و ‌آغاز عملیات اجرایی ساخت خانه والیبال از ‌مهمترین اقدامات ورزش گنبد در سال گذشته بود.
سردار آزمون و فرهاد قائمی ، دو چهره بین المللی ورزش گنبد به شمار می روند.

*** نقش موثر هیات ها در توسعه ورزش مینودشت
هیات های ورزشی مینودشت کمک بزرگی به توسعه ورزش این شهر در سال 94 کردند تا سهم آنها از همه افتخارات کسب شده ورزش استان گلستان قابل اعتنا باشد.
اسماعیل ده چناشکی رییس اداره ورزش و جوانان مینودشت با ابتکار و خلاقیت های متعدد ، موفق به همراهی ستودنی هیات های این شهرستان شد تا نوید بخش فرا رسیدن روزهای هر چه بهتر برای ورزشکاران مینودشت باشد .
این شهرستان در چند رشته ورزشی ملی پوش دارد که می توانند با تلاش خود و حمایت بیشتر مسوولان ، جای ثابتی برای خود در تالار افتخارات ورزش گلستان و کشور باز کنند.
اعزام به مسابقات پینگ پنگ انتخابی تیم ملی ، دو و میدانی بزرگسالان ، ووشو بانوان انتخابی تیم ملی ، کاراته قهرمانی رده های سنی کشور و چندین مسابقه معتبر داخلی دیگر رویدادهای ورزشی بودند که مینودشتی ها توان خود را در برابر رقبای نامدار محک زدند.
برگزاری جشنواره های متعدد ورزشی روستایی، برنامه دیگر اداره ورزش این شهرستان برای کشف استعدادها است.

*** کلاله معدن استعدادهای کشف نشده
ورزش کلاله در سال 94 رشد قابل مطلوبی در حوزه عمرانی ورزش قهرمانی و همگانی داشت که بخش عمده این موفقیت ها در سایه همت و تلاش الله نور امان نفس رییس اداره ورزش و جوانان این شهرستان به دست آمد.
مدال هایی که ورزشکاران این شهر پارسال در مسابقات داخلی و آسیایی کسب کردند نشان می دهد ، کلاله معدنی از استعدادهای بکر و دست نخورده است که با برنامه ریزی دقیق می توان از آن برای مدال آوری های بیشتر استفاده کرد.
یک مدال برنز در رقابت های آلیش قهرمانی آسیا نقطه اوج موفقیت های برون مرزی ورزشکاران کلاله در سال قبل بود. مدالی که انتظار همه ورزش دوستان این شهرستان ارتقای آن به مدالی خوشرنگ تر در مسابقاتی معتبرتر در حد و اندازه های جهانی است.
بهره برداری از نمایندگی اداره ورزش وجوانان شهر فراغی ، تلاش برای تکمیل طرح های نیمه تمام ، برگزاری جشنواره اسب ، حضور یک مربی و یک ورزشکار این شهرستان در مسابقات جهانی آلیش ، دعوت دو بسکتبال نوجوان کلاله ای به اردوی تیم ملی ، کسب مقام سوم کشوری جانبازان و معلولین در مسابقات تنیس روی میز، دعوت دو فوتبالیست به اردوی تیم ملی ناشنوایان ، میزبانی مسابقات کبدی جوانان کشور ، میزبانی مسابقات ایروبیک بانوان کشور و چند افتخار دیگر ، فقط نمونه ای از اقدام های ورزش کلاله در سال گذشته بود.

*** خیز بلند نوکنده
شهر 15 هزار نفری نوکنده در غرب گلستان نیز با کوله باری از افتخارات و مدال ها در سال های گذشته ، به دنبال نقش آفرینی مجدد در ورزش استان و کشور است و همه این آرمان های بلند را از طریق ساسان معین رییس جوان و با انگیزه اداره ورزش و جوانان بخش نوکنده جستجو می کند.
این شهر کوچک بیش از 900 ورزشکار سازمان یافته دارد که با وجود تعداد اندک ، موفقیت های به دست آمده آنها فراتر از تصور و انتظار است.
ورزشکاران این شهر پارسال 6 مدال بین المللی و جهانی و 35 مدال از مسابقات کشوری کسب کردند و 12 ورزشکار این شهر هم به اردوی تیم ملی رشته های گوناگون دعوت شدند.
یکی از برنامه های اولویت دار اداره ورزش و جوانان این شهر ، اعزام ورزشکاران نوکنده به رقابت های قهرمانی کشور با هدف کسب تجربه بیشتر است که این برنامه ریزی موثر در درازمدت نتایج ارزشمند فراوانی به همراه خواهد داشت.
نوکنده در رشته های کشتی و ورزش های رزمی دارای استعدادهای فراوان و کم نظیر است که در همین راستا اجرای طرح استعدادیابی به صورت منظم ، مستمر و ویژه در دستور کار قرار دارد.

*** کیفیت بالای ورزش آزادشهر
ورزش آزادشهر در سال 94 موفقیت های زیادی به دست آورد، اما همه این افتخارات انگار دست اندرکاران ورزش این شهرستان را راضی نمی کند.
این شهر در سال گذشته در رشته های گوناگون کیفیت بالای خود را نشان داد تا ثابت شود می توان در آینده به آزادشهر و ورزشکاران با استعدادش امیدوارتر بود.
کسب عنوان سوم در لیگ دسته اول والیبال نشسته کشور ، حضور تیم هندبال شهرستان در مسابقات بین المللی جام ریاست جمهوری ، دعوت چند فوتبالیست این شهر به اردوی تیم ملی فوتبال در رده های سنی پایه ، برگزاری دوره های گوناگون آموزشی و حضور تیم هندبال نوجوانان شهرستان در مسابقات قهرمانی کشور گوشه ای از موفقیت های ورزش آزادشهر در سال قبل بود.
ارتقاء تعداد ورزشکاران سازمان یافته ، میزبانی از مسابقات قهرمانی کشور ، پیگیری و جدیت در اجرای طرح استعدادیابی ورزشی ، احداث فضای ورزشی برای توسعه ورزش های ساحلی و فعال تر نمودن ورزش بانوان و روستاها از جمله اولویت های جواد عجم رییس اداره ورزش و جوانان آزادشهر در سال 95 است.
در این شهر حدود 2 هزار و 900 ورزش به انجام حرفه ای ورزش مشغول اند.
و در پایان باید گفت که اولین المپیاد ورزش گلستان در شرایطی به پایان رسید که انتظار می رود استعدادهای کشف شده حاصل از برپایی این رقابت ها با یک برنامه ریزی درست و هدفمند ، گام به ورزش حرفه ای گذاشته و با فرا گرفتن صحیح آموزش ها ، رقم زننده آینده ای درخشان برای ورزش گلستان باشند.
7331/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X