ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مناطق شهرداری رشت 650 میلیون تومان به سازمان مدیریت پسماند بدهی دارند

پسماند مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت گفت: مناطق شهرداری حدود ۶۵۰ میلیون تومان به سازمان مدیریت پسماند بدهی دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مرتضی عاطفی ظهر امروز در یکصد و هجدهمین جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت، با بیان اینکه بودجه سازمان مدیریت پسماند امسال با بیش از مبلغ 74 میلیارد ریال تنظیم شده و تغییراتی را نسبت به بودجه‌بندی سال گذشته اعمال کردیم، اظهار داشت: سعی کردیم بیشترین بحث را به مبحث عمرانی و مرکز دفن زباله سراوان اختصاص دهیم.

وی با بیان اینکه اعتبارات جاری از کل بودجه ما 38 درصد بوده است، افزود: از آن مقدار 79 درصد مربوط به هزینه‌های پرسنلی ماست و 16 درصد مربوط اعتبارات جاری و اداری است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت در مورد نگهداری محل دفن زباله سراون، تصریح کرد: امسال سعی می‌کنیم با دقت بیشتری محل دفن زباله سراوان را مدیریت و ساماندهی کنیم.

عاطفی با اشاره به اینکه در بودجه خود خرید یک دستگاه کمپکتور را برای سراوان پیش‌بینی کردیم، افزود: اگر این اتفاق رخ دهد حجم زباله‌های دفن شده در سراوان کاهش می‌یابد و می‌توانیم از دفن‌گاه موجود استفاده بهتری کنیم.

وی با بیان اینکه مباحث عمرانی و توسعه کارخانه کود آلی را در دستور کار خود قرار دادیم، اظهار کرد: پیگیر هستیم از اعتبارات شهرستان رشت و اعتبارات دولتی دیگر در جهت بهبود اوضاع پسماند شهر استفاده کنیم.

مدیرعامل سازمان پسماند با بیان اینکه در لاکان کنار کارخانه کود آلی سکویی ساخته شده است، مطرح کرد: اگر بتوانیم آن را تکمیل کنیم می‌توانیم هزینه‌های انتقال زباله از لاکان به زباله از مناطق بگیریم و برای مناطق در پیمانکاری صرفه‌جویی می‌شود و علاوه بر آن صبح زباله کمتری در رشت مشاهده می‌شود.

عاطفی با بیان اینکه مناطق شهرداری حدود 650 میلیون تومان به سازمان مدیریت پسماند بدهی دارند، مطرح کرد: در فروردین به بحران بزرگی در سراوان برخوردیم و چون پیمانکار از ما طلب داشت کار را ترک کرد و زباله‌ها انباشته شد و اگر مناطق به تعهد خود عمل نکنند به بحران شدیدی در شهر برمی‌خوریم.

وی با اشاره به اینکه نگاه شهردار رشت این بوده است که مبحث آموزش از سازمان‌های شهرداری حذف شود و به مناطق سپرده شود، تصریح کرد: با مدیران مناطق صحبت کردیم به این موضوع راغب نبودند مناطق دغدغه بزرگتری دارند و این امر می‌تواند به فربه شدن بی‌دلیل منطقه کمک کند.

عاطفی با بیان اینکه سال گذشته سازمان پسماند اقدامات خوبی را در زمینه آموزش شهروندان در مبحث تفکیک زباله از مبدا انجام داد، عنوان کرد: بسیاری از شهرهای دیگر از اقدامات ما الگو گرفتند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت با بیان اینکه در اواخر سال 94 بنرهایی را به هزینه خود چاپ کردیم و به مناطق سپردیم که در واتربندها نصب کنند، خاطرنشان کرد: مناطق به دلیل مشغولیاتی که داشتند نتوانستند این اقدام را انجام دهند و به علت نداشتن وقت و نیروی لازم به این اقدام نرسیدند.

عاطفی خاطرنشان کرد: امسال در حوزه مدیریت پسماند خشک ساماندهی گاریچی‌های دوره گرد و نخاله‌های ساختمانی را در دستور کار خود قرار دادیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده