ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فضای عمومی قزوین باید هنر خوشنویسی استان را تداعی کند

ه گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی روز دوشنبه در دیدار با اعضاء انجمن خوشنویسان استان در استانداری گفت: فضای عمومی و اداری قزوین باید گویای عنوانی که برای استان در زمینه هنر خوشنویسی برگزیده ایم باشد در حالیکه در حال حاضر چنین وضعی را شاهد نیستیم.

همتی بیان کرد: توجه به خط و خوشنویسی را از خودمان باید شروع کنیم و در اولین گام فضای استانداری را با تابلوهای مزین به خطوط زیبای هنر خوشنویسی آراسته کنیم و در دراز مدت، میان مدت و کوتاه مدت نیز برای خوشنویسی برنامه داشته باشیم.

وی بیان کرد: هنر خوشنویسی در جان و روح مردم رخنه می کند و با فرهنگ مردم در ارتباط است و ما نیز برای حمایت از این هنر فاخر در بخشنامه ای به دستگاهها و ادارات اعلام می کنیم تا از آثار هنرمندان استان برای هدیه دادن به میهمانان استفاده شود.

استاندار گفت:باید کاری کنیم تا هنر خوشنویسی روی همه افراد استان تاثیر گذارد و آموزش های آن به شکل کلاسهای آزاد و برنامه آموزش و پرورش به صورت منظم و مکتوب تنظیم شود.

همتی به چهارمین دوسالانه خوشنویسی که شهریور ماه امسال برگزار خواهد شد اشاره کرد و گفت: امسال در قزوین چهارمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی با شکوه تر از دوره های پیش برگزار خواهد شد و همه دستگاهها با همکاری لازم باید تلاش کنند تا این میزبانی برگ افتخاری برای مردم قزوین باشد.

وی افزود: بهتر است تابلوهای شهری، ادارات، ورودی شهر، نام کوچه ها و خیابانها متاثر از هنرخوشنویسی باشد ودولت خانه صفوی را هم در جهت کمک به هنرخوشنویسی راه اندازی و در جهت آشنایی با مسائل هنری مورد استفاده قرار می دهیم.

استاندار یادآورشد: باید تلاش کنیم قزوین به محل تصمیم گیری خوشنویسی کشور تبدیل شود.

در ادامه محمدباقر کشفی مشاور عالی استاندار گفت:وقتی صحبت از پایتخت می شود بایدمرجعیت و جای تصمیم گیری تداعی کند و ما هم تلاش کنیم تا قزوین از جایگاه شایسته خود در این هنر برخوردار شود.

وی افزود: اطلاع رسانی و معرفی قزوین بعنوان پایتخت خوشنویسی مهم است و توصیه می شود از ظرفیت رسانه ها برای معرفی خط و خوشنویسی استفاده کنیم.

کشفی بیان کرد: کار در حوزه خوشنویسی و اطلاع رسانی در این زمینه باید در مقطع استانی، ملی و بین المللی پیش بینی شود و داشتن چشم انداز برای آینده خوشنویسی استان ضرورت دارد.

مسئول رسیدگی و هماهنگ کننده چهارمین دوسالانه خوشنویسی قزوین اظهارداشت:برای اقتصادی کردن هنر خوش نویسی می توانیم با ایجاد بازارچه و غرفه های دائمی به درآمدزایی کمک کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X