ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

راه های جلوگیری از سوءاستفاده از کدهای اقتصادی تشریح شد

سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به تذکر «عباس مقتدایی» نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، درباره ضرورت دقیق تر شدن سازوکارهای اجرای ماده 169 قانون مالیات های مستقیم و تمهید ضوابط برای جلوگیری از سوءاستفاده از کدهای اقتصادی صنف خواروبارفروشان اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش وزارت امور اقتصاد و دارایی، سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: به استناد بند 1-3 دستورالعمل اجرایی بیست و هفتم دی ماه سال 1390 ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم اصلاحیه مصوب بیست و هفتم بهمن سال 1380، همه اشخاص حقوقی و حقیقی بندهای 'الف' و 'ب' ماده 95 قانون مالیات های مستقیم مکلفند از یکم فروردین ماه سال 1391 برای عرضه و فروش کالا و خدمات از صورتحساب فروش کالا به شرح فرم نمونه موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم استفاده کنند و در صورتحساب های صادر شده، شماره اقتصادی خود را چاپ و شماره اقتصادی خریدار را درج کنند.
سازمان امور مالیاتی در این اطلاعیه افزود: همچنین وفق تبصره همین بند، اشخاص حقیقی و حقوقی موضوع این دستورالعمل مکلفند مادامی که برای آنها شماره اقتصادی صادر نشده است، از شماره ملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی به جای شماره اقتصادی استفاده کنند.
سازمان امور مالیاتی تاکید کرد «نظر به اینکه شماره اقتصادی جدید برای هیچ یک از مودیان محترم مالیاتی صادر نشده است، اکنون همه مودیان حقیقی و حقوقی فاقد شماره اقتصادی حسب مورد از شماره ملی یا شناسه ملی خود برای ارسال اطلاعات استفاده می کنند که مرجع صدور هیچ کدام از این شماره ها سازمان امور مالیاتی کشور نیست».
اقتصام**2078**9186**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده