ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اختصاص دو هزار و 500 میلیون ریال یارانه سلامت به بیمه شدگان همدانی

دکتر سعید فرجی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقم در مقایسه با سال 93 که هزینه کل اسناد رسیدگی شده هزار و 667 میلیارد ریال بوده است بیش از 53 درصد رشد داشته است.
وی اظهار کرد: این در حالی است که که تعداد کل اسناد بستری و سرپایی رسیدگی شده در سال 93 حدود چهار میلیون و 59 هزار سند بوده و در سال 94 به حدود چهار میلیون و 805 هزار سند رسیده است که رشدی معادل 18 درصد را نشان می دهد.
مدیر کل بیمه سلامت استان همدان افزود: از آنجایی که رشد اعتبارات سازمان با رشد هزینه ها متناسب نبوده است سبب شده است که برای پرداخت مطالبات دانشگاه علوم پزشکی و موسسه های طرف قرارداد با مشکل مواجه شویم و نتوانیم به تعهداتمان عمل کنیم به گونه ای که تنها 720 میلیارد از مطالبات سال 94 پرداخت کرده ایم، البته بیش از 640 میلیارد ریال از بدهی های معوق سال 93 نیز در این سال پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: باید منابع جدید درآمدی در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 1395 برای سازمان دیده شود وگرنه استمرار وضع موجود سبب آسیب به ساختار بیمه پایه درمان و در نهایت به سلامت مردم خواهد شد.
فرجی افزود: با توجه به آنکه بیشترین بیمه شدگان ما در صندوق روستائیان هستند و هدف دولت ارائه خدمات سلامت و درمان به روستائیان در خانه‌های بهداشت روستایی است به پرداخت مطالبات این مراکز که از آنها به عنوان سطح یک نام برده می شود توجه ویژه ای شده است.
وی تصریح کرد: به این دلیل بدهی سطح یک را به دانشگاه علوم پزشکی تا اسفند 94 پرداخت کرده ایم اما بدهی سایر مراکز تا مهرماه پرداخت شده است.
وی ادامه داد: سال 94 بیش از هشت هزار نفر به بیمه شدگان اداره کل اضافه شده و برای خدمت رسانی به بیمه شدگان 800 هزار جلد دفترچه چاپ شده است.
وی عنوان کرد: در حال حاضر حدود یک میلیون و 121 هزار نفر در استان بیمه شده اند که از این تعداد 135 هزار و 770 نفر در صندوق کارکنان دولت، 64 هزار و 637 نفر در صندوق سایر اقشار و 700 هزار و 274 نفر در صندوق روستائیان و عشایر بوده اند.
فرجی عنوان کرد: همچنین با اجرای طرح بیمه سلامت همگانی که همزمان با اجرای طرح تحول در نظام سلامت اجرا شد، حدود 220 هزار و 348 نفر در قالب صندوق بیمه سلامت همگانی بیمه شدند.
وی ادامه داد: با مطالعات انجام شده در رابطه با ساختار جمعیت بیمه شدگان این صندوق 55 درصد این افراد فاقد مسکن ملکی بوده و تنها 30 درصد آنان شاغل هستند.
وی اذعان کرد: 79 درصد این افراد دارای شغل آزاد با درآمدی کمتر از هفت میلیون و 500 هزار ریال در ماه بودند و جزو سه دهک پایین درآمدی جامعه به شمار می روند، همچنین این بررسی نشان داد که اجرای طرح بیمه سلامت همگانی خدمت ارزنده ای به قشر محروم جامعه بوده است.
وی افزود: از آنجایی که بیمه شدگان این صندوق به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند، حق بیمه این افراد را سازمان بیمه سلامت از طرف دولت تقبل شده است که فقط در استان همدان مبلغی حدود 714 میلیارد ریال را شامل می‌شود.
مدیر کل بیمه سلامت استان همدان بیان کرد: از آنجایی که خدمت به بیمه شدگان سازمان در موسسه ها و مراکز طرف قرارداد با ارائه دفترچه بیمه امکان پذیر است، بیش از 627 هزار جلد دفترچه در سال 93 و 800 هزار جلد دفترچه در سال 94 در استان چاپ شده است.
فرجی با بیان اینکه اجرای طرح بیمه سلامت همگانی و طرح تحول در نظام سلامت و به تبع آن اجرای کتاب ارزش های نسبی خدمات و مراقبت های سلامت برای سازمان هزینه در بر داشته است گفت: در راستای کاهش هزینه های سلامت از جیب مردم تفاوت تعرفه ها بر دوش سازمان بیمه سلامت گذاشته شده و برخی از هزینه هایی که باید از جیب مردم پرداخت می شد نیز بر عهده وزارت بهداشت گذاشته شده است.
وی تصریح کرد: با در نظر داشتن اقتصاد مقاومتی و تقویت سیستم های نظارتی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی باید هزینه ها را کنترل و با بهره وری بیشتر از امکانات موجود، خدمات را با هزینه کمتر به مردم ارائه دهیم.
وی عنوان کرد: با وجود افزایش بدهی ها توانسته ایم تعداد موسسات طرف قرارداد را از 908 موسسه در سال 93 به 944 موسسه در سال 94 برسانیم.
وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: با اجرای این طرح پزشکان متخصص و فوق تخصص در کلینیک های ویژه مستقر شدند و هم اکنون 6 کلینیک ویژه در استان با حدود 67 پزشک متخصص و 16 پزشک فوق تخصص و 34 دندانپزشک به بیمه شدگان خدمت ارائه می دهند.
بیمه سلامت از خدمات دولت تدبیر و امید در قالب طرح تحول نظام سلامت بود که با اجرای آن تمام افراد فاقد بیمه درمانی بدون پرداخت هزینه ای زیر پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده