ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استخرهای پرورش میگو استان بوشهر خرداد ذخیره سازی می‌شود

مولد میگو مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: در راستای پرورش میگو در سواحل استان بوشهر نخستین استخرهای پرورش میگو اوائل خرداد با بچه میگوهای عاری از بیماری ذخیره سازی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عباسعلی زنده‌بودی بعدازظهر امروز در نشست بررسی وضعیت اراضی پرورش میگو استان بوشهر با بیان اینکه عملیات تکثیر بچه میگو در استان بوشهر آغاز شده اظهار داشت: سه هزار جفت میگوی مولد عاری از بیماری در مراکز تکثیر استان بوشهر برای تولید بچه میگو ذخیره سازی شده است.

وی با اشاره به اینکه بیماری لکه سفید سال گذشته خسارات زیادی به پرورش دهندگان وارد کرد افزود: بیشترین عامل شیوع بیماری لکه سفید میگو در مزرعه‌های پرورشی در سال گذشته به سبب آلودگی بچه میگوها بود بگونه‌ای که بیماری لکه سفید 250 میلیارد ریال به پرورش دهندگان میگو خسارت وارد کرد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه امسال برای تولید بچه میگو استفاده از مولدهای عاری از بیماری در دستور کار قرار دارد افزود: براساس برنامه ریزی‌ها امسال سه هزار و 500 هکتار اراضی ساحلی برای پرورش میگو در استان بوشهر اختصاص یافته است.

زنده‌بودی با تاکید بر آزمایش بچه میگوها قبل ذخیره سازی خاطر نشان کرد: برای کاهش ریسک در پرورش میگو امسال قرار است تمام بچه میگوها آزمایش شوند و هیچ بچه میگویی بدون آزمایش وارد استخرهای پرورش برای ذخیره سازی و پرورش نشود.

وی با بیان اینکه اکنون کار تکثیر و تولید بچه میگو در استان  آغاز شده است گفت: انتظار می‌رود اوائل خرداد نخستین استخرهای پرورش میگو در استان بوشهر به بچه میگوهای عاری از بیماری ذخیره سازی شوند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه پرورش دهندگان میگو این استان سال گذشته 8 هزار و 500 تن میگو تولید کردند تصریح کرد: پرورش میگو سال قبل در چهار هزار اراضی استان بوشهر انجام شد که با توجه به شیوع بیماری لکه سفید از 14 هزار تن پیش بینی تولید هشت هزار و 500 تن میگوی پرورشی تولید شد.

زنده‌بودی افزود: پیش بینی می‌شود امسال از 3 هزار 500 هکتار اراضی پرورشی استان بوشهر 14 هزار تن میگو تولید شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X