ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرماندار همدان: حل مشکل بیکاری مهمترین مطالبه جوانان است

علی تعالی روز دوشنبه در کمیته ساماندهی امور جوانان شهرستان همدان افزود: امیدواریم دولت با برنامه ریزی هایی که انجام داده است در حوزه اشتغال و رفع مشکل بیکاری نیز قدم های موثری بردارد.
وی با بیان اینکه دولت با تلاش در عرصه روابط بین الملل اتفاق خوبی را رقم زد عنوان کرد: این امر می تواند با باز کردن راه های تعاملات جهانی اقتصاد کشور را نیز پویا تر کند.
تعالی عنوان کرد: بیشتر دلایل گرایش به اعتیاد بیکاری بوده و این معضل بر روی همه آسیب های اجتماعی دیگر نیز تاثیر گذار است.
فرماندار همدان تصریح کرد: آمار اعتیاد در کشور ما نسبت به سال های قبل آمار مناسبی نیست به این دلیل نیز باید برای حل این مشکل فکر اساسی کرده و گام های بندی برداریم.
وی ادامه داد: وضعیت اشتغال در استان همدان نسبت به میانگین کشوری و برخی استان های مجاور وضعیت بهتری است و ماهانه 350 تا 400 شغل جدید طبق آمار سازمان تامین اجتماعی در همدان ایجاد می شود.
وی تصریح کرد: امیدواریم در سال آینده با توجه به رشد سرمایه گذاری داخلی و خارجی فرصت های بهتر شغلی نیز در استان ایجاد شود.
وی با تاکید بر اینکه با تربیت کردن جوانان متناسب با ارزش های اسلامی می توان آنها را در برابر بسیاری از مشکلات بیمه کرد ادامه داد: توجه به اوقات فراغت جوانان بویژه در مناطق حاشیه شهر همدان در اولویت فعالیت ها قرار دارد که برای این موضوع باید مجتمع های فرهنگی و تفریحی بیشتری در شهر ایجاد کرد.
تعالی عنوان کرد: با توجه به تهاجم های فرهنگی دشمنان باید مسلک، اخلاق و سجایای حضرت علی اکبر(ع) را برای جوانان بشکافیم تا از این طریق الگوی خوبی برای جوانان ترسیم کنیم.
فرماندار همدان عنوان کرد: جوانان هر کشور سرمایه عظیم آن هستند که باید از وجود آنها استفاده کرد چرا که جسارت جوانان در نقد مسائل می تواند مطالبه گری از مدیران را افزایش دهد.
وی ادامه داد: سمن ها مامن امنی برای فعالیت های اجتماعی جوانان هستند.

** امید را در جامعه زنده کنیم
تعالی با اشاره به 27 اردیبهشت به عنوان روز روابط عمومی و اطلاع رسانی ادامه داد: نقش خبرنگاران به عنوان حلقه ارتباطی بین مدیران و جامعه و انعکاس عملکرد دستگاه ها بسیار با ارزش است.
وی ادامه داد: نباید از نقش سازنده رسانه ها در جامعه غافل شد و زحمات طاقت فرسای خبرنگاران فعال را نادیده گرفت.
وی ادامه داد: رسانه های استان همواره برای انعکاس دستاوردهای دولت و نظام و بازتاب آن به مردم فعالیت مطلوبی داشته اند و با توجه به عنادی که رسانه های خارجی با جامعه اسلامی دارند باید رسانه های داخل را تقویت و بیشتر از وجودشان بهره گرفت.
160 هزار نفر از جمعیت شهرستان همدان را قشر جوان تشکیل می دهد که این رقم برابر با یک سوم جمعیت کل شهرستان همدان است.
920 هزار نفر از جمعیت استان همدان را افراد سنین 15 تا 29 سال تشکیل می دهند و همدان از نظر جمعیت جوان جزو سه استان اول کشور است.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X