ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایجاد نظام تأمین اجتماعی كامل و جامع از اعتیاد پیشگیری می‌كند

 به گزارش خبرگزاری مهر محمد رجایی باغ سیایی گفت: اعتیاد نوعی بیماری بوده كه به دلیل برخی سرخوردگی‌ها  و مشكلات در افراد ایجاد می‌شود و هرچند كه برخی نیز از تفنن و تنوع طلبی به این كار سوق یافته اند ولی در این افراد نیز سرخوردگی‌های درونی سبب بروز این معضل در آنها شده است.

وی با تأكید بر اینكه فقرزدایی و اشتغال دو اصل اساسی برای مبارزه با اعتیاد است، افزود:  بیكاری باید رفع و مشكلات اقتصادی نیز كاهش یابد تا آرامش برای افراد بیشتر شده و گرایش به سمت مواد مخدر به دلیل در هم تنیدگی های روانی ایجاد نشود. اعتیاد بیماری خانمان سوزی است كه بر خلاف سایر بیماری‌ها علاوه بر اینكه به بیمار آسیب وارد كرده بلكه سبب عوارض مخربی برای خانواده بیمار و جامعه می‌شود.

نماینده گناباد و گجستان در ادامه گفت: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر رویكرد مطلوبی بوده كه باید همه افراد جامعه نسبت به آن عنایت ویژه‌ای داشته باشند و یك عزم ملی شكل گیرد تا بتوان با علل و ریشه‌های اعتیاد مبارزه كرد.

عضو كمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینكه برای مبارزه با فقر  جهت پیشگیری از اعتیاد نیازمند نظام تأمین اجتماعی كامل و جامع داریم گفت: من دانش آموخته اقتصاد هستم و معتقدم این مسئله بسیار در فقر زدایی می‌تواند موثر باشد البته دولت برای تامین منابع این موضوع باید پای  كار آیند و اقدامات لازم را به انجام رساند.

رجایی باغ سیایی اضافه كرد: بسیاری از كشورهای جهان به این موضع توجه داشته و برای افرادی كه توان كار نداشته بودجه ای را اختصاص داده و برای افرادی كه اشتغال ندارند نیز تا زمان بدست آوردن كسب مناسب با آنها همكاری كرده و مانع از رنجش آنها در فقر و بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شوند.

وی بیان داشت: دولت با حذف یارانه افراد پردرآمد می‌تواند این بودجه را تأمین سازد و در جهت فقرزدایی و پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی همچون اعتیاد گام بردارد. همچنین حذف یارانه این افراد می‌تواند در بخش تولید بكار گرفته شود و این مسئله اشتغال زایی را به همراه خواهد داشت.

 این نماینده مجلس تصریح كرد: در صورتی كه دولت و مجلس عزم جدی داشته باشند و سدی را مقابل فرارهای مالیاتی ایجاد سازند فقر در بازه زمانی كوتاه ریشه كن خواهد شده و بهداشت روانی افراد مد نظر قرار می‌گیرد بنابراین با توجه به بهداشت روان افراد با اشتغال زایی می‌تواند از اعتیاد پیشگیری كرد و حتی جهت مبارزه و درمان آن گام برداشت.

رجایی باغ سیایی در پایان ابراز امیدواری كرد كه با همت جهادی همه مسئولان ، توجه و فرهنگ سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در میان مردم بتوانیم شاهد كاهش اعتیاد در كشور و مبارزه گسترده با پدیده شوم اعتیاد باشیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده