ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر راه: قبرس در توسعه حمل و نقل دریایی ایران به اروپا نقش مهمی دارد

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، «عباس آخوندی» گفت: در بخش حمل و نقل دریایی امکان هماهنگی با قبرس برای حمل و نقل مواد نفتی وجود دارد.
آخوندی گفت: قبرس می‌تواند در زمینه حمل و نقل نفت، گاز مایع و گاز طبیعی برای ایران نقش مهمی داشته باشد.
به گفته وی، با توجه به موقعیت و جایگاه قبرس در زمینه حمل و نقل دریایی بویژه بخش مسافری دریایی قرار شد پیشنهادهای سازنده‌ای از سوی این کشور ارایه شود.
وزیر راه و شهرسازی از پیشنهاد همتای قبرسی برای برقراری پرواز مستقیم با ایران خبر داد و گفت: پیش از این، در این زمینه یادداشت تفاهمی بین دو کشور امضا شده است و باید بزودی آن را فعال کنیم.
همزمان با سفر وزیر حمل‌ و نقل، ارتباطات و کار جمهوری قبرس به تهران دو کشور در زمینه های دریایی و بندری به سه توافق دست یافتند که ارائه خدمات دریایی به کشتی های ایرانی و رسمیت شناختن شرکت ایرانی بیمه نفت‌کش‌ها از آن جمله بود.
وزیر حمل و نقل، ارتباطات و کار جمهوری قبرس در این دیدار گفت: هدف قبرس توسعه همکاری‌های حمل و نقل بین دو کشور بویژه در زمینه بندرها، دریانوردی و هوایی است.
«ماریوس دمتریادس» افزود: توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف بنیان‌های مستحکمی دارد و باید همکاری‌های خود را در آینده نزدیک پیش از بیش توسعه دهیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز درباره دیدار خود با وزیر حمل ‌و نقل، ارتباطات و کار جمهوری قبرس و هیات همراه گفت: به رسمیت شناختن مدارک دریانوردی دریانوردان دو کشور براساس معاهده‌نامه‌های سازمان بین‌المللی دریانوردی، صدور مجوز فعالیت برای موسسه های طبقه‌بندی کشتیرانی ایران در قبرس و حمایت از مواضع یکدیگر در مجامع بین‌المللی مورد پذیرش دو طرف بود.
«محمد سعیدنژاد» افزود: دو طرف ظرفیت‌ها و قابلیت بندرها و اطلاعات مختلف همچون زیرساخت‌ها، امکانات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری خود را برای یکدیگر تشریح کردند و در این زمینه اطلاعات خوبی بین دو طرف مبادله شد که می‌تواند برای توسعه همکاری‌ها و تبادل تجربیات در آینده مورد استفاده قرار گیرد.
وی افزود: جمهوری قبرس از نظر ناوگان تحت پرچم جایگاه بسیار مهمی در دنیا دارد و جزء 10 کشور نخست اول جهان از این نظر محسوب می‌شود و تمایل دارد ناوگان تحت مالکیت کشورهای مختلف را با پرچم خود داشته باشد.
سعیدنژاد توضیح داد: هیات قبرسی در زمینه ارائه خدمات به بخش دریایی جمهوری اسلامی ابراز علاقه و تمایل کرد.
به گفته وی، قبرس در نظر دارد «کلوپ پی‌اندآی (P&I) کیش» ایران (یک شرکت بیمه نفت‌کش ها) را به رسمیت بشناسد و به آن مجوز فعالیت بدهد که این مساله دستاورد خوبی برای بخش دریایی کشور محسوب می‌شود.
به گزارش ایرنا، در سفر دو روزه وزیر حمل و نقل، ارتباطات و کار جمهوری قبرس به ایران «آنتونی مادلا» صاحب منصب بلندپایه امور دریانوردی، «آنتونیس لمسیانوس» رئیس حمل و نقل هوایی، «تمیس پاپادوپولوس» رئیس اتاق کشتی‌ و دریانوردی و «کریستوس کریسانتو» از انجمن کشتیرانی قبرس وی را همراهی می کنند.
اقتصام**1108**9186**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X