ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روابط عمومی ها نماد توسعه پایدار هستند

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، پروفسور باقر ساروخانی عصر دوشنبه در آیین گرامی داشت روز روابط عمومی و ارتباطات وهمچنین سومین جشنواره ستارگان روابط عمومی با تبریک این روز خجسته به تمامی دست اندرکاران ، پیشکسوتان و عوامل این حرفه اظهار امیدواری کرد تا با تلاش های همگان بتوانیم حرفه روابط عمومی را به جایگاه اصلی آن برسانیم.
وی با اشاره به اینکه روابط عمومی ها از چند جهت رنج می برند ، استفاده های تبلیغاتی و جدا کردن روابط عمومی در برخی از سازمان ها و ... از جمله این رنج ها عنوان کرد.
این پیشکسوت حرفه روابط عمومی وارتباطات تصریح کرد: روابط عمومی مبشر توسعه است و هزاره سوم بدون روابط عمومی ممکن نخواهد بود.
ساروخانی با اشاره به جایگاه روابط عمومی در توسعه اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی گفت: ماباید ببینیم در کجا قرار داریم و نقش مان چیست .
وی تصریح کرد: روابط عمومی حزب سیاسی ، سندیکا ، تبلیغات چی و ... نیست که به دنبال منافع سازمان باشد.
پروفسور ساروخانی در بخش دیگری از سخنان خود به مقوله بحث توسعه اشاره کرد و گفت: ما سخت افزار ، ماشین آلات و ... وارد می کنیم ، اما فرهنگ استفاده از آن را تبیین نمی کنیم این برای این است که توسعه را درست تعریف نکرده و فقط به رشد بی رویه ابزارآلات فکر کرده ایم ، به عنوان مثال آنقدر خودرو وارد شده که امروز آلودگی هوا و ترافیک سنگین و به عنوان یک معضل مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، در حالی که ابتدا باید فرهنگ این مهم را تبیین می کردیم.
به گفته وی اول فرهنگ توسعه ، بعد تولید و بعد اقدام و عمل کردن خواهد بود.
ساروخانی اضافه کرد: از اینها مهم تر توسعه انسانی است که باید بتوانیم انسان های خام را تربیت و از این طریق فعالان توسعه در جامعه باشیم .
به گفته وی انسان توسعه یافته کسی است که فکر کرده و ارزش های جدید را جایگزین گذشته نماید.
پدر جامعه شناسی ایران از چند مقوله شناسایی توانایی ، عدالت فرصت ها ، انگیزه سازی و اعتماد سازی به عنوان چند ویژگی توسعه انسانی یاد کرد.
ساروخانی تصریح کرد: باید روابط عمومی ها بتوانند با اعتماد سازی ، اطلاعات و پیام ها را از درون و برون سازمان به عمق جامعه ببرند.
وی تصریح کرد: رسالت روابط عمومی ها بسط دادن سازمان ها در جامعه و این یعنی توسعه سازمان ها ، نهادها و ... و از این رو سازمان های بدون روابط عمومی موفق نخواهند بود.
سومین جشنواره ستارگان روابط عمومی هم اکنون با حضور احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران ، مهدی مظاهری مشاور ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، هوشمند سفیدی دبیرکل سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی وجمعی از پیش کسوتان ، دست اندرکاران و اساتید علوم ارتباطات و روابط عمومی در کتابخانه ملی در حال برگزاری است.
فراهنگ**1355**1540**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده