فضای عمومی قزوین باید هنر خوشنویسی استان را تداعی کند

ه گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی روز دوشنبه در دیدار با اعضاء انجمن خوشنویسان استان در استانداری گفت: فضای عمومی و اداری قزوین باید گویای عنوانی که برای استان در زمینه هنر خوشنویسی برگزیده ایم باشد در حالیکه در حال حاضر چنین وضعی را شاهد نیستیم.

همتی بیان کرد: توجه به خط و خوشنویسی را از خودمان باید شروع کنیم و در اولین گام فضای استانداری را با تابلوهای مزین به خطوط زیبای هنر خوشنویسی آراسته کنیم و در دراز مدت، میان مدت و کوتاه مدت نیز برای خوشنویسی برنامه داشته باشیم.

وی بیان کرد: هنر خوشنویسی در جان و روح مردم رخنه می کند و با فرهنگ مردم در ارتباط است و ما نیز برای حمایت از این هنر فاخر در بخشنامه ای به دستگاهها و ادارات اعلام می کنیم تا از آثار هنرمندان استان برای هدیه دادن به میهمانان استفاده شود.

استاندار گفت:باید کاری کنیم تا هنر خوشنویسی روی همه افراد استان تاثیر گذارد و آموزش های آن به شکل کلاسهای آزاد و برنامه آموزش و پرورش به صورت منظم و مکتوب تنظیم شود.

همتی به چهارمین دوسالانه خوشنویسی که شهریور ماه امسال برگزار خواهد شد اشاره کرد و گفت: امسال در قزوین چهارمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی با شکوه تر از دوره های پیش برگزار خواهد شد و همه دستگاهها با همکاری لازم باید تلاش کنند تا این میزبانی برگ افتخاری برای مردم قزوین باشد.

وی افزود: بهتر است تابلوهای شهری، ادارات، ورودی شهر، نام کوچه ها و خیابانها متاثر از هنرخوشنویسی باشد ودولت خانه صفوی را هم در جهت کمک به هنرخوشنویسی راه اندازی و در جهت آشنایی با مسائل هنری مورد استفاده قرار می دهیم.

استاندار یادآورشد: باید تلاش کنیم قزوین به محل تصمیم گیری خوشنویسی کشور تبدیل شود.

در ادامه محمدباقر کشفی مشاور عالی استاندار گفت:وقتی صحبت از پایتخت می شود بایدمرجعیت و جای تصمیم گیری تداعی کند و ما هم تلاش کنیم تا قزوین از جایگاه شایسته خود در این هنر برخوردار شود.

وی افزود: اطلاع رسانی و معرفی قزوین بعنوان پایتخت خوشنویسی مهم است و توصیه می شود از ظرفیت رسانه ها برای معرفی خط و خوشنویسی استفاده کنیم.

کشفی بیان کرد: کار در حوزه خوشنویسی و اطلاع رسانی در این زمینه باید در مقطع استانی، ملی و بین المللی پیش بینی شود و داشتن چشم انداز برای آینده خوشنویسی استان ضرورت دارد.

مسئول رسیدگی و هماهنگ کننده چهارمین دوسالانه خوشنویسی قزوین اظهارداشت:برای اقتصادی کردن هنر خوش نویسی می توانیم با ایجاد بازارچه و غرفه های دائمی به درآمدزایی کمک کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فضای عمومی قزوین باید هنر خوشنویسی استان را تداعی کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X